Ford predstavil vlastnú detskú postieľku. Simuluje jazdu v aute

Ak vaša ratolesť v aute tiež najradšej spí, nasledujúce novinka bude priamo pre vás. Ford predstavil detskú postieľku, ktorá simuluje jazdu v aute.

Táto detska postieľka od Fordu nesie názov Max Motor Dreams a disponuje vstavanými reproduktormi, LED osvetlením a pohyblivou matracov. Automobilka uvádza, že jej najnovší výtvor dokáže presne napodobniť jazdu autá, ktorá deti k spánku často privádza.

Postieľku navrhol Alejandro López Bravo v jednom z kreatívnych štúdií v Španielsku. Nechýba možnosť spárovanie s chytrým telefónom, ktorý zaznamená zvuky, vzdialenosť a pohyby počas cesty. To všetko sa následne premietne do správania nocľahu malej ratolesti.

Namontovaný reproduktor poskytuje tlmený zvuk motora i okolitého hluku, oranžová LED svetlá zase simulujú prechádzaní okolo pouličných lámp. Pohyblivosť postieľky potom umožní jemné pohupovanie dieťaťa, čo napodobňuje jazdu v kopcoch či tiahlych zákrutách.

Tajomstvom nezostáva len cena tovaru, ale aj to, či sa niekedy dočká sériovej výroby. Novinka Fordu je zatiaľ vo fáze technického konceptu, na ktorom sa stále pracuje. S ohľadom na použité technológie sa ale dá predpokladať, že nepôjde o lacnú záležitosť. Lepšiu predstavu o fungovaní a funkciách postieľky získate po zhliadnutí nasledujúceho videa …

Zdroj: youtube a https://www.autorevue.cz/

Viac informácií nájdete tu: https://bit.ly/3qdjguX

Foto: ford.com