Praktické tipy, ako si vybrať pre cestovanie na motorke kvalitnú výbavu

Času, ktorý sme v poslednej dobe trávili za zatvorenými dverami bolo naozaj neúrekom. Ochrana zdravia je predsa dôležitá. Avšak, aj nedostatok čerstvého vzduchu sa môže postarať o to, aby bolo naše telo unavené, vyčerpané a menej odolné vírusom. Užiť si ešte posledné dni bez snehu a mrazu na dvoch kolesách je preto jedna z možností, ako sa nielen zabaviť, ale aj zotaviť.

Aby to bolo ale zároveň aj pohodlné, je dôležité, zvoliť si na motorku vhodnú výbavu. Niečo si o nej povieme.

Nebojte sa skúšania

Akýkoľvek výstroj a oblečenie by mal byť pohodlný, aby nebol príliš utiahnutý alebo nebránil dostatočnému vetraniu. Aby ste to mali jednoduchšie, vyberte si štýlové oblečenie na motorku, ktoré je nadčasové a zároveň sa vám prispôsobí za akýchkoľvek podmienok.

Nebojte sa skúšania, aby ste sa uistili, že vás výstroj neobmedzuje v pohybe. Podšívky so zipsom rozširujú jeho užitočnosť a prevedú vás všetkými sezónami.

Myslite na bezpečnosť a ochranu

Pri klasickom oblečení sa orientujeme najmä podľa veľkosti a štýlu. Pri odevoch na motocykel je dôležitá aj bezpečnosť. Malo by mať kvalitnú ochranu proti nárazu, čo platí najmä pre moderné moto prilby. O nič menej dôležité však nie sú ani bundy. Tu hľadajte modely s väčším pokrytím po lakte, plecia a chrbát. Nohavice by mali byť zasa vylepšené v bokoch a kolenách.

Dôležitá je aj „konštrukcia“

Skontrolujte, či sú švy dvakrát alebo trikrát prešité a hladké. Budú odolnejšie proti opotrebeniu počas odierania. Švy, ktoré cítite pri skúšaní kusov, budú počas používania nepríjemné a rušivé. Ak ide o topánky, vyberte si modely s ochranou členkov a oceľovou špičkou. Oceníte aj podrážky odolné voči oleju a oderu.

Vodeodolnosť oblečenia

Za nepremokavé oblečenie si možno priplatíte, ale ak veľa jazdíte, stojí to za to. Ďalšou najlepšou alternatívou je samostatný „dažďový“ výstroj. Aj odnímateľné nepremokavé obloženia znejú rovnako prakticky.

Čím profesionálnejšia bude vaša výbava, tým viac si užijete cestovanie aj v tých náročnejších podmienkach.

Zdroj obrázka: kitzcorner/Shutterstock.com