ONLINE MAGAZIN

Otestujte sa bezplatne na ceste so Slovak Lines

Na parkovisku autobusovej stanice Nivy vzniklo exteriérové mobilné odberové miesto (MOM), kde vás tím zdravotníkov bezplatne otestuje antigénovými testami.

Nové MOM je k dispozícii širokej verejnosti, no zároveň cestujúcim Slovak Lines poskytuje najjednoduchšiu možnosť získať certifikát, ktorý je dnes potrebný napríklad aj na cestu do práce. “Našim cestujúcim i zamestnancom sa snažíme vytvárať podmienky, ktoré im aspoň čiastočne uľahčia súčasnú situáciu. Som preto rád, že tým, ktorí pravidelné testovanie potrebujú a využívajú, ho vieme poskytnúť bezplatne na takom prístupnom mieste, akým bezpochyby autobusová stanica Nivy je,” hovorí Pavol Labant, generálny riaditeľ Slovak Lines.

Ako sa otestovať na autobusovej stanici Nivy?

  • Testovacie miesto sa nachádza v červenom autobuse v exteriéri na parkovisku s priamym výhľadom na autobusovú stanicu.
  • Aktuálne sa môžete otestovať bez nutnosti registrácie na počkanie, neskôr pribudne možnosť registrácie prostredníctvom stránky korona.gov.sk.
  • Pri osobnej registrácii na mieste vám do 20 minút od odobratia vzorky vystavia papierový certifikát, pri registrácii v online systéme vám bude výsledok testu doručený sms správou.

Odberové miesto na stanici Nivy zastrešuje spoločnosť Rýchlotest COVID v spolupráci s dlhoročným poskytovateľom zdravotníckej starostlivosti – INTERKLINIK. Rýchlotest COVID je spoločnosť, ktorá sa špecializuje na pravidelné antigénové a PCR testovanie.  Sofistikovaný systém testovania je postavený na vysokej úrovni kvality a bezpečnosti so zárukou rýchleho procesu od príchodu až po doručenie výsledku. Rýchlotest COVID prevádzkuje na Slovensku celkovo 18 MOM-iek a pravidelne aj testuje významné firmy s desiatkami až stovkami zamestnancov. K 1. marcu 2021 otestovala vyše 45 000 záujemcov.

Chcete vycestovať do Rakúska?

Napriek nepriaznivej situácii a mnohým prísnym opatreniam u nás aj v Rakúsku Slovak Lines zachováva ako jediný dopravca autobusové spojenie s Viedňou a letiskom Schwechat. Linka Bratislava – Viedeň premáva obojsmerne podľa platného cestovného poriadku v obmedzenom režime.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor

Ruch a pohostinnosť gruzínskych uličiek

Gruzínsko je krajina s bohatou históriou siahajúcou k Gréckym Argonautom, s ranostredovekými kresťanskými kláštormi a pevnosťami, s vynikajúcim vínami nádhernou prírodou. Biele vrcholky Kaukazu kontrastujú s modrou oblohou a zelenými pastvinami malebných nižších hrebeňov. Vstupnou bránou do Gruzínska je trojica miest Tbilisi, Kutaisi a prímorské Batumi. Tentokrát sa nebudeme ponáhľať do horských dedín a za […]

Čítať ďalej