ONLINE MAGAZIN

Predstavujeme Galaxy Z Flip 5G: Prezentujte sa štýlovým skladacím smartfónom s podporou 5G

Spoločnosť Samsung pridáva k svojmu najnovšiemu skladaciemu zariadeniu špičkový výkon a konektivitu technológie 5G.

Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila Galaxy Z Flip 5G, zariadenie kombinujúce šikovný smartfón s bleskovou rýchlosťou technológie 5G, ktorá prináša úplne nové zážitky pri používaní mobilných zariadení[1]. S rozširovaním 5G sietí po celom svete ľudia teraz pociťujú dopad, aký môže mať 5G na mobilné prostredie tým, že im pomáha viac zdieľať, viac hrať alebo viac a rýchlejšie pracovať. Odporúčaná maloobchodná cena modelu Galaxy Z Flip 5G je 1 549 € a bude dostupný v šedej Mystic Grey a bronzovej Mystic Bronz farbe. Dostupnosť na slovenskom trhu bude oznámená neskôr.

„Spoločnosť Samsung pokračuje v odovzdávaní prednosti 5G do rúk užívateľov. Snažíme sa neustále sprístupniť túto technológiu čo najväčšiemu počtu ľudí,“ povedal Dr. TM Roh, prezident a vedúci oddelenia mobilných komunikácií v Samsung Electronics. „Sme radi, že sme mohli do Galaxy Z Flip pridať novú generáciu rýchlosti a konektivity a rozšíriť tak naše portfólio 5G zariadení, ktoré pomáhajú ľuďom robiť viac toho, čo majú radi.“

Výkonnejšia nová generácia

Galaxy Z Flip priniesol štýlový a kompaktný dizajn, ktorý plní záväzok spoločnosti Samsung rozširovať kategóriu skladacích zariadení. Galaxy Z Flip 5G teraz pridáva do ohybných zariadení veľkosti dlane vysoké rýchlosti technológie 5G, takže môžete oveľa ľahšie zostať v kontakte s fanúšikmi, priateľmi a rodinou.

Galaxy Z Flip 5G je prvým zariadením série Samsung Galaxy, ktoré je vybavené mobilnou platformou Qualcomm® Snapdragon™ 865 Plus 5G. Táto nová platforma maximalizuje prínos 5G vďaka zvýšenému výkonu, ktorý umožňuje rýchlejšie a efektívnejšie spracovanie dát s ostrejšími obrázkami vďaka vylepšenému vykresľovaniu grafiky.

Vylepšený dizajn a štýl

Galaxy Z Flip 5G ponúka rýchlosť 5G bez zvýšenia veľkosti a upevňuje si tak svoju pozíciu jedného z najelegantnejších a najkompaktnejších dostupných skladacích smartfónov s 5G. Spoločnosť Samsung pridala komponenty potrebné pre podporu konektivity 5G pri zachovaní elegantného a netradičného tvaru Galaxy Z Flip pre maximálnu prenosnosť. Galaxy Z Flip 5G je dodávaný v dvoch nových prémiových farbách – šedej Mystic Grey a bronzovej Mystic Bronze; všetko je zakryté sklom s jemne matným povrchom, ktorý je na dotyk mäkký a zároveň minimalizuje zachytávanie odtlačkov prstov.

Vylepšené možnosti skladania 

Od chvíle, kedy bol Galaxy Z Flip prvýkrát uvedený na trh vo februári 2020, ľudia využívali jeho revolučný tvar, aby ho mohli používať novými netradičnými spôsobmi – napríklad robiť viac aj bez použitia rúk. Odvtedy spoločnosť Samsung priebežne aktualizovala užívateľské prostredie tak, aby mohli ľahšie zachytávať, zobrazovať, komunikovať a zdieľať obsah s priateľmi a blízkymi. Vďaka týmto vylepšeným funkciám môžu teraz využívať to najlepšie z Galaxy Z Flip tiež majitelia Galaxy Z Flip 5G.

