ONLINE MAGAZIN

Udeľovali turistických oscarov

Portugalsko má 27 ocenení, medzi najlepšími aj slovenský hotel

Portugalsko je podľa World Travel Awards štvrtýkrát po sebe najlepšou európskou turistickou destináciou. Slávnostný ceremoniál prebehol tento rok virtuálne. Ocenili aj najlepšie aerolinky, hotely a subjekty cestovného ruchu. Medzi najlepšími európskymi subjektmi sa ocitol aj jeden slovenský hotel.

Portugalsko medzi najlepšími

Portugalsko si aj tento rok odnieslo obrovské množstvo ocenení. Okrem hlavnej ceny TOP európskej destinácie sa na najvyšších priečkach umiestnili aj najkrajšie destinácie tejto slnečnej krajiny. Porto sa stalo najlepšou destináciou na predĺžené víkendy a hlavné mesto Lisabon zase najlepšou destináciou pre zámorské lode. Ocenili aj Azorské ostrovy ako najdobrodružnejšiu európsku destináciu.

„Oskara“ za najlepšiu európsku plážovú destináciu získala portugalská oblasť Algarve a najbližšia exotika – ostrov večnej jari Madeira je zase TOP európskou ostrovnou destináciou.

Madeira

Najlepšie aerolinky: Turkish Airlines, Aeroflot i Lufthansa

Bestintravelmagazine.com ocenil aj viaceré aerolínie pôsobiace v Európe. Najlepšiu ekonomickú triedu majú podľa hodnotenia odborníkov Turkish Airlines, v biznis triede zase vedie Aeroflot, a vo first class majú prvenstvo aerolinka SWISS.

Medzi najlepšími aj slovenský hotel

Na prvenstvo to síce tento rok nestačilo, ale romantický boutique Hotel Amade Château**** situovaný v malebnom prostredí obce Vrakúň v centre Žitného ostrova bol nominovaný medzi najlepšie boutique hotely v Európe.

Najlepším hotelom na Slovensku je podľa hodnotenia Bestintravelmagazine.com 5-hviezdičkový hotel Kempinski vo Vysokých Tatrách a TOP biznis hotelom na Slovensku zase bratislavský Radisson Blu Carlton Hotel.

Kompletné výsledky európskych Oscarov sú už dostupné na internete. Hlasovanie v celosvetovom kole skončilo tiež, výsledky budú známe 27. novembra.

 

Zdroj fotografií: Depositphotos
Zdroj članku: https://bit.ly/3lszEVZ
Viac informácií na: https://pelipecky.sk/
alebo na:

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor

Ruch a pohostinnosť gruzínskych uličiek

Gruzínsko je krajina s bohatou históriou siahajúcou k Gréckym Argonautom, s ranostredovekými kresťanskými kláštormi a pevnosťami, s vynikajúcim vínami nádhernou prírodou. Biele vrcholky Kaukazu kontrastujú s modrou oblohou a zelenými pastvinami malebných nižších hrebeňov. Vstupnou bránou do Gruzínska je trojica miest Tbilisi, Kutaisi a prímorské Batumi. Tentokrát sa nebudeme ponáhľať do horských dedín a za […]

Čítať ďalej