ONLINE MAGAZIN

Cestujte bez toho, aby ste ohrozovali životné prostredie

Automobilový priemysel je najväčším zdrojom škodlivých výfukových plynov v našom prostredí. O nič lepšie to nie je ani v prípade nášho zdravia. Vplyv výfukových plynov naň je veľký. Cestovanie autom je ale o pohodlí, ktorého sa, v záujme svojej a ochrany životného prostredia dobrovoľne vzdáva len veľmi malé percento ľudí. V podstate to ani nie je nutné, ak máte v aute vždy čistý a plne funkčný DPF filter.

Čo sú výfukové plyny?

Výfukové plyny sa často označujú ako všetky emisie vypúšťané do atmosféry.  Tiež sa im hovorí odpadové plyny. Výfukové plyny sú produktom spaľovacích motorov a vzhľadom na rýchly rast počtu vozidiel za posledných 50 rokov a najmä na rast osobných vozidiel v mestách sa výfukové plyny vo vzduchu miest veľmi rýchlo usadili a neustále ich počet iba rastie.

Výfukové plyny sú preto dnes hlavnou príčinou znečistenia ovzdušia a majú neustály vplyv na ľudské zdravie. Kvalitný FAP filter však môže toto množstvo eliminovať. Občas ho ale treba vyčistiť. Ako?

Vyskúšajte účinný repas DPF filtra

Vozidlá na naftový pohon musia spĺňať prísne emisné limity. To je dôvod štandardnej výbavy naftových vozidiel s filtrami pevných častíc. Ich hlavnou úlohou je zber sadzí, ktoré sa ale nie vždy pri jazde spália (regenerácia filtra) a tak sa filter stáva nefunkčným.

Výmena za nový model je drahá, preto sa majitelia vozidiel uchyľujú k účinnému repasu DPF filtra.  Vykonaný repas filtra na zariadeniach ktoré sú metrologicky overené zaručuje, že filter po celom procese čistenia získava až 98 % svojich pôvodných vlastností a bude vám slúžiť pri ďalších najazdených kilometroch.

Zvýšite nielen výkon motora, ale aj spotreba paliva klesne a vy si pritom všetkom môžete užívať cesty bez najmenších obmedzení a pocitu viny, že niekomu tým škodíte. Tak na to pri údržbe a servise svojho auta myslite.

Zdroj obrázka:petrmalinak/Shutterstock.com

 

Mohlo by vás zaujímať:

Film Náš tip Osobnosti Lines Radíme Vám

Kráľovné starovekého Egypta 10 zaujímavých faktov o dcére slávnej Kleopatry

Kleopatra je bezpochýb najznámejšou kráľovnou starého Egypta. Avšak nebola jedinnou vládkyňou zo zeme pyramíd. Preskúmajte spolu s Viasat History zaujímavosti zo života najznámejších a najzáhadnejších kráľovien tejto veľkej civilizácie.  Nový trojdielny špeciál Kráľovné starovekého Egypta, ktorý má premiéru v piatok 2. júna, sa na základe najnovších vedeckých výskumov zaoberá príbehom kráľovnej Tiye, ktorá bola pred viac […]

Čítať ďalej
Cestovanie Gastronómia Náš tip outdoor Radíme Vám

Smolenický zámok privíta premierový ročník podujatia Pálffyho slávnosti vína

Smolenice, 29. 5. 2023 – Premiérový ročník podujatia Pálffyho slávnosti vína sa uskutoční v sobotu 3. júna na Smolenickom zámku. Región Trnava je oblasťou svetových vín, kde nejedno vinárstvo tohto kraja prinieslo svojim producentom ocenenia a medaily zo svetových súťaží. Podujatie Pálffyho slávnosti vína ponúka možnosť ochutnať to najlepšie z produkcie lokálnych vinárstiev. „Miestom podujatia je […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa Umenie a kultúra

Turistická sezóna v Česku v neštátnych pamiatkach zapojených do projektu Objavuj pamiatky

Projektová platforma Objavuj pamiatky vznikla v roku 2018. Prezentuje a propaguje neštátne kultúrne a technické pamiatky v Česku (v tomto roku viac ako 120 objektov). Pre širokú verejnosť spustila atraktívny webový portál, prevádzkuje sociálne siete FB a IG (pozvánky na kultúrne podujatia, seriály, súťaže, fotografie, videá, 3D prehliadky, podcasty a pod.), každoročne vydáva prehľadnú tlačovinu […]

Čítať ďalej