ONLINE MAGAZIN

Aktivita a jednoduchý spôsob prepravy, vďaka ktorej si užijete veľa zábavy

Viacerí z nás sa po mesiacoch sedenia za počítačmi v uzavretých priestoroch potrebujú zbaviť nadbytočných kíl. Bez zmeny stravovania je to ale náročné. O to viac, ak nám k tomu chýba potrebná a pravidelná fyzická aktivita.

Zníženie hmotnosti však vôbec nemusí byť náročné. Dá sa to predsa veľmi jednoducho dosiahnuť prechodom na bicykel. Každý jeden deň vám na ňom stačí stráviť aspoň 45 minút a vaša postava získa zvodné krivky aj bez diét. Navyše to prospeje aj vašej psychike.

Výhod, ktoré môžete pri jazde na dvoch kolesách získať je však omnoho viac.

Dokonalý tréning

Bicykel je najlepší kardio stroj na precvičenie nôh, brucha a chrbtových svalov. Priemerná spotreba kalórií na prechádzku je od 300 do 500 kcal. Toľko energie obsahuje napríklad tabuľka tmavej čokolády.

Milovníci rýchlejšej jazdy spaľujú tuky ešte intenzívnejšie. Najlepšie je ale striedať pokojnú jazdu s obdobiami vysokej rýchlosti. Nemali by ste ale príliš odpočívať. V dôsledku neustálej fyzickej námahy tukové usadeniny opúšťajú stehná a zadok oveľa rýchlejšie.

Pokiaľ by ste si ale pri veľkej únave v náročnom teréne predsa len chceli odpočinúť a nestrácať čas, odporúčame vám investovať do moderného horského elektrobicykla.

Jednoduchá prevencia srdcových

Výhodou pravidelného bicyklovania ja aj posilnenie srdcového svalu. Pravidelné bicyklovanie je účinnou prevenciou pred srdcovými chorobami, pretože sa stará o primerané a nenáročné zaťaženie tela. Zvyšuje sa aj prekrvenie tkanív, čo je dokonalá prevencia kŕčových žíl. Rotačné pohyby nôh predsa nedovolia vašej krvi v cievach stagnovať.

Priaznivo ovplyvňuje dýchací systém

Na bicyklovaní alebo jazde na novej kolobežke je skvelé tiež to, že vám táto aktivita umožňuje hlboké vetranie pľúc, čo je skvelá správa. Nedostatočný prísun kyslíka do tkanív, naopak, oslabuje imunitný systém a zvyšuje riziko infekčných a vírusových ochorení.

Podporíte aj svoj zrak, trávenie v črevách a množstvo ďalších iných dôležitých aktivít. Tak si vyberte vhodné zariadenia, trasu a pustite sa do spoznávania okolia, pri ktorom zároveň pekne precvičíte aj celé telo.

Zdroj obrázka: Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Nezaradené

Počet zahraničných turistov v Čechách stúpol, Slováci si tradične udržali svoju druhú priečku.

Cestovný ruch je späť, takmer na predcovidových číslach. V treťom štvrťroku tohto roku do hromadných ubytovacích zariadení (HUZ) v Českej republike (ČR) prišlo 7,3 milióna turistov. Medziročne to znamená nárast o 11 %. Pokiaľ porovnáme situáciu so stavom pred pandémiou covidu-19, teda s júlom, augustom a septembrom 2019, ide o 97% návštevnosť. Vyplýva to z […]

Čítať ďalej
Film Náš tip Nezaradené outdoor Príroda Radíme Vám

Čo sa stane so životom po jadrovej katastrofe? Na to sa pokúša nájsť odpoveď unikátny dokument Fukušima

Viac ako desať rokov po katastrofe v jadrovej elektrárni Fukušima sa do niektorých prázdnych miest vracajú ľudia. Stretávajú sa tu s prekvapivým javom. V evakuačnej zóne, ktorá je postupne čistená od rádioaktívneho odpadu, začína byť nevídane živo. Presvedčiť sa môžete na vlastné oči v dokumente Fukušima: Príroda v nebezpečnej oblasti, ktorý v premiére prinesie Viasat Nature. V hodinovom dokumente s […]

Čítať ďalej
Nezaradené

Zámok Hellbrunn a jeho „Vodné hrátky“

Už cez 400 rokov sa návštevníci zámku Hellbrunnu obdivujú jeho architektúre a po kniežacom spôsobe sa bavia pri Vodných hrátkach. Ide o unikátne predstavenie, pri ktorom je hlavným aktérom voda, ktorá je navyše zdrojom mnohých prekvapení! Letohrádok pre salzburské kniežacie arcibiskupy Salzburský kniežací arcibiskup Markus Sittikus poveril slávneho architekta Santina Solariho, staviteľa salzburského chrámu, výstavbou […]

Čítať ďalej