ONLINE MAGAZIN

Top smartfón Huawei ukázal, čo dokáže: Videoklip Dary Rolins natočený na Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 Pro láka okrem pokročilej fotovýbavy aj na výborné video schopnosti, ktoré sa citeľne posunuli oproti predchádzajúcej generácii. Záťažovou skúškou prešli pri natáčaní nového videoklipu Dary Rolins, ktorý vznikol výhradne pomocou tohto smartfónu.

Huawei Mate 40 Pro nám umožnil taký štýl natáčania, aký by si ešte nedávno mohla dovoliť iba veľká a drahá produkcia. Točili sme do 4K s 60 fps a stabilizácia obrazu je pri tomto smartfóne vskutku obdivuhodná. Taktiež funkcia trackovania pohybu je vysoko inteligentná a detekuje pohyb veľmi pekne. Som nad očakávania spokojný s výsledkom,pochvaľoval si režisér klipu Lukáš Kimlička.

Aké videá robí najlepší fotomobil na svete?

Základom obrazovej kvality, ktorú posadil renomovaný rebríček DxOMark na prvú priečku, je systém fotoaparátov, zložený z ultra širokouhlého objektívu, výkonného hlavného fotoaparátu s vysokým rozlíšením a teleobjektívu s rozlíšením 12 Mpx.

Objektív ultraširokého cinematického fotoaparátu ponúka ešte širšie zorné pole, živšie detaily a vylepšený obraz pri slabom osvetlení. Automatické korekcie skreslenia umožňujú snímať nádherné scenérie vo vysokom rozlíšení. Huawei Mate 40 Pro je tiež vybavený optickým teleobjektívom s periskopom, ktorý podporuje 10-násobné hybridné zväčšenie a 50-násobné digitálne zväčšenie.

Zachytávanie vysokokvalitných záznamov v rozlíšení 4K je s funkciou stabilizácie Steady Shot podstatne jednoduchšie. Technológia XD Fusion HDR Engine zaisťuje vyváženú expozíciu, aj keď je video snímané v nevyvážených svetelných podmienkach, kde je silné priame svetlo aj tiene.

Funkcia Story Creator dokáže premeniť na videoprofesionála doslova každého. – Umožňuje totiž zatraktívniť video bez špeciálneho postprocesingu, iba pomocou predvolených šablón. Ľahko s ňou môžete pridať hudbu do pozadia, filtre alebo rôzne zvukové či vizuálne efekty.

Smartfón je tiež vybavený funkciami Audio Focus a Audio Zoom, ktoré dávajú do popredia zvuky, pochádzajúce zo snímaného záberu a okolité ruchy stišujú.

Nový klip Dary Rolins natočený smartfónom

V praxi preveril vyššie spomínané schopnosti smartfónu známy fotograf Lukáš Kimlička, ktorému bola zverená režisérska stolička nového hudobného klipu speváčky Dary Rolins. Spoločne sa dvojica rozhodla videoklip k skladbe PENA natočiť výhradne pomocou Mate 40 Pro.

 

Takto vyzerá videoklip natočený aktuálne najlepším fotomobilom sveta

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej
Automobily Cestovanie Radíme Vám

Ako je to s parkovaním a nocovaním mimo kempingov v Nemecku

Ako je známe, Nemecko veľmi radi navštevujeme. Je to dané tým, že Nemecko má veľmi dobre rozvinutú turistickú ponuku, a to ako v oblasti historických pamiatok, tak napríklad aj v oblasti wellness, či spoznávania jeho prírodných krás. A preto si treba aj u neho vyjasniť „ako je to teda s tým parkovaním a nocovaním mimo […]

Čítať ďalej
Architektúra Automobily Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

Lahodný rum, salsa, cigara? To všetko a ešte viac je Kuba

Zaujímavá, unikátna, veselá, živá, chudobná, krásna, nekomplikovaná. Ku Kube pasuje veľa prívlastkov, rozhodne však nie je jednotvárna! Kuba je ostrov mnohých kontrastov s jedinečným kúzlom a originalitou v podobe dobrosrdečných ľudí, rytmu salsy, amerických veteránov, nádherného mora a ešte krajších západov slnka, úžasnej architektúry. Dovolenka na Kube sľubuje bezpochyby špeciálny zážitok. Kuba, jedna z posledných […]

Čítať ďalej