Najmenší hotel sveta majú v Nemecku – hotel má na  šírku má sotva dva a pol metra

Na svete nájdete hotely, ktoré sa môžu pýšiť najrôznejšími superlatívy. Najväčší, najluxusnejší, s najväčším bazénom, najdrahší. V nemeckom Ambergu majú hotel, ktorý je naopak najmenší na planéte. Titul si drží od roku 2008, kedy bol zaznamenaný aj v Guinnessovej knihe rekordov. Na šírku meria necelých 2,5 metra a zaberá plochu iba 53 metrov štvorcových.
Miniatúrny hotel Eh’haeusl dokáže v jednu chvíľu pojať maximálne dvoch hostí, uvádza server Mirror. Napriek tomu ponúka množstvo komfortu a vybavenia. Napríklad spálňa disponuje dokonca aj krbom, súčasťou budovy je tiež malé wellness s vírivou vaňou. Hotel nedisponuje žiadnym mini parčíkom a či zeleným trávnikom, kde by sa preháňala robotická kosačka. Jednoducho by sa tam nezmestila…

Miniatúrny dom má aj zaujímavú históriu. Vznikol v roku 1728, kedy mladé páry museli dokladať nejaký majetok, aby sa mohli vziať. Prešibaný podnikateľ sa preto rozhodol postaviť medzi dva existujúce domy úzku budovu, ktorú by si milenci mohli zakúpiť, vziať sa a potom domček predať ďalším záujemcom. Server Mirror poznamenáva, že názov hotela Eh’haeusl sa dá voľne preložiť ako manželský dom.

Ako hotel slúži práve od roku 2008, kedy v priebehu renovácie stačil získať titul najmenšieho ubytovacieho zariadenia na svete. A tomu sa rovná aj terajšia cena, ktorá je pre dve osoby 240 eur za noc (6270 korún). V sume sú zahrnuté raňajky alebo parkovanie.

Viac informácií najdete tu : https://bit.ly/3xV2C7n

Zdroj: https://www.novinky.cz/

Fotografie zdroj: https://commons.wikimedia.org/