  • Režim Flex – Jednoduché súčasné prehliadanie a ovládanie obsahu pomocou prispôsobeného používateľského rozhrania Galaxy Z Flip, ktoré využíva jeho jedinečnú schopnosť naklápania vpred. Keď prístroj voľne stojí, displej sa automaticky rozdelí na dve 4-palcové obrazovky, takže si môžete prezerať obsah v hornej polovici prístroja a ovládať ho v dolnej polovici[2].
    • YouTube v režime Flex – Vďaka režimu Flex môžete sledovať svoj obľúbený kanál na YouTube bez použitia rúk. Počas streamovania obsahu v hornej polovici zariadenia môžete v jeho dolnej polovici zároveň prechádzať stránky, čítať popisy a komentáre. Navyše si môžete so svojím Galaxy Z Flip 5G užiť štyri mesiace služby YouTube Premium pre ničím nerušený zážitok[3].
    • Vylepšené možnosti fotografovania a natáčania v režime Flex – S Galaxy Z Flip je teraz ešte jednoduchšie robiť snímky z vyšších alebo nižších uhlov. Či už chcete nahrávať videozáznamy zospodu alebo vytvárať pestré fotografie vášho jedla zhora, v režime Flex jednoducho prepnete dvojitým kliknutím okno náhľadu kamery z hornej na dolnú polovicu displeja.
  • Multitasking – Zvládajte ľahko viac úloh naraz v režime Multi-Active Window pomocou lišty Multi-Window Tray pre pretiahnutie aplikácií, ktoré chcete používať.[4]
    • App Pair – Pomocou funkcie párovania aplikácií na lište Multi-Window Tray môžete ľahko spúšťať a používať dve aplikácie naraz, takže keď budete chcieť napríklad zdieľať fotografie s priateľom, spustí sa súčasne aplikácia pre prehliadanie fotografií a komunikáciu.
    • Multi-window Tray – Táto lišta je teraz integrovaná do bočného panelu pre pohodlnejšie používanie a umožňuje prístup k viac aplikáciám.

 

 

Ďalšie informácie o Galaxy Z Flip 5G môžete nájsť na news.samsung.com/galaxy, www.samsungmobilepress.com alebo www.samsung.com/galaxy.

Špecifikácie Samsung Galaxy Z Flip 5G

 

Špecifikácie Galaxy Z Flip 5G
Displej Hlavný displej Uhlopriečka 6,7″ (17 cm) FHD+ Dynamic AMOLED (21,9:9) Infinity Flex Display

2636 × 1080

425 ppi

* Uhlopriečka meraná v plnom obdĺžniku bez započítania zaoblených rohov. Skutočná obrazová plocha je menšia kvôli zaobleným rohom a otvoru pre fotoaparát.
Vonkajší displej 1,1″ (2,8 cm) Super AMOLED Display

300 × 112

303 ppi

* Uhlopriečka meraná v plnom obdĺžniku bez započítania zaoblených rohov. Skutočná obrazová plocha je menšia kvôli zaobleným rohom.
Rozmery a hmotnosť Zatvorený 73,6 × 87,4 × 17,4 mm (pánt) – 15,4 mm (voľný koniec)
Otvorený 73,6 × 167,3 × 7,2 mm – 6,9 mm (displej)
* Hrúbka Galaxy Z Flip v otvorenom stave nezahŕňa rám hlavného displeja.
Hmotnosť 183 g
Fotoaparát Predný fotoaparát 10Mpx selfie fotoaparát: F2,4

Veľkosť pixelov: 1,22 μm

Uhol záberu: 80˚

Zadný duálny fotoaparát 12Mpx ultraširokouhlý fotoaparát: F2,2

Veľkosť pixelov: 1,12 μm

Uhol záberu: 123˚

12Mpx širokouhlý fotoaparát: Super Speed Dual Pixel AF, OIS, F1.8

Veľkosť pixelov: 1,4 μm

Uhol záberu: 78˚

Optická stabilizácia obrazu (OIS) pre zadný širokouhlý fotoaparát

Až 8× digitálny zoom

Podpora nahrávania vo formáte HDR10+

Kontinuálne automatické ostrenie

AP 7nm 64-bitový 8-jadrový procesor

※ 3,09 GHz (max. frekvencia) + 2,40 GHz + 1,8 GHz

Pamäť 8 GB RAM a 256 GB interný úložný priestor
* Skutočná dostupná kapacita úložného priestoru závisí od predinštalovaných programov.
Batéria Duálna batéria 3300 mAh (typická hodnota)
* Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom k odchýlkam kapacity batérie u testovaných vzoriek podľa štandardu IEC 61960. Menovitá (minimálna) kapacita je 3200 mAh. Skutočná výdrž batérie závisí od prostredia v sieti, typu využitia a pod.
Dobíjanie Rýchle dobíjanie pomocou kábla alebo bezdrôtovo*

