ONLINE MAGAZIN

Marina Bay Sands – jeden z najdrahších hotelov na svete

Jedným z najdrahších hoteov na svete je Marina Bay Sands v Singapure. Je tiež jediným miestom, kde si môžete užiť kúpeľ vo vonkajšom bazéne SkyPark v 55. poschodí.
Marina Bay Sands je rezort integrovaný v singapurskom Marina Bay. Jedná sa o kultovú architektúru so závideniahodnou polohou a špičkovým ubytovaním. V tomto luxusnom rezorte môžete nájsť múzeum ArtScience, kasino Marina Bay Sands, butiky, obchody a slávny Sands SkyPark a nekonečný bazén, ktorý sa týči vysoko nad zemou.

Hotel Marina Bay Sands sa nachádza na singapurských brehoch a ponúka krásne výhľady na panorámu mesta. Vo voľnom čase sa môžu návštevníci previezť na vyhliadkovom kolese Singapore Flyer, alebo si užiť predstavenie divadla Esplanade.

V hoteli, ktorý má 2 560 izieb, stojí jedna noc 350 libier.

Všetky izby majú elegantnú modernú výzdobu a vybavenie, ako je TV s plochou obrazovkou, internet, žehlička a žehliaca doska, bezpečnostná schránka a kúpeľňa. Niektoré izby majú dokonca iPod stanicu a kávovar.

Čo sa týka gastronómie, v Marina Bay Sands si môžete dopriať širokú škálu miestnych špecialít a tiež dobroty zo svetových kuchýň v mnohých kaviarňach a reštauráciách.

Marina Bay Sands Singapur tiež ponúka výstavné a kongresové centrum, kryté klzisko, fitness klub, kúpele Banyan Tree Spa a kyvadlovú dopravu na letisko. Nočný život tu môžete zažiť napríklad v Ku De Ta, Avalon, Fuse alebo Pangaea.
Jednou z najväčších atrakcií tohto rezortu je určite vonkajší bazén, ktorý sa nachádza v 55. podlaží vo SkyParku, ktoré pokrýva 3 veže hotela. Je jedným z najväčších svojho druhu na svete. Kúpanie sa na jeho okraji nie je zďaleka tak riskantné, ako to vyzerá. Zdá sa, že voda v bazéne vedie do nekonečna, ale v skutočnosti sa vlieva do spádovej oblasti, kde je čerpaná späť do bazéna. Veľkosť bazéna je trojnásobok dĺžky olympijského bazéna. Ide o najväčší vonkajší bazén na svete v tejto výške, kde sa o čistotu stará najvýkonnejší bazénový vysávač.

Vnútri Marina Bay Sands môžu návštevníci plávať po krytom vodnom kanáli na lodiach štylizovaných do tradičných čínskych plavidiel zo 17. storočia.

Aby bol hotel ešte atraktívnejší, poverili majitelia 5 známych umelcov, ktorí vytvorili umelecké diela „integrované“ medzi budovy. Patrí medzi ne napríklad 40 metrov dlhá socha Antonyho Gormley z 16 100 oceľových tyčí. Celá táto vec váži 14,8 tony a stavalo ju 60 ľudí.

Ďalším umelcom bol Chongbin Zheng, ktorý vytvoril Rastúce les s 83 trojmetrovými kvetináčmi, v ktorých sú zasadené stromy. Kvetináče sú tak veľké, že umelec musel postaviť pec priamo na mieru, ktorá mala veľkosť malej budovy.

Slávnostné otvorenie Marina Bay Sands sa uskutočnilo 17. februára 2011. Komplex bol navrhnutý architektom Moshe Safdie.

Výkonným riaditeľom a prezidentom rezortu je Thomas Aras.

 

Viac informácií nájdete tu: https://bit.ly/3xPWfCx

Zdroj: http://www.asianstyle.cz/

Zdroj fotografií: depositphotos

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Príroda Radíme Vám

Chorvátske turistické združenie spustilo novú zimnú kampaň „Chorvátsko – zimná ríša divov“

Chorvátske turistické združenie spustilo novú zimnú propagačnú kampaň „Chorvátsko – zimná ríša divov“, ktorá pobeží do 10. januára naprieč kľúčovými trhmi, teda trhmi Nemecka, Slovinska, Rakúska, Poľska, Českej republiky, Slovenska, Maďarska, Talianska, Holandska, Francúzska, Veľkej Británia, Belgicka, Švédska a Nórska. Kampaň pobeží na sociálnych sieťach vrátane Facebooku, Instagramu, Twitteru, TikToku a Pinterestu s použitím značiek […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Health outdoor Príroda Radíme Vám Zdravie

Voda a čerstvý vzduch – jedinečná ordinácia v Jesnníkoch

Redakcia In Drive magazínu sa pred časom vybrala do regiónu, ktorý preslávil zakladateľ prvých vodoliečebných kúpeľov na svete, Vincenz Priessnitz. Po príjemnej a bezproblémovej ceste od  Bratislavy, smerom na Brno, Olomouc a Šumperk sa dostanete do obce Jeseník, ktorá je len 300 kilometrov vzdialená od Bratislavy. Nad obcou Jeseník sa v pôvodne malej osade Gräfenberg […]

Čítať ďalej
Architektúra Automobily Cestovanie Lines Novinky

Fakty o novej autobusovej stanici Nivy

Nová autobusová stanica Nivy Rozloha autobusovej stanice 30315m2 (z toho čakáreň 2945m2, priestor nástupísk a výstupísk 4788m2 a dopravný priestor 22582m2). Prevádzková doba 24/7, pričom v čase mimo otváracích hodín Nivy centra je k dispozícii vchod pri Nivy Tower. Denná kapacita stanice: očakávaná: 9500 cestujúcich (nástup aj výstup, 6700 prímestská / 1000 diaľková / 1800 medzinárodná doprava), 1100 spojov […]

Čítať ďalej