ONLINE MAGAZIN

Cestujte bez toho, aby ste ohrozovali životné prostredie

Automobilový priemysel je najväčším zdrojom škodlivých výfukových plynov v našom prostredí. O nič lepšie to nie je ani v prípade nášho zdravia. Vplyv výfukových plynov naň je veľký. Cestovanie autom je ale o pohodlí, ktorého sa, v záujme svojej a ochrany životného prostredia dobrovoľne vzdáva len veľmi malé percento ľudí. V podstate to ani nie je nutné, ak máte v aute vždy čistý a plne funkčný DPF filter.

Čo sú výfukové plyny?

Výfukové plyny sa často označujú ako všetky emisie vypúšťané do atmosféry.  Tiež sa im hovorí odpadové plyny. Výfukové plyny sú produktom spaľovacích motorov a vzhľadom na rýchly rast počtu vozidiel za posledných 50 rokov a najmä na rast osobných vozidiel v mestách sa výfukové plyny vo vzduchu miest veľmi rýchlo usadili a neustále ich počet iba rastie.

Výfukové plyny sú preto dnes hlavnou príčinou znečistenia ovzdušia a majú neustály vplyv na ľudské zdravie. Kvalitný FAP filter však môže toto množstvo eliminovať. Občas ho ale treba vyčistiť. Ako?

Vyskúšajte účinný repas DPF filtra

Vozidlá na naftový pohon musia spĺňať prísne emisné limity. To je dôvod štandardnej výbavy naftových vozidiel s filtrami pevných častíc. Ich hlavnou úlohou je zber sadzí, ktoré sa ale nie vždy pri jazde spália (regenerácia filtra) a tak sa filter stáva nefunkčným.

Výmena za nový model je drahá, preto sa majitelia vozidiel uchyľujú k účinnému repasu DPF filtra.  Vykonaný repas filtra na zariadeniach ktoré sú metrologicky overené zaručuje, že filter po celom procese čistenia získava až 98 % svojich pôvodných vlastností a bude vám slúžiť pri ďalších najazdených kilometroch.

Zvýšite nielen výkon motora, ale aj spotreba paliva klesne a vy si pritom všetkom môžete užívať cesty bez najmenších obmedzení a pocitu viny, že niekomu tým škodíte. Tak na to pri údržbe a servise svojho auta myslite.

Zdroj obrázka:petrmalinak/Shutterstock.com

 

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Film Náš tip Radíme Vám

Dokumentárna séria Stratené mestá Biblie odhalí tajomstvá biblických príbehov

Stratené mestá Biblie je nový dvojdielny dokument na televíznej stanici Viasat History. Slovenská premiéra bude odvysielaná v nedeľu 25. septembra o 21:00 a nadšencov histórie zavedie na miesta, ktoré sa neodmysliteľne spájajú so starozákonnými textami. Objavíte Babylon, Uruk, Ur, Ninive či Girsu z doposiaľ nevídanej perspektívy.  Starý zákon vďaka dokumentu Stratené mestá Biblie znova ožije. Dostaneme sa na miesta, […]

Čítať ďalej
Film Náš tip Radíme Vám

Epic Drama odvysiela tretiu sériu výpravného seriálu Ponorka

Kritikmi aj divákmi oceňovaný koprodukčný seriál Ponorka (Das Boot) sa vracia. Slovenskú premiéru 3. série si môžete pozrieť už vo štvrtok 29. septembra o 21:00 exkluzívne na Epic Drama.   Fanúšikovia prvých dvoch sérii sa majú zaručene na čo tešiť. Pokiaľ však seriál Ponorka nepoznáte, rozhodne čítajte ďalej. Keď mala nová desaťdielna séria premiéru v Nemecku a vo […]

Čítať ďalej
Cestovanie

Ako môže vyzerať peklo v lietadle? Stačí na to jedno malé dieťa

Cestujúci letu spoločnosti Lufthansa z Nemecka do New Jersey na svoj let asi len tak nezabudnú. Nepríjemne im ho spestril malý chlapec, ktorý niekoľko hodín v kuse kričal, preliezal sedadlá a prechádzal sa uličkami lietadla. Jeho správanie natočil Shane Townley a zverejnil na internete. Niektorí diváci sympatizujú s dieťaťom a jeho matkou, iní kritizujú. Do […]

Čítať ďalej