Wireless PowerShare**

* Káblové dobíjanie je kompatibilné s QC2.0 a AFC. Bezdrôtové dobíjanie je kompatibilné s WPC

** Wireless PowerShare pracuje s väčšinou zariadení s certifikáciou Qi. Zdieľané nabíjanie vyžaduje minimálne 30 % nabitia batérie. Rýchlosť a účinnosť nabíjania závisí od zariadenia. Nemusí fungovať s niektorým príslušenstvom, krytmi alebo zariadeniami iných výrobcov. Ak máte problémy s pripojením alebo pomalým dobíjaním, zložte zo všetkých zariadení ochranný kryt. Môže ovplyvňovať príjem hovorov alebo dátové služby, záleží od podmienok vo vašej sieti.

OS Android 10
Sieť 5G*: 5G Non-Standalone (NSA), 5G Standalone (SA), Sub6, Dynamic Spectrum Sharing (DSS)

 

LTE**: Enhanced 4×4 MIMO, až po 6CA, LTE Cat.20

Download až 2,0 Gb/s / Upload až 200 Mb/s

* Vyžaduje optimálne 5G sieťové pripojenie, dostupné na vybraných trhoch. Dostupnosť a podrobnosti zistíte u svojho operátora. Rýchlosť sťahovania a streamovania sa môže líšiť v závislosti od poskytovateľa obsahu, pripojenia k serveru a ďalších faktoroch.

** Skutočná rýchlosť sa môže líšiť v závislosti od krajiny, operátora a užívateľskom prostredí.

Konektivita Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax (2,4/5 GHz), VHT80 MU-MIMO, 1024QAM

Bluetooth® v 5.0 (LE až 2Mb/s), USB Type-C, NFC, lokalizácia (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)

* Galileo a BeiDou majú obmedzené pokrytie. BeiDou nemusí byť v niektorých krajinách dostupné.
SIM karta 1× eSIM a 1× Nano SIM
* SIM karta sa predáva samostatne. Dostupnosť závisí od krajiny a operátora.

* eSIM vyžaduje príslušnú podporu a umožňuje aktiváciu tarifu bez fyzickej nano SIM karty. Dostupnosť eSIM závisí od verzie softvéru, krajiny a operátora. Zistite u operátora, či vašu tarifu eSIM podporuje.

Platby Samsung Pay

Kreditné a debetné karty: Podpora MST a/alebo NFC, predplatené karty, Global remittance, Transit, členské karty, darčekové kupóny, odmeny

* Dostupné vo vybraných krajinách. Vlastnosti sa môžu meniť podľa štátu a poskytovateľov.
Senzory Kapacitný snímač odtlačkov prstov (po strane), akcelerometer, barometer, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallov senzor (digitálny, analógový), senzor prítomnosti, RGB svetelný senzor
Autentizácia Uzamknutie: obrazec, PIN, heslo

Biometrické uzamknutie: odtlačok prstu, rozpoznávanie tváre

* Rozpoznávanie tváre funguje iba pri otvorenom smartfóne pomocou predného fotoaparátu.
Audio Mono reproduktor

Priestorový zvuk pre Bluetooth a slúchadlá s podporou Dolby Atmos (Dolby Digital, Dolby Digital Plus)

Podpora UHQ 32bit a DSD64/128

PCM: Až 32 bitov, DSD*: DSD64/128

 

Prehrávané audio formáty: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF

 

Bluetooth

Dual Audio: ku Galaxy Z Flip možno pripojiť dve zariadenia s Bluetooth súčasne a prehrávať pomocou oboch zariadení súčasne.

 

Scalable Codec: vylepšené Bluetooth pripojenie pri rušení okolitým rádiovým signálom

 

Nahrávanie

Kvalitu nahrávania vylepšuje mikrofón High AOP s minimalizáciou skreslenia v hlučnom prostredí

* Prehrávanie DSD64 a DSD128 môže byť obmedzené v závislosti od formátu súboru.

* Pri pripojení dvoch zariadení sa môže trochu líšiť kvalita zvukového výstupu.

* Len pre niektoré príslušenstvo značky Samsung alebo AKG.

* AOP: Acoustic Overload Point

Video Prehrávané video formáty:

MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

 

Pripojenie k TV

Bezdrôtový prenos: Smart View (prenos obrazu v rozlíšení 1080p a snímkovej frekvencii 30 fps)

Zabezpečenie Platforma Knox: monitorovanie a ochrana v reálnom čase.

Prevencia vírov a malwaru (technológia McAfee)

Bezpečná zložka: zabezpečený priestor v zariadení pre ochranu aplikácií, fotografií, videí a súkromných súborov

* Dodávatelia riešenia pre ochranu proti vírusom a malwaru sa môžu v jednotlivých krajinách líšiť.
Obsah balenia Galaxy Z Flip, dátový kábel, cestovný adaptér, špendlík, základný návod, slúchadlá (USB typ C) so zvukovou technológiou od AKG
* Skutočný obsah balenia vrátane slúchadiel závisí od zakúpeného modelu alebo krajiny či regiónu. Farba balenia a krytu sa môže líšiť podľa farby zariadenia.

 

* Všetky tu uvedené špecifikácie a opisy sa môžu líšiť od skutočných špecifikácií a popisov produktu. Spoločnosť Samsung si vyhradzuje právo vykonávať zmeny tejto webovej stránky a jej obsahu, vrátane funkčnosti, funkcií, špecifikácií, GUI, obrázkov, videí, benefitov, dizajnu, cien, komponentov, výkonu, dostupnosti, možností a akýchkoľvek ďalších informácií o produkte bez predchádzajúceho upozornenia.

[1] Rýchlosti 5G sa líšia a vyžadujú optimálnu sieť a pripojenie (faktory zahŕňajú frekvenciu, šírku pásma, zaťaženie); dostupnosť zistíte u operátora.

[2] Režim Flex funguje zaručene v rozmedzí uhlov 75 až 115 stupňov; širšie rozmedzie uhlov môže byť použiteľné v závislosti na prostredí a prípade použitia.

[3] Pri nákupe s týmto oprávnením. Len pre nových používateľov (bez predchádzajúcej skúšobnej verzie služby YouTube Premium, YouTube Music Premium, YouTube Red alebo Hudba Google Play). Nárok na použitie v aplikácii YouTube na podporovaných zariadeniach je možné uplatniť od 14. februára 2020 do 5. apríla 2021 do 23:59 PST. Môže byť kedykoľvek zrušené. Za len čiastočne využité obdobie nie sú vrátené žiadne náhrady. K dispozícii na všetkých trhoch, kde je k dispozícii služba YouTube Premium. Úplné podmienky nájdete na https://www.youtube.com/premium/restrictions

[4] Režim Multi Active Window pracuje s vybranými aplikáciami; počet kompatibilných aplikácií od vývojárov tretích strán sa stále zväčšuje.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip Novinky Umenie a kultúra

Kvetinové svety Alfonsa Muchu

Muchova nadácia tento rok predstavuje verejnosti novú sériu výstav „Muchova cesta“. Pod názvom Alfons Mucha: Kvetinové svety sa venuje Muchovým ikonickým dielam s kvetmi, jednej z najcharakteristickejších zložiek Muchovho grafického štýlu, ktorý sa stal synonymom pre secesiu v Paríži v období Belle Époque. Výstavy je možné vidieť na štyroch miestach: v Ivančiciach, v Hrušovanoch nad […]

Čítať ďalej
Náš tip Príroda Technika

2023 – Investujme do našej planéty

Počuli ste už o dôležitom sviatku, ktorý sa každoročne koná 22. apríla na celom svete, aby upozornil na potrebu chrániť našu planétu pred znečistením, klimatickou zmenou a stratou biodiverzity? Je najväčším environmentálnym podujatím, do ktorého sa každoročne zapojí viac ako miliarda ľudí.

Čítať ďalej
Cestovanie Náš tip Novinky Radíme Vám

Novinky na zámku Eckartsau

Obľúbená cyklistická trasa Donau – Radweg, vedie aj popri barokovom zámku Schloss Eckartsau, len niekoľko kilometrov od Bratislavy. Kedysi bol zámok obľúbeným pre jeho malebnú polohu v divokej prírode a preto, že vtedajší panovníci si prišli oddýchnuť na poľovačku, v srdci národného parku Dunajské luhy. Leží takmer v strede trasy medzi Viedňou a Bratislavou. Dnes […]

Čítať ďalej