ONLINE MAGAZIN

Otestujte sa bezplatne na ceste so Slovak Lines

Na parkovisku autobusovej stanice Nivy vzniklo exteriérové mobilné odberové miesto (MOM), kde vás tím zdravotníkov bezplatne otestuje antigénovými testami.

Nové MOM je k dispozícii širokej verejnosti, no zároveň cestujúcim Slovak Lines poskytuje najjednoduchšiu možnosť získať certifikát, ktorý je dnes potrebný napríklad aj na cestu do práce. “Našim cestujúcim i zamestnancom sa snažíme vytvárať podmienky, ktoré im aspoň čiastočne uľahčia súčasnú situáciu. Som preto rád, že tým, ktorí pravidelné testovanie potrebujú a využívajú, ho vieme poskytnúť bezplatne na takom prístupnom mieste, akým bezpochyby autobusová stanica Nivy je,” hovorí Pavol Labant, generálny riaditeľ Slovak Lines.

Ako sa otestovať na autobusovej stanici Nivy?

  • Testovacie miesto sa nachádza v červenom autobuse v exteriéri na parkovisku s priamym výhľadom na autobusovú stanicu.
  • Aktuálne sa môžete otestovať bez nutnosti registrácie na počkanie, neskôr pribudne možnosť registrácie prostredníctvom stránky korona.gov.sk.
  • Pri osobnej registrácii na mieste vám do 20 minút od odobratia vzorky vystavia papierový certifikát, pri registrácii v online systéme vám bude výsledok testu doručený sms správou.

Odberové miesto na stanici Nivy zastrešuje spoločnosť Rýchlotest COVID v spolupráci s dlhoročným poskytovateľom zdravotníckej starostlivosti – INTERKLINIK. Rýchlotest COVID je spoločnosť, ktorá sa špecializuje na pravidelné antigénové a PCR testovanie.  Sofistikovaný systém testovania je postavený na vysokej úrovni kvality a bezpečnosti so zárukou rýchleho procesu od príchodu až po doručenie výsledku. Rýchlotest COVID prevádzkuje na Slovensku celkovo 18 MOM-iek a pravidelne aj testuje významné firmy s desiatkami až stovkami zamestnancov. K 1. marcu 2021 otestovala vyše 45 000 záujemcov.

Chcete vycestovať do Rakúska?

Napriek nepriaznivej situácii a mnohým prísnym opatreniam u nás aj v Rakúsku Slovak Lines zachováva ako jediný dopravca autobusové spojenie s Viedňou a letiskom Schwechat. Linka Bratislava – Viedeň premáva obojsmerne podľa platného cestovného poriadku v obmedzenom režime.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Gastronómia outdoor

Objavujte krásy Dolného Rakúska na jeseň

Lány dozrievajúceho viniča, sladučké strapce hrozna, vôňa babieho leta, marhúľ, vína… Také je Dolné Rakúsko na jeseň. Požičajte si bicykel a vybehnite obdivovať prírodu, užite si prechádzky pri Dunaji či v lužných lesoch, dobré jedlo v „Heuriger“ alebo zájdite na prehliadku viníc a vínnych pivníc. A určite nevynechajte ani vinobranie a jesenné festivaly. Región hrozna a vína Dolné […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Náš tip

Hrad Helfštýn

Monumentálna hradná architektúra Helfštýna sa týči nad údolím Moravskej brány. Celý komplex tvorí rad stavieb úžitkových i fortifikačných. V súčasnej dobe sú na hrade sprístupnené štyri nádvoria. Má päticu brán, množstvo bášt, veží a rozsiahly systém vnútorného i vonkajšieho opevnenia. Svojou rozlohou patrí k najrozsiahlejším hradným komplexom v Európe. História hradu Rozsiahla zrúcanina hradu Helfštýna, […]

Čítať ďalej
Cestovanie

Predstavujeme vám najkrajšie zámky a hrady na južnej Morave

Hoci v posledných dňoch zavládlo v našej republike sychravé počasie, predpoveď na nasledujúce týždne je značne pozitívna; babie leto! A viete, ako si babie leto užijete najviac? Predsa sa pohárikom burčiaku v ruke. Ako je známe, najlepšie burčiak nájdete na južnej Morave, rovnako ako niektoré z najkúzelnejších hradov a zámkov. Využite prílev posledných slnečných lúčov […]

Čítať ďalej