ONLINE MAGAZIN

Marina Bay Sands – jeden z najdrahších hotelov na svete

Jedným z najdrahších hoteov na svete je Marina Bay Sands v Singapure. Je tiež jediným miestom, kde si môžete užiť kúpeľ vo vonkajšom bazéne SkyPark v 55. poschodí.
Marina Bay Sands je rezort integrovaný v singapurskom Marina Bay. Jedná sa o kultovú architektúru so závideniahodnou polohou a špičkovým ubytovaním. V tomto luxusnom rezorte môžete nájsť múzeum ArtScience, kasino Marina Bay Sands, butiky, obchody a slávny Sands SkyPark a nekonečný bazén, ktorý sa týči vysoko nad zemou.

Hotel Marina Bay Sands sa nachádza na singapurských brehoch a ponúka krásne výhľady na panorámu mesta. Vo voľnom čase sa môžu návštevníci previezť na vyhliadkovom kolese Singapore Flyer, alebo si užiť predstavenie divadla Esplanade.

V hoteli, ktorý má 2 560 izieb, stojí jedna noc 350 libier.

Všetky izby majú elegantnú modernú výzdobu a vybavenie, ako je TV s plochou obrazovkou, internet, žehlička a žehliaca doska, bezpečnostná schránka a kúpeľňa. Niektoré izby majú dokonca iPod stanicu a kávovar.

Čo sa týka gastronómie, v Marina Bay Sands si môžete dopriať širokú škálu miestnych špecialít a tiež dobroty zo svetových kuchýň v mnohých kaviarňach a reštauráciách.

Marina Bay Sands Singapur tiež ponúka výstavné a kongresové centrum, kryté klzisko, fitness klub, kúpele Banyan Tree Spa a kyvadlovú dopravu na letisko. Nočný život tu môžete zažiť napríklad v Ku De Ta, Avalon, Fuse alebo Pangaea.
Jednou z najväčších atrakcií tohto rezortu je určite vonkajší bazén, ktorý sa nachádza v 55. podlaží vo SkyParku, ktoré pokrýva 3 veže hotela. Je jedným z najväčších svojho druhu na svete. Kúpanie sa na jeho okraji nie je zďaleka tak riskantné, ako to vyzerá. Zdá sa, že voda v bazéne vedie do nekonečna, ale v skutočnosti sa vlieva do spádovej oblasti, kde je čerpaná späť do bazéna. Veľkosť bazéna je trojnásobok dĺžky olympijského bazéna. Ide o najväčší vonkajší bazén na svete v tejto výške, kde sa o čistotu stará najvýkonnejší bazénový vysávač.

Vnútri Marina Bay Sands môžu návštevníci plávať po krytom vodnom kanáli na lodiach štylizovaných do tradičných čínskych plavidiel zo 17. storočia.

Aby bol hotel ešte atraktívnejší, poverili majitelia 5 známych umelcov, ktorí vytvorili umelecké diela „integrované“ medzi budovy. Patrí medzi ne napríklad 40 metrov dlhá socha Antonyho Gormley z 16 100 oceľových tyčí. Celá táto vec váži 14,8 tony a stavalo ju 60 ľudí.

Ďalším umelcom bol Chongbin Zheng, ktorý vytvoril Rastúce les s 83 trojmetrovými kvetináčmi, v ktorých sú zasadené stromy. Kvetináče sú tak veľké, že umelec musel postaviť pec priamo na mieru, ktorá mala veľkosť malej budovy.

Slávnostné otvorenie Marina Bay Sands sa uskutočnilo 17. februára 2011. Komplex bol navrhnutý architektom Moshe Safdie.

Výkonným riaditeľom a prezidentom rezortu je Thomas Aras.

 

Viac informácií nájdete tu: https://bit.ly/3xPWfCx

Zdroj: http://www.asianstyle.cz/

Zdroj fotografií: depositphotos

 

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Cestovanie Tlačová správa

Na World Travel Market 2022 nechýbala Česká republika. Ocenenie Traverse creator awards získala agentúra CzechTourism.

5 000 svetových destinácií a značiek, 100 odborných prezentácií vrátane Českej národnej expozície či workshopu zameraného na MICE sektor. Tak vyzeral tohtoročný World Travel Market (WTM), ktorý sa uskutočnil v Londýne. Trojdňová akcia patrí medzi najväčšie na poli európskych B2B stretnutí týkajúcich sa turizmu. Česká republika sa jej tento rok prvýkrát zúčastnila s ocenením Traverse […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Radíme Vám

Eiffelova veža: milovaná aj zatracovaná

Paríž sa môže pýšiť množstvom zaujímavých miest, ale iba jednou dominantou. Ťažko povedať, či mal v roku 1886 Gustav Eiffel tušenie, že návrh jeho kovovej veže sa stane jednou z najdôležitejších stavieb novodobej histórie. Za jej vznikom však najprv stálo sté výročie Veľkej francúzskej revolúcie a tiež Svetová výstava, ktorá sa pri tejto príležitosti konala […]

Čítať ďalej