Top smartfón Huawei ukázal, čo dokáže: Videoklip Dary Rolins natočený na Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 Pro láka okrem pokročilej fotovýbavy aj na výborné video schopnosti, ktoré sa citeľne posunuli oproti predchádzajúcej generácii. Záťažovou skúškou prešli pri natáčaní nového videoklipu Dary Rolins, ktorý vznikol výhradne pomocou tohto smartfónu.

Huawei Mate 40 Pro nám umožnil taký štýl natáčania, aký by si ešte nedávno mohla dovoliť iba veľká a drahá produkcia. Točili sme do 4K s 60 fps a stabilizácia obrazu je pri tomto smartfóne vskutku obdivuhodná. Taktiež funkcia trackovania pohybu je vysoko inteligentná a detekuje pohyb veľmi pekne. Som nad očakávania spokojný s výsledkom,pochvaľoval si režisér klipu Lukáš Kimlička.

Aké videá robí najlepší fotomobil na svete?

Základom obrazovej kvality, ktorú posadil renomovaný rebríček DxOMark na prvú priečku, je systém fotoaparátov, zložený z ultra širokouhlého objektívu, výkonného hlavného fotoaparátu s vysokým rozlíšením a teleobjektívu s rozlíšením 12 Mpx.

Objektív ultraširokého cinematického fotoaparátu ponúka ešte širšie zorné pole, živšie detaily a vylepšený obraz pri slabom osvetlení. Automatické korekcie skreslenia umožňujú snímať nádherné scenérie vo vysokom rozlíšení. Huawei Mate 40 Pro je tiež vybavený optickým teleobjektívom s periskopom, ktorý podporuje 10-násobné hybridné zväčšenie a 50-násobné digitálne zväčšenie.

Zachytávanie vysokokvalitných záznamov v rozlíšení 4K je s funkciou stabilizácie Steady Shot podstatne jednoduchšie. Technológia XD Fusion HDR Engine zaisťuje vyváženú expozíciu, aj keď je video snímané v nevyvážených svetelných podmienkach, kde je silné priame svetlo aj tiene.

Funkcia Story Creator dokáže premeniť na videoprofesionála doslova každého. – Umožňuje totiž zatraktívniť video bez špeciálneho postprocesingu, iba pomocou predvolených šablón. Ľahko s ňou môžete pridať hudbu do pozadia, filtre alebo rôzne zvukové či vizuálne efekty.

Smartfón je tiež vybavený funkciami Audio Focus a Audio Zoom, ktoré dávajú do popredia zvuky, pochádzajúce zo snímaného záberu a okolité ruchy stišujú.

Nový klip Dary Rolins natočený smartfónom

V praxi preveril vyššie spomínané schopnosti smartfónu známy fotograf Lukáš Kimlička, ktorému bola zverená režisérska stolička nového hudobného klipu speváčky Dary Rolins. Spoločne sa dvojica rozhodla videoklip k skladbe PENA natočiť výhradne pomocou Mate 40 Pro.

 

Takto vyzerá videoklip natočený aktuálne najlepším fotomobilom sveta