Keď hľadáte kvalitný odlamovací nôž, vsaďte na Wolfcraft

Odlamovacie nože s vysúvacím ostrím pokladáme už za samozrejmosť. Keď sa ale objavili poprvé, boli sme nimi fascinovaní. Sú to geniálni pomocníci či už v profi sfére, alebo v domácnosti – pri kutení aj rôznych kreatívnych a ručných prácach.

Zamyslite, kde všade odlamovací nôž používate

Nosíme ho takmer stále u seba. Hodí sa na záhrade na povolenie vyväzovacieho materiálu u stromov, kríkov aj kvetín. Je ideálnym pre rýchle a presné delenie rôzneho materiálu. To využívame často aj pri rôznych kreatívnych prácach. Je veľmi ostrý a rozhodne nepatrí do rúk deťom. Jeho veľkou výhodu je, že ho nemusíme ostriť. Nové neporušené a ideálne ostré ostrie získame odlomením používanej a tupej čepele, za ktorou nasleduje nová a ostrá.

Vysúvacie odlamovacie nože sa hodia aj pre dlhé rovné rezanie. Rozhodne je však nutné používať kovové pravítka, Do tých plastových sa nôž rád a rýchlo zahryzne.

Aký je odlamovací nôž Wolfcraft?

Akonáhle nôž Wolfcraft WF4136000 vezmete do rúk, rýchlo sa presvedčíte, že na výbere značky záleží aj v tomto prípade. Nôž je výborne vyvážený a perfektne sedí v ruke. Vďaka tomu je manipulácia s ním bezpečnejšia a príjemnejšia. Ergonomická a pohodlná rukoväť umožňuje aj dlhšiu prácu s nožom. Nôž sa odporúča na rezanie kartónu a kože. Obecne ale ide za veľmi univerzálny nôž.

U lacných nožov sme si zvykli na ich plastové prevedenie. Wolcraft je kvalitný aj vďaka tomu, že má kľúčové časti kovové. Z kovu je vodiaca lišta čepele, ale aj celé telo. To má naviac na sebe gumovú protišmykovú vložku. To všetko sú vlastnosti, ktoré robia nôž veľmi trvanlivým, ergonomickým a obľúbeným.

Odlamovací nôž Wolfcraft má zásobník na ostrie, pričom v štandardnej výbave je rovno osem náhradných ostrí. Ostrie je veľmi jednoducho vymeniteľné. Taktiež sa dobre odlamuje, nie však samovoľne pro práci. Model noža Wolfcraft WF4136000 je s 18mm čepeľou. K nastaveniu a zaisteniu čepele sa používa otočný gombík.

TIP: Kvalitné nože Wolfcraft, tiež model Wolfcraft WF4136000, vrátane náhradných čepelí, predáva špecializovaný e-shop TME.eu.

O značke Wolfcraft

Za značkou stojí nemecká spoločnosť s rovnakým názvom, Wolfcraft. Firma je výrobcom dielenského náradia a kompletného príslušenstva pre elektrické náradie. Táto nemecká spoločnosť už od svojho vzniku sústreďuje výrobu a vývoj predovšetkým na domácich majstrov, ktorým dodáva nadštandardne kvalitné náradie. Výroba sa realizuje nielen v Nemecku, ale aj u nás, na Slovensku, v Malých Dvorníkoch. Firma dbá o trvalo udržateľný rozvoj. Preto nevyrába vo vzdialených, aj keď lacných destináciách. To preto, aby čo najviac minimalizovala uhlíkovú stopu, ktorú za sebou necháva. Wolfcraft je značka dostupní v bežných hobbymarketoch, ale na TME.eu je za priaznivejšie ceny.