ONLINE MAGAZIN

Naplánujte si príjemnú a bezpečnú dovolenku v Chorvátsku

O pár dní tu máme leto, počas ktorého je ideálny čas zabudnúť na prácu a povinnosti v domácnosti. Je to ideálne obdobie na zábavu a relax v prostredí, ktoré je svojimi podmienkami na navodenie príjemnej atmosféry ideálne.

Výber prímorských krajín na letný odpočinok však v dnešnej dobe predstavuje pre mnohých z nás aj značné riziko. Pre oddych na pláži však nemusíte letieť do vzdialenej exotiky. Veľmi veľa nevšedných zážitkov zažijete aj na letnej dovolenke v Chorvátsku. Prezradíme vám, akými výhodami táto destinácia disponuje.

Čisté more a krásne pláže

Jadranské more pri pobreží dovolenkármi obľúbeného Chorvátska je veľmi priehľadné s viditeľnosťou až do 50 metrov. Tunajšia vodná oblasť bola za svoju čistotu mnohokrát ocenená modrou vlajkou UNESCO. Pláže v krajine sú ale veľmi odlišné – na Istrii sú to hlavne kamene a umelé betónové plošiny, z ktorých sa môžete ponoriť priamo do krištáľových vôd. Na ostrove Brač a v Dalmácii – nájdete zase kamienkové pláže, obklopené borovicami rastúcimi blízko línie surfovania, neďaleko Dubrovníka si ale užijete aj piesočnatý rezort.

Nádherná príroda

Chorvátska príroda je mimoriadne krásna. Skalnaté pohoria tu koexistujú s borovicami smerujúcimi do neba, bujná vegetácia pokrýva malebné kopce, na vrcholoch ktorých sa rozprestierajú úhľadné stredoveké mestá. Nájdete tu aj veľa útulných morských zátok, niekoľko jedinečných národných parkov, nádherné Plitvické jazerá a majestátne vodopády.

Ideálne, nie príliš horúce podnebie

Nie každý zvláda vysoké letné horúčavy. Podnebie v tejto krajine je preto veľmi žiadané. Je mierne, nie príliš horúce, vďaka čomu sa oprávnene považuje aj za liečivé. A to nie je prekvapujúce – horský morský vzduch, borovice, vynikajúca ekológia, čistá voda – to všetko posilňuje vaše zdravie. Už pri týždňovom pobyte môžete posilniť dýchací a nervový systém a dokonale vyliečiť celé telo.

Stačí si len vybrať vhodnú oblasť, pohodlné ubytovanie, včas rezervovať termín a naštartovať auto a krásna letná dovolenka sa zas po čase môže začať.

Zdroj obrázka: Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Cestovanie Tlačová správa

Na World Travel Market 2022 nechýbala Česká republika. Ocenenie Traverse creator awards získala agentúra CzechTourism.

5 000 svetových destinácií a značiek, 100 odborných prezentácií vrátane Českej národnej expozície či workshopu zameraného na MICE sektor. Tak vyzeral tohtoročný World Travel Market (WTM), ktorý sa uskutočnil v Londýne. Trojdňová akcia patrí medzi najväčšie na poli európskych B2B stretnutí týkajúcich sa turizmu. Česká republika sa jej tento rok prvýkrát zúčastnila s ocenením Traverse […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Radíme Vám

Eiffelova veža: milovaná aj zatracovaná

Paríž sa môže pýšiť množstvom zaujímavých miest, ale iba jednou dominantou. Ťažko povedať, či mal v roku 1886 Gustav Eiffel tušenie, že návrh jeho kovovej veže sa stane jednou z najdôležitejších stavieb novodobej histórie. Za jej vznikom však najprv stálo sté výročie Veľkej francúzskej revolúcie a tiež Svetová výstava, ktorá sa pri tejto príležitosti konala […]

Čítať ďalej