ONLINE MAGAZIN

Spoločnosť Slovak Lines a CK DAKA spájajú Slovensko

Nové expresné linky, ktoré začnú premávať 13. decembra, prepoja každodenne Bratislavu s Prešovom, Košicami, Žilinou a Komárnom. Vďaka štyrom novým linkám sa môžu cestujúci prepraviť z jedného konca Slovenska na druhý expresne rýchlo.

Nové linky Slovak Lines a CK DAKA  prinášajú cestujúcim komfort najvyššej kvality. Expresné linky premávajú bez zastávok, čo znamená, že z jedného konca krajiny na druhý sa cestujúci dostanú najrýchlejšie, ako je to v súčasnosti možné. Linka do Komárna bude premávať cez pracovné dni až 4-krát denne a vďaka využitiu rýchlostnej cesty R7 bude najrýchlejšou na tomto úseku.

Cestujúci môžu čas trvania cesty využiť na prácu alebo relax, pretože všetky autobusy sú vybavené bezplatným WiFi pripojením a USB nabíjačkami. Okrem toalety sú k dispozícii aj teplé a studené nápoje, ale aj drobné občerstvenie.

Lístky si môžu cestujúci zakúpiť na web stránke www.slovaklines.sk a lebo v mobilnej appke Slovak Lines,  takisto aj na všetkých autobusových staniciach v spomínaných destináciách či priamo u vodiča.

Nové linky počas koronakrízy

Slovak Lines ponúka slovenským dopravcom napojenie do dlhodobo budovanej technologickej platformy, ktorá v sebe zahŕňa rezervačný a prevádzkový systém pre kompletnú správu flotily, predaj cez web a mobilnú aplikáciu pre zákazníkov, a zároveň aj odbavovacie zariadenie pre vodičov na skenovanie lístkov. Túto možnosť ponúka aj ďalším autobusovým dopravcom, ktorí by mali záujem o komplexné inovatívne riešenie pre prevádzku svojich liniek. Rozšírenie nových pravidelných liniek po Slovensku mala spoločnosť Slovak Lines dlhodobo v pláne.

“Naše plány zabrzdila pandémia koronavírusu,” hovorí Pavol Labant, generálny riaditeľ Slovak Lines.  “Každá kríza je však príležitosťou pre odvážnych. My sme našli riešenie v spolupráci s autobusovými dopravcami, ktorí prevádzkujú najmä zážitkové linky a ktorých postihla pandémia najvýraznejšie. Vďaka tomu sme dokázali v týchto náročných časoch spustiť aj prevádzku týchto štyroch nových pravidelných liniek v spolupráci s CK DAKA, ktoré aj pod hlavičkou Slovak Lines spájajú dôležité slovenské destinácie,” dodáva.

„Sme radi, že sa nám v spolupráci so Slovak Lines podarilo rozbehnúť unikátny projekt podpory slovenských autobusových dopravcov. Naše ľudské a hlavne technické kapacity tak vieme ponúknuť pre služby širokej verejnosti. Verím, že nové pravidelné a hlavne expresné autobusové linky využijú Slováci pri ceste za prácou, rodinou, oddychom či poznávaním. Môžem prezradiť, že je pripravená aj ďalšia linka južnou trasou cez Rimavskú Sobotu do Košíc a následne až do Humenného,” hovorí David Gavaľa, konateľ CK DAKA.

Okrem regionálnej dopravy v Bratislavskom samosprávnom kraji prevádzkuje Slovak Lines už 60 rokov linku do Viedne, kam pred vypuknutím koronakrízy premávala až 25-krát denne. Momentálne je dokonca Slovak Lines jediným autobusovým dopravcom, ktorý premáva do Viedne a na letisko Schwechat každý deň.

 

 

Ako budú linky premávať?

Linka Bratislava – Prešov (celkový čas 5:20)

odchod o 08:00 Bratislava, Autobusová stanica
príchod o 13:20 Prešov, Autobusová stanica

odchod o 14:00 Prešov, Autobusová stanica
príchod o 19:20 Bratislava, Autobusová stanica

Linka Bratislava – Žilina (celkový čas 2:30)

odchod o 20:00 Bratislava, Autobusová stanica
príchod o 22:30 Žilina, Autobusová stanica

odchod o 05:00 Žilina, Autobusová stanica
príchod o 07:30 Bratislava, Autobusová stanica

Linka Bratislava – Košice (celkový čas 5:15)

odchod o 06:00 a 18:00 Bratislava, Autobusová stanica
príchod o 11:15 a 23:15 Košice, Autobusová stanica

odchod o 12:00 a 23:59 Košice, Autobusová stanica
príchod o 17:15 a 05:15 Bratislava, Autobusová stanica

Linka Komárno – Bratislava (celkový čas 1:40)

odchod v pracovné dni o 06:00 a 18:00 Komárno, Autobusová stanica
príchod o 07:40 a 19:40 Bratislava, Autobusová stanica

odchod denne o 10:00 a 14:00 Komárno, Autobusová stanica
príchod o 11:40 a 15:40 Bratislava, Autobusová stanica

odchod v pracovné dni o 08:00 a 20:00 Bratislava, Autobusová stanica
príchod o 09:40 a 21:40 Komárno, Autobusová stanica

odchod denne o 12:00 a 16:00 Bratislava, Autobusová stanica
príchod o 13:40 a 17:40 Komárno, Autobusová stanica

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Príroda Radíme Vám

Chorvátske turistické združenie spustilo novú zimnú kampaň „Chorvátsko – zimná ríša divov“

Chorvátske turistické združenie spustilo novú zimnú propagačnú kampaň „Chorvátsko – zimná ríša divov“, ktorá pobeží do 10. januára naprieč kľúčovými trhmi, teda trhmi Nemecka, Slovinska, Rakúska, Poľska, Českej republiky, Slovenska, Maďarska, Talianska, Holandska, Francúzska, Veľkej Británia, Belgicka, Švédska a Nórska. Kampaň pobeží na sociálnych sieťach vrátane Facebooku, Instagramu, Twitteru, TikToku a Pinterestu s použitím značiek […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Health outdoor Príroda Radíme Vám Zdravie

Voda a čerstvý vzduch – jedinečná ordinácia v Jesnníkoch

Redakcia In Drive magazínu sa pred časom vybrala do regiónu, ktorý preslávil zakladateľ prvých vodoliečebných kúpeľov na svete, Vincenz Priessnitz. Po príjemnej a bezproblémovej ceste od  Bratislavy, smerom na Brno, Olomouc a Šumperk sa dostanete do obce Jeseník, ktorá je len 300 kilometrov vzdialená od Bratislavy. Nad obcou Jeseník sa v pôvodne malej osade Gräfenberg […]

Čítať ďalej
Architektúra Automobily Cestovanie Lines Novinky

Fakty o novej autobusovej stanici Nivy

Nová autobusová stanica Nivy Rozloha autobusovej stanice 30315m2 (z toho čakáreň 2945m2, priestor nástupísk a výstupísk 4788m2 a dopravný priestor 22582m2). Prevádzková doba 24/7, pričom v čase mimo otváracích hodín Nivy centra je k dispozícii vchod pri Nivy Tower. Denná kapacita stanice: očakávaná: 9500 cestujúcich (nástup aj výstup, 6700 prímestská / 1000 diaľková / 1800 medzinárodná doprava), 1100 spojov […]

Čítať ďalej