Kamery, cloud a bezpečnost

Bezpečnostné kamery sú určené pre nepretržitý dohľad 24/7. S ich pomocou môžete mať neustály prehľad o tom, čo sa práve deje u vás doma, a to odkiaľkoľvek na svete. Video zvyčajne ukladajú na pamäťovú kartu, ktorá je vložená priamo do kamery, alebo do cloudu, tz. Cloud Recording.

Pamäťové karty nie sú z dlhodobého hľadiska tým najvhodnejším médiom pre záznam, pretože sa ich pamäťové bunky neustálym prepisovaním opotrebúvajú. Mohlo by sa ľahko stať, že karta vypovie službu v tom najhoršom momente a vy nebudete mať zaznamenané práve to najdôležitejšie. Odporúčame preto pre lokálne zálohy voliť vždy väčšiu kapacitu pamäťovej karty, pretože napr. pri 16 GB karte znamená 1 TB dát viac ako 62 úplných prepísaní karty, zatiaľ čo u 256 GB karty sú to len 4 prepísania. Keď však chcete istotu, uložte video do cloudu „na internet“ a máte bezpečnú a dobre chránenú zálohu.

Cloud Recording ZADARMO pre 24 hodín

Nové domáce bezpečnostné kamery D-Link podporujú službu Cloud Recording a pre každého ponúkajú bezplatný program FREE pre max. 3 kamery s archiváciou záznamov na 1 deň (neobmedzený priestor). To zvyčajne postačuje, pretože v prípade potreby si video z kamery viete do 24 hodín od záznamu ľahko stiahnuť do počítača alebo mobilu. Zo strany D-Linku je to veľmi ústretový krok, pretože cloudové služby bývajú obvykle spoplatnené, obzvlášť pokiaľ ide o archiváciu veľkých objemov dát ako je video z kamery. Ich servery sú navyše umiestnené v Európe (Nemecko), kde platia prísne predpisy o ochrane osobných údajov a GDPR. Zabezpečenie je tu preto na špičkovej úrovni.

V prípade, že chcete viac, môžete si za 2,49€ mesačne aktivovať program BASIC, pri ktorom každé video ostáva archivované po dobu 7 dní, alebo za 4,99€ program PREMIUM s archívom na 14 dní pre až 5 kamier, prípadne program PRO pre max. 10 kamier s archívom až na 30 dní za 9,99 mesačne. Tieto služby ponúka D-Link aj za zvýhodnené ročné predplatné s tarifom od 24,99€ do 99,99€ (pri každom tarife ročná úspora 16%).

Na prístup, obsluhu a nastavovanie všetkých smart zariadení D-Link vo vašej domácnosti budete používať len jednu veľmi intuitívnu aplikáciu – mydlink. Váš digitálny život sa tým zjednoduší, pretože celý systém je navrhnutý s ohľadom na používateľov, ktorí nepotrebujú žiadne výnimočné znalosti alebo technické zručnosti. S jej pomocou získate vo svojom smartfóne okamžitý prístup ku svojim kamerám a cloudovým službám alebo záznamom Cloud Recording.