ONLINE MAGAZIN

Tipy, ako ochrániť a pripraviť váš zrak na leto

Vďaka nášmu zraku máme možnosť spoznávať svet a obdivovať krásy okolitej prírody, rozlišovať všetky odtiene farieb dúhy a vidieť najmenšie detaily rôznych prevedení. Bez zraku stratíme krásu vnímania a jeden z najdôležitejších ľudských pocitov.

Ľudová múdrosť hovorí: „Oči sú zrkadlom duše“ a na to, aby vaše „zrkadlo“ vždy vydávalo iba pozitívne emócie a žiarilo šťastím, je potrebné ho starostlivo sledovať a starať sa oň.

Príznaky očných chorôb sú veľmi rozsiahle a zložité, avšak upozorniť na to, že sa niečo deje, by vás mal nielen dobrý očný lekár v Nitre alebo okolí, ale aj opuchnuté viečka, červené cievky, zakalené bielka alebo nepríjemné pocity v očiach.

V takýchto situáciách je samozrejme potrebné čo najskôr riešiť objednanie k odbornému lekárovi a  prispieť k zlepšeniu kvality vášho zraku dodržiavaním niektorých dôležitých pravidiel.

Ktoré to sú a umožnia vám užívať si prichádzajúce leto plnými dúškami?

Ako si udržať dobré videnie a ostrý zrak?

Zdravý životný štýl vrátane pravidelnej fyzickej aktivity je prvoradý, dôležitá je však aj prechádzka na čerstvom vzduchu, odvykanie si od fajčenia a pitia alkoholu.

Spánok je dobrým spôsobom ako zlepšiť svoje zdravie v mnohých smeroch. Je to dokonalá forma odpočinku, pri ktorom si uľavia aj vaše oči.

Zamyslite sa aj nad tým, v akej polohe počas dňa máte svoju hlavu. Ak pracujete s hlavou naklonenou dlhšiu dobu, môže sa zvýšiť vnútroočný tlak.

Počas pobytu na prudkom slnku si zakryte hlavu klobúkom a chráňte oči slnečnými okuliarmi.

Pozitívny prístup, ako aj pozitívne emócie, majú priaznivý vplyv na všetky orgány a systémy ľudského tela. Stres predsa vyvoláva vývoj kardiovaskulárnych a iných chorôb, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú aj vaše videnie.

Dávkujte si pobyt pri počítači

V dobe automatizácie je ťažké nájsť človeka, ktorý nemá túto modernú vychytávku doma alebo v práci. Okrem všetkých svojich neodškriepiteľných výhod má však počítač alebo mobil aj významnú nevýhodu – pri dlhšej práci za týmito zariadeniami sa váš zrak postupne zhoršuje, oči sa unavujú a bolia.

Aby ste sa vyhli týmto problémom, musíte si dávkovať pobyt pri počítači a televízii, pravidelne sa venovať gymnastike alebo masáži očí.

Správna hygiena a vyvážená strava

Nadmerné nanášanie kozmetiky na mihalnice a očné viečka, ako aj nedodržiavanie pravidiel osobnej hygieny však môžu spôsobiť rôzne alergické a iné očné ochorenia. Preto si starostlivo vyberajte kozmetiku a dajte si aspoň raz týždenne deň bez mejkapu – oči si oddýchnu.

Základom pre správne fungovanie ľudského tela je aj vyvážená strava. Prítomnosť všetkých užitočných látok v strave, ako sú vitamíny, stopové prvky, aminokyseliny, umožní vašim očiam dlho a úspešne vykonávať funkciu, ktorá je pre ne určená prírodou – vidieť svet okolo seba vo všetkých farbách!

Zdroj obrázka: Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej