ONLINE MAGAZIN

Spoznajte históriu Trnavy bezpečne vďaka individuálnym prehliadkam so sprievodcom

Krásy a históriu Trnavy môžete naďalej spoznávať bezpečne. Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism zaradila do ponuky 5 nových individuálnych prehliadok so sprievodcom, ktoré vás prevedú uličkami historického centra a ukážu vám okolité dominanty.

 Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Trnava Tourism aj napriek mimoriadnej situácii rozšírila svoju ponuku prehliadok, ktoré sú v súlade s platnými opatreniami. Témy tiež prispôsobila požiadavkám, ktoré vyplynuli z potreby zákazníkov, takže sa určite nestane, že by sa vaše deti nudili počas prehliadok.

 

 Rozšírili ponuku

 „Situácia nie je ľahká a cestovný ruch trpí spolu s ďalšími odvetviami. Preto sme sa rozhodli rozšíriť našu ponuku o individuálne prehliadky mesta so sprievodcom. Vytvorili sme niekoľko tém navyše, ktoré môžete zažiť v pároch, so svojou rodinou či blízkymi priateľmi a tiež aj s deťmi. Pre ne sú určené prehliadky karner a hradby či radnica a historická pivnica, kde sa dozvedia rôzne legendy, nasadia si putá či sa dozvedia rôzne zaujímavosti o práci richtára a kata. Zvyšné prehliadky vám zase ukážu, ako to vyzeralo v stredoveku, keď bol Malý Rím centrom historickej vzdelanosti alebo keď získal výsady, ako prvé kráľovské mesto. Individuálnym prehliadkam sme samozrejme prispôsobili aj ceny, takže by mali byť pre ľudí omnoho dostupnejšie,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci výkonný riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Počas prehliadok môžete navštíviť miesta, kam by ste sa bez prítomnosti sprievodcu bežne nedostali. Pozriete si sídlo trnavských richtárov – historické Západné krídlo radnice, ktoré v minulosti slúžilo aj ako väznica či katov domček, preskúmate tajuplnú kostnicu, zoznámite sa s trnavskou Frankenštajnicou či sa prejdete po ochodzi trnavských hradieb.

Nevynechajte ani Mestskú vežu

„Určite nevynechajte pri návšteve Trnavy ani jednu z najpopulárnejších dominánt mesta – Mestskú vežu. Vďaka rekonštrukcii priestorov a moderným interaktívnym informačným panelom sa dozviete všetko o regióne, deti sa môžu zahrať hry prípadne sa dozvedieť aj to, aké zvieratká sa v minulosti na veži chovali a na čo pôvodne slúžila. Ukrýva v sebe tiež vzácny hodinový stroj a ak prekonáte 143 schodov, budete mať mesto ako na dlani, pri dobrom počasí s výhľadom až na Malé Karpaty,“ láka Michal Praj, manažér Turistického informačného centra – Región Trnava.

Turistické informačné centrum – Región Trnava a Mestská veža sú od októbra otvorené od 10:00 do 17:00 h. Vstup na vežu je počas týždňa každú celú hodinu (prvý o 11:00 hod. a posledný o 16:00 hod.), počas víkendov v októbri je veža dostupná v ktoromkoľvek čase (posledný vstup o 16:30 hod.). Pred vstupom si treba vydezinfikovať ruky poskytnutou dezinfekciou alebo mať svoje rukavice, a dodržiavať odstup minimálne 2 metre od cudzích ľudí. Rúško je samozrejmosťou.

Akúkoľvek prehliadku je potrebné si vopred zarezervovať v Turistickom informačnom centre – Región Trnava alebo na stránke http://bit.ly/IndividualnePrehliadkyTT  – kde sa tiež dozviete viac informácií o jednotlivých trasách.

Tipy prehliadok:

 

  1. Univerzitná Trnava
  2. Trnava ako slobodné kráľovské mesto
  3. Trnava počas stredoveku
  4. Prehliadka pre rodiny s deťmi – karner a hradby
  5. Prehliadka pre rodiny s deťmi – radnica a historická pivnica

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Gastronómia outdoor

Objavujte krásy Dolného Rakúska na jeseň

Lány dozrievajúceho viniča, sladučké strapce hrozna, vôňa babieho leta, marhúľ, vína… Také je Dolné Rakúsko na jeseň. Požičajte si bicykel a vybehnite obdivovať prírodu, užite si prechádzky pri Dunaji či v lužných lesoch, dobré jedlo v „Heuriger“ alebo zájdite na prehliadku viníc a vínnych pivníc. A určite nevynechajte ani vinobranie a jesenné festivaly. Región hrozna a vína Dolné […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

Bulharsko: prečo je z roka na rok populárnejšie ?

Bulharsko sa začína stávať hitom medzi lacnými dovolenkamia  nie je sa čomu diviť. Ešte pred niekoľkými rokmi bolo pre nás Chorvátsko synonymom lacných zájazdov k moru, ale tie časy sú už dávno pominuli. Chorvátsko má veľmi dobre zabehnutý turizmus, ceny sa vďaka tomu len zvyšujú. Naopak Bulharsko bolo ešte pred pár rokmi turisticky takmer neobjavené, […]

Čítať ďalej
Osobnosti Lines outdoor Príroda

Tatranskí šerpovia – nenahraditeľní nosiči v Tatrách

Je to neuveriteľné. Muži s ťažkým ruksakom na chrbte na strmých chodníkoch vedúcich k tatranským chatám ľahkým krokom predbiehajú upotených turistov. Turistky potom stačia obdariť úsmevom aj  šteklivým vtipom. Takto nejako som pred rokmi som spoznala Viktora Beránka, jedného z rekordmanov medzi tatranskými nosičmi, niekoľkonásobného víťaza slávnej „Sherpa rallye“. 60 kíl unesú ako nič Viktor […]

Čítať ďalej