ONLINE MAGAZIN

Vojtěch Dyk si nadelil k narodeninám nový videoklip

Phone Song z albumu D.Y.K. má hravú tanečnú podobu

Darček k vlastným narodeninám podobu nového videoklipu. Dáva si ho spevák  Vojtěch Dyk. V deň svojej 35ky, 23.júla , predstavuje klip na jeden z hitov svojho albumu D.Y.K. – Phone Song.

Phone Song sa točí okolo jedného zabudnutého mobilu. A ako už vieme, mobil dnes,môže predstavovať  druhý život, plný skrytých tajomstiev„Dnes býváme polapeni do nějaké obří elektronické sítě, ale zároveň se odpojujeme od té fyzické sítě, kterou bylo vzájemné potkávání se, a i o tom je tenhle videoklip,“říká zpěvák. „Píseň je lehce inspirována italským filmem Naprostí cizinci, který je právě o tématu druhých životů skrytých v těch chytrých krabičkách. Vlastně jde o to si uvědomit, jestli chceme ovládat telefony, nebo chtějí ovládat ony nás,“ dodáva Vojtěch Dyk.

Réžie tanečného videoklipu sa ujala dvojica Zizoe & Wahe, ktorá patrí medzi patrónov českej tanečnej scény. Tanečnice, choreografka a performerka Zuzana „Zizoe“ Veselá účinkovala napríklad v európskom turné Kanye Westa alebo aj so speváčkou Aurorou, tanečník, choreograf a lektor Wahe Akopjan pracoval napríklad s raperom Big Daddy Kane. Tento rok dostali ponuku na kompletnú tvorbu videoklipu z produkcie Quincy Jonesa, ktorý bol okrem iného producentom Michaela Jacksona. Svoje projekty prezentujú pod producentskou značkou diVize. Medzi ostatné počiny Zizoe patrí  napríklad choreografia odovzdávania Ceny Anděl. Wahe zas organizuje komunitné a tanečné eventy jako Redbull Dance Your Style. Obaja vytvárajú dokonalú súhru, ktorá sa drží hesla, že nezáleží na tom čo, ale ako.

 D.Y.K. Tour, ktoré sa muselo kvôli korona vírusovým  opatrenia posunúť o pol roka, odštartuje 27. januára 2021 koncertom v Olomouci, ďalšie vystúpenia sa uskutočnia vo všetkých pôvodne naplánovaných mestách. dva večery v Sono Centru v Brne, koncert v Škoda múzeu v Mladej Boleslavi, v Ideonu v Pardubiciach a  turné vyvrcholí 3.februára 2021 v Prahe v hale Fórum Karlín.  Koncert, ktorý sa mal konať v amfiteátri v Rožnově pod Radhoštěm, nahradí 31. januára  vystúpenie  v Robe Aréna v Zubří.

Zakúpené vstupenky na pôvodné termíny ostávajú v platnosti aj na nové termíny, vstupenky na koncert Rožnově pod Radhoštěm, platí na koncert v Zubří

 Vojtěch Dyk predstavil projekt D.Y.K. na konci minulého roku. Album, na ktorom autorsky spolupracoval s držiteľom  Grammy Ondřejom Pivcem a americkou speváčkou Kennedy, nahrával  ho v New Yorku priniesol  Vojtěchovi Dykovi nomináciu na Cenu Anděl v kategórii Spevák roka.

D.Y.K. – Phone Song

 

D.Y.K Tour – termíny koncertov

27.1. 2021 Olomouc – Výstaviště Flóra, Pavilon A

28. + 29.1. 2021 Brno – Sono Centrum

31.1. 2021 Zubří – Robe Aréna

1.2. 2021 Mladá Boleslav – Škoda muzeum

2.2. 2021 Pardubice – Ideon

3.2. 2021 Praha – Fórum Karlín

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip Novinky

Keď mŕtvi po vyše 1000 rokov rozprávajú

Mŕtvi, ktorí boli doposiaľ tisíc rokov potichu sa znovu začali ozývať. Nehľadajte za tým, žiadnych duchov, ale skôr len nové možnosti archeológie, ktorá dokáže zistiť omnoho viac ako pred pár rokmi. A práve nové zistenia v oblasti archeológie sú témami nového dokumentárneho seriálu nazývaného Hlasy mŕtvych, ktorý má premiéru 10. júla o 21:00 na televíznej stanici Viasat History. […]

Čítať ďalej
Film Náš tip Novinky

Kto boli v skutočnosti križiaci?

História križiackých výprav trvala približne 200 rokov a bolo to fasciknujúce obdobie stredoveku, ktoré si veľmi často idealizujeme a vyvoláva v nás určitý nádych romantiky. Svetlo do tejto problematiky sa snaží vniesť nový dokumentárny seriál Križiaci na Viasat History.

Čítať ďalej
Cestovanie Lines Náš tip Novinky Radíme Vám

Z Hlavnej stanice priamo na letisko Schwechat so Slovak Lines

Odteraz sa dostanete na medzinárodné letisko Schwechat ešte pohodlnejšie a rýchlejšie. Spoločnosť Slovak Lines rozširuje svoju vlajkovú autobusovú linku na Schwechat o novú nástupnú zastávku priamo pred Hlavnou železničnou stanicou v Bratislave s medzizastávkou na Einsteinovej ulici.

Čítať ďalej