ONLINE MAGAZIN

La Donuteria sa stala najväčšou sieťou domácich donutov v Európe

Nie je tomu tak dávno, čo sieť donut shopov La Donuteria expandovala do zahraničia. Úspešný slovenský startup sa dlho tešil obľube na Slovensku, no za relatívne krátky čas domáci trh plne obsadili. Slovákom žijúcim v zahraničí, ako aj zahraničným fanúšikom sladkého street foodu, tak ponúkli unikátnu príležitosť na perspektívne podnikanie za hranicami. Cieľ, stať sa do konca roka 2020, európskou jednotkou, tak úspešne prekonali.

„Môžeme reálne povedať, že rok 2020 bol v dôsledku pandémie COVID-19 pre reštauračný business jedným z najnáročnejších rokov v moderných dejinách. Rozbité dodávateľské reťazce, nedostatok zásob, neustále sa meniace vládne obmedzenia, lockdowny a finančné komplikácie sužovali tento rok nás všetkých. Preto nás nesmierne teší, že aj napriek súčasnej situácii sa nám podarilo prekonať nie len krízu, ale aj náš cieľ stať sa európskou jednotku“, vysvetľuje Peter Straňák, Founder & CEO, La Donuteria Group.

„Mám veľký rešpekt pred  všetkými podnikateľmi v  gastronómii,  ktorí sa tento rok nevzdali a bojujú proti tejto situácii s nádejou na lepšiu budúcnosť,“ dodáva.

Dnes má La Donuteria 25 licencií pre Slovensko už plne obsadených a sieť donut shopov sa rozrásla na skutočne medzinárodnú úroveň – na takmer 40 franšízových partnerov z 12 rôznych krajín.

„Už čoskoro otvárame nové franšízové obchody v mestách ako Praha, Viedeň, Salzburg, Mníchov, Budapešť, španielska Malaga, švédsky Štokholm, portugalský Lisabon a ďalšie. Prvé licencie sme podpísali aj mimo Európy – pre Chicago a Floridu v USA, a pre Bahrajn a Káhiru. Mnoho ďalších je vo finálnej fáze rokovaní,“ dodáva Straňák.

V zahraničí si už otvorilo predajňu La Donuteria aj niekoľko Slovákov a vďaka franšízovému systému sa im darí úspešne podnikať. Ide o pomerne férový biznis. S franšízou podnikateľ nezíska len celkové know-how na podnikanie na “kľuč”, ale nemusí sa báť ani zbytočných dlhov, keďže franšízový poplatok platí len vtedy, keď mu pobočka zarába. Jednou z hlavných výhod je relatívne nízka celková investícia v porovnaní s inými gastro franšízovými konceptami, a to už od 30.000 – 35.000 EUR.

Plány siete La Donuteria na rok 2021 znejú rovnako ambiciózne, ako tie minuloročné. Cieľom je disruptovať podnikanie v businesse s donutkami. Postaviť sa proti veľkým staromódnym a trochu nudným donutkovým reťazcom s tisíckami obchodoov a priniesť našim zákazníkom nový, svieži, moderný, atraktívny a obľúbený lovebrand.

Fanúšikovia tohto sladkého streetfoodu sa môžu tešiť na zahájenie hlavnej produktovej novinky – radu „slaných“ donutkov s chuťami ako prosciutto, jalapeno či cheddar.

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Jesennou ponukou pre cyklistov a bajkerov konkuruje Česko európskym cyklo veľmociam

V Českej republike je asi štyridsať tisíc vyznačených cyklotrás s celkovou dĺžkou približne 8800 km a 55 bike alebo trail parkov, z ktorých zhruba tretina spĺňa požiadavky aj tej najnáročnejšej zahraničnej klientely. Ak k tomu prirátame mierny ráz českých pohorí a príjemné teploty, Česko konkuruje ako jesenná cyklistická destinácia aj takým cyklo veľmociam, ako je […]

Čítať ďalej
Gastronómia

Extrémna kuchyňa: Baluta je príšerne jedlo ktoré si Filipínci zamilovali

Na prvý pohľad vyzerá skoro ako obyčajné vajcia. Len možno trošku väčšie. V skutočnosti ide o chuťovku s prekvapením, ktorá mnohým obráti žalúdok hore dnom. Asi nám dáte za pravdu, že vajcia sú jednou z najrozšírenejších raňajkových pochutín. Pripraviť si ich totiž môžeme v celej rade obmien – od tých smažených cez miešané až po […]

Čítať ďalej
Cestovanie Gastronómia

V Chorvátsku pribudli ďalšie tri reštaurácie s Michelin hviezdami

K dnešnému dňu získali v Chorvátsku ďalšie tri prestížne reštaurácie MICHELIN hviezdy. Konkrétne reštaurácie Nebo (Rijeka), Alfred Keller (Mali Lošinj) a Agli Amici (Rovinj) boli ocenené jednou hviezdou MICHELIN, zatiaľ čo si reštaurácie Pelegrini (Šibenik), 360º (Dubrovnik), Monte (Rovinj), Noel (Zagreb) , Draga di Lovrana (Lovran), Boškinac (Novalja) a LD Terrace (Korčula), udržali svoje hviezdy. […]

Čítať ďalej