Keď už ani sex nestačí….

Nová reality show od Netflix mala zostať na papieri

Ak sa niekedy mediálny teoretici budú v budúcnosti dohadovať o vrchole totálnej ohlupujúcej televíznej zábavy, dosť možno ho zasadia práve do tohto roku. Mierou viac než značnou to bude zásluhou novej reality show Too Hot To Handle (dalo by sa veľmi voľne preložiť ako Tak sexy, že už to nezvládam). Tu je totiž všetko od základu zlé.

S výrazom zlatá mládež sa stretol snáď každý. Existuje ale nejaký pojem, ktoré by vystihoval ešte väčšiu mieru onej „zlatosti“? Čo napríklad taká platinová mládež? To zhruba vystihuje štrnásť účastníkov tejto reality šou. Ich najväčšie životné problémy a strasti predstavujú obstaranie si dobrej fotky na Instagrame a hľadanie príležitostných vzťahov na jednu noc. Najlepšie každý deň iný vzťah. To pre sedem mužov a žien z Too Hot Too Handle nie je najmenší problém, pretože ako už názov tejto  show (a jej sprievodný komentár) implikuje, Netflix sa snažil vybrať Adonisa a Venuša dvadsiateho prvého storočia.

Premisa je taká, že súťažiaci (použité v tom najvoľnejšom zmysle slova) majú za úlohu vydržať spolu štyri týždne v tropickom raji. Ak sa im to podarí, rozdelia si medzi seba peňažnú sumu v hodnote 100 tisíc dolárov.
Je tu ale háčik – každý fyzický kontakt od obyčajného bozku po pohlavný styk z čiastky ukrajuje. Keď sa vinní účastníci rozhodne stráviť celú noc bez kontaktu, ich „pokuta“ sa do celkovej sumy vráti.

Základom každej reality show sú ideálne zaujímaví, vtipní a charizmatickí účastníci. Okrem esteticky prijateľnej stránky je ale osadenstvo Too Hot Too Handle zložené v podstate z dvoch typov ľudí – extrémnych hlupákov s minimálnym chápaním čohokoľvek a neskutočne otravných typov –  ideálne doplnených o prenikavo jačiace slečinky.

Ďalším nepísaným znakom dobrej reality šou, sú od začiatku jasne dané základné pravidlá. Too Hot To Handle ale pôsobí dojmom, že producenti si pravidlá vytvárali za pochodu. Veľkým diváckym lákadlom sú napríklad pokuty za fyzický kontakt. Koľko dolárov ale taká pokuta za pohlavný styk alebo bozkávanie vlastne je? To sa divák nedozvie. Nevedia to napokon ani súťažiaci. Nikomu nie je dopredu povedané ani to, ako sa výhra bude rozdeľovať.

Motív absencie sexu by bol divácky určite zaujímavý, keby jeho porušenie bolo prísne trestané (ideálne okamžitým vylúčením). Ale ako je spomenuté vyššie, pokuty sú nejasné a súťažiaci ich môžu veľmi dobre zmazať chvílami bez kontaktu. Zostáva účelový voyeurizmus, ktorý snáď nemôže nadchnúť nikoho, kto sa dostal ďalej ako k tajnému čítania Playboya či ho zaujala ľahká erotická poviedka, čítaná  v školských laviciach.
Koho by snáď lákala aspoň troch štipka nahoty, musí si uvedomiť, že autorom show je Netflix a nie HBO, kde si s nejakou tou odhalenou telesnou časťou hlavu nelámu.

Too Hot To Handle sa prekvapivo – už od svojho uvedenia, drží na špičkách sledovanosti. Nezostáva nič iné, len dúfať, že za to môže súčasná celosvetová karanténnej nuda.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/
Viacej informácií nájdete tu: https://bit.ly/37xsPwA
Fotografie: depositphotos a netflix