Dom pod zemou? Áno, tak poďme sa na neho mrknúť

Dom postavený pod zemou, ale napriek tomu je stavby vrcholne luxusná? Áno, aj to je možné. Poďte sa s nami pozrieť do tejto vily vo Švajčiarsku, ktorá je pravou ukážkou toho, ako vytvoriť bývanie na úrovni bez toho, aby sa muselo zasahovať do okolitého prostredia. Iste budete milo prekvapení, ako sa táto realizácia vydarila. Stavbárska technika, fortieľ, fantázia, niveling systém, kvalitné materiály a odhodlanie – to sú základné atribúty tejto stavby

Na čo sa muselo pri návrhu a realizácii myslieť?
Pri návrhu aj stavby tejto vily sa dbalo hlavne na to, ako nenarušiť okolitú krajinu, ktorá sa považuje za chránenú krajinnú oblasť. Preto tu nestojí veľký dom s výraznou fasádou, ale vila, ktorá je postavená pod zemou a nemení vzhľad svahu, v ktorom stojí. V tomto prípade sa integrita do okolitej prírody podarila na výbornú. Okrem toho je vila aj úsporná, čo sa týka nákladov na jej vykurovanie. Je to vďaka jej dobrým izolačným vlastnostiam, ktoré vznikli vďaka tomu, že je stavba realizovaná pod zemou.. Prístup do vily je možný len cez susednú drevenú stodolu, ktorú s vilou spája podzemný tunel, prechádzajúci pohorím.

Moderné i klasická, taká vila je
Celá vila sa dá považovať za dvojpodlažnej stavbu, ktorá pri svojej rozlohe viac ako 160 metrov štvorcových ponúka veľa priestoru i pre viac ľudí. K vile patrí aj veľká polkruhová terasa, ktorá poskytuje dokonalý výhľad na krajinu. Celý interiér sám o sebe je veľkou kombinácia moderného nábytku so staršími kúskami, ktoré sa v konečnom výsledku skvele dopĺňajú. Ako materiál, ktorý je na stenách, bol zvolený pohľadový betón, s ktorým vyzerajú všetky steny na prvý pohľad nedorobené, ako by na ne mala prísť ďalšia vrstva. Posedenie zabezpečuje priestranný jedálenský stôl, ktorý siaha cez celú miestnosť. V obývacej izbe upúta pozornosť na čierno vymaľovaná stena, ktorú dopĺňajú biele detaily, ktoré celkový dopad takto tmavej farby utlmujú. Aj keď je vo vile použité množstvo tmavých farieb, vďaka mnohým oknám, nie je o svetlo núdza, aj cez to, že sa zvyšok vily nachádza pod zemou.

Viac informácií: https://bit.ly/3herelK

Zdroj: https://www.bydlo.cz/

Foto: villavals.ch