ONLINE MAGAZIN

Spoznajte históriu Trnavy bezpečne vďaka individuálnym prehliadkam so sprievodcom

Krásy a históriu Trnavy môžete naďalej spoznávať bezpečne. Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism zaradila do ponuky 5 nových individuálnych prehliadok so sprievodcom, ktoré vás prevedú uličkami historického centra a ukážu vám okolité dominanty.

 Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Trnava Tourism aj napriek mimoriadnej situácii rozšírila svoju ponuku prehliadok, ktoré sú v súlade s platnými opatreniami. Témy tiež prispôsobila požiadavkám, ktoré vyplynuli z potreby zákazníkov, takže sa určite nestane, že by sa vaše deti nudili počas prehliadok.

 

 Rozšírili ponuku

 „Situácia nie je ľahká a cestovný ruch trpí spolu s ďalšími odvetviami. Preto sme sa rozhodli rozšíriť našu ponuku o individuálne prehliadky mesta so sprievodcom. Vytvorili sme niekoľko tém navyše, ktoré môžete zažiť v pároch, so svojou rodinou či blízkymi priateľmi a tiež aj s deťmi. Pre ne sú určené prehliadky karner a hradby či radnica a historická pivnica, kde sa dozvedia rôzne legendy, nasadia si putá či sa dozvedia rôzne zaujímavosti o práci richtára a kata. Zvyšné prehliadky vám zase ukážu, ako to vyzeralo v stredoveku, keď bol Malý Rím centrom historickej vzdelanosti alebo keď získal výsady, ako prvé kráľovské mesto. Individuálnym prehliadkam sme samozrejme prispôsobili aj ceny, takže by mali byť pre ľudí omnoho dostupnejšie,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci výkonný riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Počas prehliadok môžete navštíviť miesta, kam by ste sa bez prítomnosti sprievodcu bežne nedostali. Pozriete si sídlo trnavských richtárov – historické Západné krídlo radnice, ktoré v minulosti slúžilo aj ako väznica či katov domček, preskúmate tajuplnú kostnicu, zoznámite sa s trnavskou Frankenštajnicou či sa prejdete po ochodzi trnavských hradieb.

Nevynechajte ani Mestskú vežu

„Určite nevynechajte pri návšteve Trnavy ani jednu z najpopulárnejších dominánt mesta – Mestskú vežu. Vďaka rekonštrukcii priestorov a moderným interaktívnym informačným panelom sa dozviete všetko o regióne, deti sa môžu zahrať hry prípadne sa dozvedieť aj to, aké zvieratká sa v minulosti na veži chovali a na čo pôvodne slúžila. Ukrýva v sebe tiež vzácny hodinový stroj a ak prekonáte 143 schodov, budete mať mesto ako na dlani, pri dobrom počasí s výhľadom až na Malé Karpaty,“ láka Michal Praj, manažér Turistického informačného centra – Región Trnava.

Turistické informačné centrum – Región Trnava a Mestská veža sú od októbra otvorené od 10:00 do 17:00 h. Vstup na vežu je počas týždňa každú celú hodinu (prvý o 11:00 hod. a posledný o 16:00 hod.), počas víkendov v októbri je veža dostupná v ktoromkoľvek čase (posledný vstup o 16:30 hod.). Pred vstupom si treba vydezinfikovať ruky poskytnutou dezinfekciou alebo mať svoje rukavice, a dodržiavať odstup minimálne 2 metre od cudzích ľudí. Rúško je samozrejmosťou.

Akúkoľvek prehliadku je potrebné si vopred zarezervovať v Turistickom informačnom centre – Región Trnava alebo na stránke http://bit.ly/IndividualnePrehliadkyTT  – kde sa tiež dozviete viac informácií o jednotlivých trasách.

Tipy prehliadok:

 

  1. Univerzitná Trnava
  2. Trnava ako slobodné kráľovské mesto
  3. Trnava počas stredoveku
  4. Prehliadka pre rodiny s deťmi – karner a hradby
  5. Prehliadka pre rodiny s deťmi – radnica a historická pivnica

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor

Ruch a pohostinnosť gruzínskych uličiek

Gruzínsko je krajina s bohatou históriou siahajúcou k Gréckym Argonautom, s ranostredovekými kresťanskými kláštormi a pevnosťami, s vynikajúcim vínami nádhernou prírodou. Biele vrcholky Kaukazu kontrastujú s modrou oblohou a zelenými pastvinami malebných nižších hrebeňov. Vstupnou bránou do Gruzínska je trojica miest Tbilisi, Kutaisi a prímorské Batumi. Tentokrát sa nebudeme ponáhľať do horských dedín a za […]

Čítať ďalej