ONLINE MAGAZIN

Top smartfón Huawei ukázal, čo dokáže: Videoklip Dary Rolins natočený na Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 Pro láka okrem pokročilej fotovýbavy aj na výborné video schopnosti, ktoré sa citeľne posunuli oproti predchádzajúcej generácii. Záťažovou skúškou prešli pri natáčaní nového videoklipu Dary Rolins, ktorý vznikol výhradne pomocou tohto smartfónu.

Huawei Mate 40 Pro nám umožnil taký štýl natáčania, aký by si ešte nedávno mohla dovoliť iba veľká a drahá produkcia. Točili sme do 4K s 60 fps a stabilizácia obrazu je pri tomto smartfóne vskutku obdivuhodná. Taktiež funkcia trackovania pohybu je vysoko inteligentná a detekuje pohyb veľmi pekne. Som nad očakávania spokojný s výsledkom,pochvaľoval si režisér klipu Lukáš Kimlička.

Aké videá robí najlepší fotomobil na svete?

Základom obrazovej kvality, ktorú posadil renomovaný rebríček DxOMark na prvú priečku, je systém fotoaparátov, zložený z ultra širokouhlého objektívu, výkonného hlavného fotoaparátu s vysokým rozlíšením a teleobjektívu s rozlíšením 12 Mpx.

Objektív ultraširokého cinematického fotoaparátu ponúka ešte širšie zorné pole, živšie detaily a vylepšený obraz pri slabom osvetlení. Automatické korekcie skreslenia umožňujú snímať nádherné scenérie vo vysokom rozlíšení. Huawei Mate 40 Pro je tiež vybavený optickým teleobjektívom s periskopom, ktorý podporuje 10-násobné hybridné zväčšenie a 50-násobné digitálne zväčšenie.

Zachytávanie vysokokvalitných záznamov v rozlíšení 4K je s funkciou stabilizácie Steady Shot podstatne jednoduchšie. Technológia XD Fusion HDR Engine zaisťuje vyváženú expozíciu, aj keď je video snímané v nevyvážených svetelných podmienkach, kde je silné priame svetlo aj tiene.

Funkcia Story Creator dokáže premeniť na videoprofesionála doslova každého. – Umožňuje totiž zatraktívniť video bez špeciálneho postprocesingu, iba pomocou predvolených šablón. Ľahko s ňou môžete pridať hudbu do pozadia, filtre alebo rôzne zvukové či vizuálne efekty.

Smartfón je tiež vybavený funkciami Audio Focus a Audio Zoom, ktoré dávajú do popredia zvuky, pochádzajúce zo snímaného záberu a okolité ruchy stišujú.

Nový klip Dary Rolins natočený smartfónom

V praxi preveril vyššie spomínané schopnosti smartfónu známy fotograf Lukáš Kimlička, ktorému bola zverená režisérska stolička nového hudobného klipu speváčky Dary Rolins. Spoločne sa dvojica rozhodla videoklip k skladbe PENA natočiť výhradne pomocou Mate 40 Pro.

 

Takto vyzerá videoklip natočený aktuálne najlepším fotomobilom sveta

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip

Pre holokaust existujú dôkazy, ako aj tie z Mauthausenu!

V pracovných táboroch Tretej ríše sa odohrávali hrôzy, ktoré si dnes ani nedokážeme predstaviť. V dnešnej dobe už mnoho tých, ktorí prežili holokaust, nemôžu vypovedať svoje osobné svedectvá, a tak sa o najväčšej genocíde Židov (a ďalších menšín) v moderných dejinách dozvedáme len sprostredkovane a to aj vďaka odvážnym ľuďom, ktorí zdokumentovali situáciu v Mauthausene. Títo ľudia chceli nie len prežiť, […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

Lyžovanie: Dovolenka, ktorá prospeje vašej fyzickej i psychickej kondičke

Udržiavať našu postavu v dobrej psychickej a fyzickej kondícii nie je v zime tak jednoduché. Mnohých od cvičenia odrádza nielen chlad, ale aj krátka intenzita denného svetla. Avšak, existuje druh aktivity, pri ktorej bude tréning vášho tela nenáročný a bez nepríjemných vplyvov okolia. Reč je o lyžovaní, ktoré je nielen dobrým spôsobom tréningu, ale aj […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

Užite si relax a dovolenku v hoteli Björnson v Jasnej

Pokojné čaro Nízkych Tatier, priamo na úpätí Chopku, to je miesto pre priaznivcov zjazdoviek a wellness. Skvelá príroda, bezchybné služby, elegantný interiér a všetko priamo na svahu. To a viac môžete očakávať od dovolenky v hoteli Björnson v Jasnej. Spoznajte a užite si spolu s nami toto luxusné a nielen na zimný relax ideálne prostredie. […]

Čítať ďalej