ONLINE MAGAZIN

Takto vyzerá terénny  invalidný vozík, ktorý vytvoril muž pre svoju milovanú ženu.

Zack Nelson vytvoril pre svoju ženu, ktorá nemôže chodiť, terénny vozík. To jej pomáha dostať sa na miesta, o ktorých sa jej ani vo sne nesnívalo. Pár teraz plánuje začať hromadnú výrobu týchto vozíkov aj pre ostatné  hendikepované osoby.

V roku 2018 použil YouTuber a technický publicista Zack Nelson dva elektrické bicykle k vytvoreniu jedinečného motorizovaného terénneho vozíka pre svoju milovanú Cambre.
Dievča získala v rámci svojho obmedzeného pohybu, novú úroveň slobody, pretože „terénny“ invalidný vozík jej umožnil dostať sa na úplne nové miesta.

Cambre povedala, že vďaka svojmu manželovi a jeho vynálezu s názvom Not-a-Wheelchair, / Ne-invalidný vozík /, môže cestovať mnoho kilometrov bez toho, aby sa unavila. Dokonca sa dokáže dostať aj na také miesta, ktoré by jej pred tým robili veľký problém.

Teraz plánujú začať hromadnú výrobu, aby mohli pomôcť aj ostatným ľuďom so zdravotným postihnutím a uľahčili im život.

Faktom je aj to, že takéto vozíky zvyčajne stoja takmer toľko ako auto – pri tom je takýto vozík  nepohodlný, je pomalý a je len o niečo lepši ako kuchynská stolička s kolieskami.

„Najväčšou výzvou pri vývoji Ne-invalidného vozíka bola cena,“ povedal Zack v nedávnom rozhovore. „Myslím si však, že teraz máme niečo, čo môže použiť každý. Ne-invalidný vozík vychádza len na  zlomok ceny oproti ostatným podobným vozíkom, ktoré sú dnes na trhu. “

Ne-invalidný vozík stojí 3 750 $ (okolo 82 616 korún), má rýchlosť až 20 km / h, je úplne elektrický a veľmi tichý.

Vzhľadom k tomu, že je vozík zostavený z častí bicykla, je jeho údržba ľahká a ekonomická.

V závislosti od hmotnosti cestujúceho a nákladu, môže na jednej batérii prejsť 16 až 32 kilometrov, pri dvoch batériách – od 40 do 55 kilometrov.

 

Zdroj: https://bit.ly/364cn69

Viacej informácií: https://creativelife.cz/

Zdroj foto: BoredPanda

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor

Ruch a pohostinnosť gruzínskych uličiek

Gruzínsko je krajina s bohatou históriou siahajúcou k Gréckym Argonautom, s ranostredovekými kresťanskými kláštormi a pevnosťami, s vynikajúcim vínami nádhernou prírodou. Biele vrcholky Kaukazu kontrastujú s modrou oblohou a zelenými pastvinami malebných nižších hrebeňov. Vstupnou bránou do Gruzínska je trojica miest Tbilisi, Kutaisi a prímorské Batumi. Tentokrát sa nebudeme ponáhľať do horských dedín a za […]

Čítať ďalej