ONLINE MAGAZIN

Udeľovali turistických oscarov

Portugalsko má 27 ocenení, medzi najlepšími aj slovenský hotel

Portugalsko je podľa World Travel Awards štvrtýkrát po sebe najlepšou európskou turistickou destináciou. Slávnostný ceremoniál prebehol tento rok virtuálne. Ocenili aj najlepšie aerolinky, hotely a subjekty cestovného ruchu. Medzi najlepšími európskymi subjektmi sa ocitol aj jeden slovenský hotel.

Portugalsko medzi najlepšími

Portugalsko si aj tento rok odnieslo obrovské množstvo ocenení. Okrem hlavnej ceny TOP európskej destinácie sa na najvyšších priečkach umiestnili aj najkrajšie destinácie tejto slnečnej krajiny. Porto sa stalo najlepšou destináciou na predĺžené víkendy a hlavné mesto Lisabon zase najlepšou destináciou pre zámorské lode. Ocenili aj Azorské ostrovy ako najdobrodružnejšiu európsku destináciu.

„Oskara“ za najlepšiu európsku plážovú destináciu získala portugalská oblasť Algarve a najbližšia exotika – ostrov večnej jari Madeira je zase TOP európskou ostrovnou destináciou.

Madeira

Najlepšie aerolinky: Turkish Airlines, Aeroflot i Lufthansa

Bestintravelmagazine.com ocenil aj viaceré aerolínie pôsobiace v Európe. Najlepšiu ekonomickú triedu majú podľa hodnotenia odborníkov Turkish Airlines, v biznis triede zase vedie Aeroflot, a vo first class majú prvenstvo aerolinka SWISS.

Medzi najlepšími aj slovenský hotel

Na prvenstvo to síce tento rok nestačilo, ale romantický boutique Hotel Amade Château**** situovaný v malebnom prostredí obce Vrakúň v centre Žitného ostrova bol nominovaný medzi najlepšie boutique hotely v Európe.

Najlepším hotelom na Slovensku je podľa hodnotenia Bestintravelmagazine.com 5-hviezdičkový hotel Kempinski vo Vysokých Tatrách a TOP biznis hotelom na Slovensku zase bratislavský Radisson Blu Carlton Hotel.

Kompletné výsledky európskych Oscarov sú už dostupné na internete. Hlasovanie v celosvetovom kole skončilo tiež, výsledky budú známe 27. novembra.

 

Zdroj fotografií: Depositphotos
Zdroj članku: https://bit.ly/3lszEVZ
Viac informácií na: https://pelipecky.sk/
alebo na:

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Jesennou ponukou pre cyklistov a bajkerov konkuruje Česko európskym cyklo veľmociam

V Českej republike je asi štyridsať tisíc vyznačených cyklotrás s celkovou dĺžkou približne 8800 km a 55 bike alebo trail parkov, z ktorých zhruba tretina spĺňa požiadavky aj tej najnáročnejšej zahraničnej klientely. Ak k tomu prirátame mierny ráz českých pohorí a príjemné teploty, Česko konkuruje ako jesenná cyklistická destinácia aj takým cyklo veľmociam, ako je […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Film Náš tip outdoor Umenie a kultúra

Hrady a zámky Plzeňského kraja

Prijmite video pozvánku na návštevu historických skvostov Plzeňského kraja, v Českej republike. Plzeňský kraj leží na juhozápade Čiech, v južnej časti bývalého Západočeského kraja. Na severozápade susedí s Karlovarským krajom, na severe má kratučký úsek spoločnéj hranice s Ústeckým krajom, na severovýchode hraničí so Stredočeským krajom, na juhovýchode s Juhočeským krajom. Najdlhší úsek spoločnej hranice […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor

Posvätný Múr nárekov v Jeruzaleme

KRÁTKO O HISTÓRII Múru nárekov Chrámová hora bola okolo roku 70 zničená vojakmi rímskeho vojska. Do dnešnej doby sa z komplexu dochoval iba kúsok muriva. Nemáme dochované dôkazy, ktoré by nám viacej o vzhľade tejto stavby povedali viacej. S určitosťou môžeme povedať, že Múr nikdy nebol ozdobený kachličkami, pri ktorých by bol použitý staroveký leveling […]

Čítať ďalej