Cestujte bez toho, aby ste ohrozovali životné prostredie

Automobilový priemysel je najväčším zdrojom škodlivých výfukových plynov v našom prostredí. O nič lepšie to nie je ani v prípade nášho zdravia. Vplyv výfukových plynov naň je veľký. Cestovanie autom je ale o pohodlí, ktorého sa, v záujme svojej a ochrany životného prostredia dobrovoľne vzdáva len veľmi malé percento ľudí. V podstate to ani nie je nutné, ak máte v aute vždy čistý a plne funkčný DPF filter.

Čo sú výfukové plyny?

Výfukové plyny sa často označujú ako všetky emisie vypúšťané do atmosféry.  Tiež sa im hovorí odpadové plyny. Výfukové plyny sú produktom spaľovacích motorov a vzhľadom na rýchly rast počtu vozidiel za posledných 50 rokov a najmä na rast osobných vozidiel v mestách sa výfukové plyny vo vzduchu miest veľmi rýchlo usadili a neustále ich počet iba rastie.

Výfukové plyny sú preto dnes hlavnou príčinou znečistenia ovzdušia a majú neustály vplyv na ľudské zdravie. Kvalitný FAP filter však môže toto množstvo eliminovať. Občas ho ale treba vyčistiť. Ako?

Vyskúšajte účinný repas DPF filtra

Vozidlá na naftový pohon musia spĺňať prísne emisné limity. To je dôvod štandardnej výbavy naftových vozidiel s filtrami pevných častíc. Ich hlavnou úlohou je zber sadzí, ktoré sa ale nie vždy pri jazde spália (regenerácia filtra) a tak sa filter stáva nefunkčným.

Výmena za nový model je drahá, preto sa majitelia vozidiel uchyľujú k účinnému repasu DPF filtra.  Vykonaný repas filtra na zariadeniach ktoré sú metrologicky overené zaručuje, že filter po celom procese čistenia získava až 98 % svojich pôvodných vlastností a bude vám slúžiť pri ďalších najazdených kilometroch.

Zvýšite nielen výkon motora, ale aj spotreba paliva klesne a vy si pritom všetkom môžete užívať cesty bez najmenších obmedzení a pocitu viny, že niekomu tým škodíte. Tak na to pri údržbe a servise svojho auta myslite.

Zdroj obrázka:petrmalinak/Shutterstock.com