ONLINE MAGAZIN

Táto 91-ročná ruská babička sa stala internetovou senzáciou.

A čím si získala takúto celosvetovú pozornosť ? Dôvod je pomerne jednoduchý. Jedného dňa si povedala – Už som dostatočne dlho na tomto svete a preto by bolo celkom rozumné ho začať spoznávať aj v reále.
Zoznámte sa s Elenou Erkhovou, ktorá je vo svojom okolí  viacej  známa ako Baba Lena, babuška, alebo jednoducho babička.
Jedného dňa sa rozhodla a vyrazila  z ruského Krasnojarska do okolitého šíreho sveta.

No a takýto, dá sa povedať že až heroický počin, by ste od 91-ročného človeka neočakávali.
Áno, vieme, vieme, cestovanie je v dnešnej dobe , keď po celom svete zúri pandémia, nie je vóbec jednoduché, či skor úplne nemožné.
Cez to všetko nezaškodí sa pozrieť  na časy, keď ľudia mohli cestovať, neboli obmedzovaní rôznymi zákazmi a príkazmi. Nakoniec, aj táto mizerná doba sa raz skonči a príbeh babušky z Krasnojarska bude tou správnou inšpiráciou pre všetkých skôr narodených.

Jeho protagonistkou je v skutočnosti 91-ročná žena, ktorá napriek svojmu veľmi úctyhodnému veku, cestovala po rôznych miestach. Nejednalo sa len o nejaký ten špacír z okresu do okresu, tak ako ho poznáme my na Slovnsku. V jej prípade si skúsme predstavit, ze by sme si rano vyšlápli do Prahy a po troch dňoch sa vrátili domov do Bratislavy….takto si asi najlepšie predstavíme špacírky v Rusku, kde sa vzdialenosti a rozloha okresov meria v iných metroch a časoch.
Prijmite pozvanie Slovak Lines a pani Eleny Erkhovovej na rychlu návštevu niektorých destinácií, ktoré táto úžastná žena navštívila.

V republike Tuva


At The Parthenon of Books, Kassel, Nemecko


Pripojenie sa ku kultúre indiánov Taino


Festival Naadym, Republika Tuva, Rusko


Rafting na rieke Jenisej (Mongolsko / Rusko)


Rím, Taliansko

At The Riu Garoe Hotel In Tenerife, Španielsko

Istanbul


Nemecko


Geografický stred Ázie


Thajsko


Moskovské mrakodrapy


Belokurikha, Altaj, Rusko


Plážová karnevalová noc v Thajsku


Monkey Beach, Tonsai Bay, Thajsko


Hagia Sophia, Istanbul


Sanatórium Parus, Novosibirsk, Rusko


V republike Tuva

Návšteva Ázie


Hotel Phi Phi Harbour View Hotel na ostrovoch Phi Phi v Thajsku

Viacej informácií nájdete tu: https://bit.ly/397YJRV

Zdroj: https://www.boredpanda.com/

 

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip Príroda

Rok v Škótsku, to je iná divočina!

Prímorské podnebie predurčuje Škótsko k tomu, aby bola tamojšia príroda rozmanitá  a krásna, ale zároveň drsná. Ak vás vždy priťahovala táto destinácia, kvôli histórii, ručíme vám za to, že jej príroda tiež stojí za to. Pripravte si však pršiplášte a dáždniky, pretože ako vám prezradia jej zvierací obyvatelia, život v tamojšej divočine nie je vôbec jednoduchý. Krásna príroda, ktorá […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej