ONLINE MAGAZIN

Vybavte seba a svoje auto na plánované cesty a výlety tým najlepším osvetlením

Vo vozidle je možné nájsť približne 200 rôznych svetelných zdrojov. Obsahujú žiarovky pre exteriér, interiér, osvetlenie prístrojov a iné. Ak prestane fungovať čo i len polovica z nich, spôsobí to veľa určitých nepríjemností, ale nie tak závažných ako v prípade absencie svetlometov v automobile. Stabilné pracovné svetlá stretávacích a diaľkových svetiel, hmlové svetlá sú zárukou bezpečnosti vodiča a všetkých účastníkov na ceste.

A s príchodom jarných a prvých letných dní ich význam narastá, pretože budeme chcieť na vozovke tráviť oveľa viac času ako doteraz.

Aké osvetlenie by ste si však mali zvoliť? Ideálnym riešením je moderné LED denné svietenie, ktoré vám ušetrí peňaženku aj čas strávený pri výmene týchto svetelných zdrojov.

Prečo sú LED modely lepšie ako klasika?

LED žiarovky sa zvyčajne vyberajú pre intenzívny svetelný tok bez veľkej spotreby energie, čo sa cení nielen pri kvalitnom osvetlení ŠPZ. Aj preto ich možno v poslednej dobe začali výrobcovia automobilov inštalovať do základnej výbavy tohto výkonného stroja.

Všeobecne majú LED žiarovky aj dlhšiu životnosť, a to najmä vďaka svojej schopnosti odolávať prehriatiu a spotrebovať menej elektriny.

Budú vám dobre a dlhodobo slúžiť

LED svetlomety do auta sú neuveriteľne energeticky účinné – približne o 85 % účinnejšie ako ich predošlé klasické modely. Dôvod je ten, že na spustenie procesu vyžarovania svetla nepoužívajú veľa tepelnej energie.

Pri povinnosti celoročného denného osvetlenia auta to určite oceníte, pretože pri vysokej spotrebe svetla sa žiarovky nepokazia a nebudete musieť premýšľať nad ich neustálou výmenou.

Preto, ak je auto váš nenahraditeľný spoločník, investujte do jeho kvalitného LED osvetlenia.

Zdroj obrázka: Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej