ONLINE MAGAZIN

Výbava na pohodlný pobyt v prírode alebo dovolenku v zime

Nielen leto je sezónou outdoorových aktivít. Aj v zimných mesiacoch, ktoré dnes už nie sú o kopách snehu, trávime veľmi veľa času v prírode. Bez ohľadu na sezónu a ročné obdobie, je ale veľmi dôležité sa na každý jeden pobyt mimo domova dobre pripraviť.

A my vám prezradíme, ako to zvládnete bez veľkých problémov.

Pohodlie a dostatočne veľký cestovný kufor je základ

Z dôvodu zachovania sviežosti výrobkov používajú nadšenci automobilov na záchranu a vytvorenie pohodlia a komfortu počas ciest špeciálne termo tašky, ktoré sa o správnu teplotu jedla vždy postarajú.

Zahriať sa ale potrebujeme nielen zvnútra, ale aj zvonka. A všetko, čo k tomu potrebujeme, je hrejivé oblečenie. Toto oblečenie však býva pomerne objemné, čo si vyžaduje viac miesta na jeho uloženie. Dostatočne veľké cestovné kufre sú preto pred každou cestou základ. Ak ich nemáte, je čas začať s ich výberom.

Majte čas pod kontrolou

Jednou z ďalších dôležitých vecí, ktoré treba mať pri každej menšej alebo väčšej ceste pod kontrolou – je čas. Možností, ako ho sledovať dnes máte naozaj niekoľko. Avšak, dávajte si pozor a nenechajte sa zaskočiť, ak si mobil alebo počítač zabudnete doma. V takomto prípade vám veľmi dobre poslúžia pohodlné hodinky na ruke.

Nezaberú žiadne miesto, nie sú ťažké, nemusíte ich prať ani inak čistiť a vždy ich máte jednoducho po ruke.

Venujte pozornosť dôležitým maličkostiam

V zozname takýchto doplnkov je napríklad baterka, GPS signál, ideálne aj peniaze a poistenie. Veľmi dôležité sú dnes aj dobré jazykové schopnosti a ovládanie angličtiny. Určite oceníte kvalitné oblečenie, ktoré sa dá konkrétnemu počasiu jednoducho prispôsobiť. Odnímateľné kapucne, vyteplené podšívky alebo nepremokavé plášte, to všetko je základ, s ktorým sa vám bude cestovať nielen po Slovensku oveľa ľahšie.

Zdroj obrázka:gorillaimages/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Náš tip outdoor Príroda Radíme Vám Umenie a kultúra

Zámok Eckertsau – jedinečné miesto, kde sa tvorili dejiny Európy.

V rakúskom mestečku Eckertsau, pri európskom veľtoku rieky Dunaj, je jedinečné miesto, kde sa tvorili nielen dejiny Európy, ale i dnešná realita moderného spoločenstva národov. V okolí tohto miesta sa rozprestiera prírodná oblasť Národného parku Dunajské lužné lesy – Donau – Auten. Korene zámockých dejín siahajú až do 12. storočia . V 18. storočí sa zmenil kamenný vodný hrad […]

Čítať ďalej
Náš tip Príroda

Rok v Škótsku, to je iná divočina!

Prímorské podnebie predurčuje Škótsko k tomu, aby bola tamojšia príroda rozmanitá  a krásna, ale zároveň drsná. Ak vás vždy priťahovala táto destinácia, kvôli histórii, ručíme vám za to, že jej príroda tiež stojí za to. Pripravte si však pršiplášte a dáždniky, pretože ako vám prezradia jej zvierací obyvatelia, život v tamojšej divočine nie je vôbec jednoduchý. Krásna príroda, ktorá […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej