ONLINE MAGAZIN

Výbava na pohodlný pobyt v prírode alebo dovolenku v zime

Nielen leto je sezónou outdoorových aktivít. Aj v zimných mesiacoch, ktoré dnes už nie sú o kopách snehu, trávime veľmi veľa času v prírode. Bez ohľadu na sezónu a ročné obdobie, je ale veľmi dôležité sa na každý jeden pobyt mimo domova dobre pripraviť.

A my vám prezradíme, ako to zvládnete bez veľkých problémov.

Pohodlie a dostatočne veľký cestovný kufor je základ

Z dôvodu zachovania sviežosti výrobkov používajú nadšenci automobilov na záchranu a vytvorenie pohodlia a komfortu počas ciest špeciálne termo tašky, ktoré sa o správnu teplotu jedla vždy postarajú.

Zahriať sa ale potrebujeme nielen zvnútra, ale aj zvonka. A všetko, čo k tomu potrebujeme, je hrejivé oblečenie. Toto oblečenie však býva pomerne objemné, čo si vyžaduje viac miesta na jeho uloženie. Dostatočne veľké cestovné kufre sú preto pred každou cestou základ. Ak ich nemáte, je čas začať s ich výberom.

Majte čas pod kontrolou

Jednou z ďalších dôležitých vecí, ktoré treba mať pri každej menšej alebo väčšej ceste pod kontrolou – je čas. Možností, ako ho sledovať dnes máte naozaj niekoľko. Avšak, dávajte si pozor a nenechajte sa zaskočiť, ak si mobil alebo počítač zabudnete doma. V takomto prípade vám veľmi dobre poslúžia pohodlné hodinky na ruke.

Nezaberú žiadne miesto, nie sú ťažké, nemusíte ich prať ani inak čistiť a vždy ich máte jednoducho po ruke.

Venujte pozornosť dôležitým maličkostiam

V zozname takýchto doplnkov je napríklad baterka, GPS signál, ideálne aj peniaze a poistenie. Veľmi dôležité sú dnes aj dobré jazykové schopnosti a ovládanie angličtiny. Určite oceníte kvalitné oblečenie, ktoré sa dá konkrétnemu počasiu jednoducho prispôsobiť. Odnímateľné kapucne, vyteplené podšívky alebo nepremokavé plášte, to všetko je základ, s ktorým sa vám bude cestovať nielen po Slovensku oveľa ľahšie.

Zdroj obrázka:gorillaimages/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Film Náš tip outdoor Radíme Vám

Kde leží pravda o indiánoch a kovbojoch?

„Kovboji na koni v žiare zapadajúceho slnka, drsní muži s chuťou dobývať a prežiť. Na druhej strane indiáni, tajomní a zvláštni obyvatelia divočiny s mystickými rituálmi.“ Toto sú obrazy, ktorými nás fascinuje Divoký Západ v románoch a filmoch. Ale koľko z týchto romantických predstáv je pravdivých? Je čas odhaliť skutočnú históriu Divokého západu a jeho legendárnych postáv. Nový […]

Čítať ďalej
Architektúra Náš tip Radíme Vám

Interiérové dvere do kúpeľne: Ako si vybrať tie správne?

Kúpeľňa patrí medzi najdôležitejšie miestnosti v domácnosti. Je miestom oddychu, relaxu a preto by ste mali venovať zvýšenú pozornosť zariaďovaniu. Dôležité je, aby ste sa v kúpeľni cítili maximálne komfortne a aby všetko spolu krásne ladilo. Veľmi dôležitým prvkom sú práve interiérové dvere do kúpeľne. Na trhu dnes nájdete skutočne pestrú ponuku a vybrať si […]

Čítať ďalej
Film Náš tip Umenie a kultúra

Dom snov: Vrcholy a pády Berlína po prvej svetovej vojne

Jeden z najväčších nemeckých televíznych hitov posledných rokov mieri aj na slovenské obrazovky. Seriál Dom snov odohrávajúci sa v Berlíne počas 20. rokov minulého storočia predstaví reálne postavy, ktoré existovali aj v skutočnosti. Prvý diel uvedie exkluzívne televízna stanica  Epic Drama už v nedeľu 10. septembra. Ako dopadne vzťah z iných sociálnych tried? Berlín bol po prvej svetovej vojne […]

Čítať ďalej