ONLINE MAGAZIN

Potrebujete vyladiť vaše auto? Vieme, kde by ste mali začať

Tuning automobilov je veľmi široký koncept. Ide o vylepšenie alebo výmenu ktorejkoľvek časti vozidla, ktorá by vďaka kvalitnejšej výbave a materiálom mohla zvýšiť nielen výkon vozidla, ale aj pohodlie a jeho vzhľad. A nová športová sedačka alebo upravené volanty vás o tom môžu presvedčiť najlepšie.

Prečo si zaobstarať športovú sedačku?

Sedadlá namontované vo väčšine sériových vozidiel nám poskytujú v pohodlí, hodnote a bezpečnosti solídne minimum. Sú určené pre priemerného človeka, takže existuje šanca, že vám po určitom čase nebudú vyhovovať a prinášať fyzické nepohodlie.

Vyrábajú sa väčšinou z odolného skleneného vlákna alebo kompozitného kevralu. To znižuje opotrebenie a zvyšuje ergonómiu, ako aj pomáha pri jazde. Vďaka dobrej konštrukcii a ergonomickému tvarovaniu štýlovej športovej sedačky bude telo jazdca v polohe, v ktorej nie je namáhaná ani jeho chrbtica. Je však potrebné poznamenať, že si vyžaduje dodatočnú inštaláciu športového odpruženia, ku ktorej možno budete potrebovať radu odborníka.

Užijete si komfort a pohodlie

Dôležité tiež je, že športové sedačky sú navrhnuté tak, aby vytvorili ideálne jazdné prostredie bez zbytočného pohybu, čo je ideálne pre vodičov, ktorí podnikajú dlhé cesty. Používanie sedačky je možno trocha o zvyku, ale všetky počiatočné komplikácie sú veľmi rýchlo kompenzované maximálnym pohodlím. Aj po stovkách najazdených kilometrov sa tak nebudete cítiť prakticky vôbec unavení.

Svoje auto máte pevne v rukách a pod kontrolou

Jedným z ďalších obľúbených doplnkov, pomocou ktorého si môžete vyladiť interiér vozidla a spríjemniť jazdu v aute je špeciálny volant. Práve vďaka nemu máte svoje vozidlo pevne pod kontrolou a pevne vo svojich rukách. Dokážete ho jednoducho ovládať a manévrovať na ceste za akýchkoľvek podmienok.

Pri jeho výbere a nákupe by ste sa ale nemali spoliehať iba na jeho dizajn a vonkajšie aspekty. Venujte pozornosť kvalite, ergonómii, použiteľnosti, dotykovým pocitom a funkčnosti. Myslite pritom tiež na osobné preferencie a jazdné vlastnosti. Nesmierne dôležitý je samozrejme aj typ auta,  veľkosť volantu, materiál čalúnenia a správna inštalácia, s ktorou si laik vždy nemusí poradiť.

Ak si ale vyberiete správne, nielen pohodlie a komfort, ale aj dokonalý dizajn vášho vozidla vám bude pri dlhých cestách robiť radosť a pôsobiť na vás príjemne. Tak sa o tom presvedčte.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Lines Náš tip Novinky Radíme Vám

Z Hlavnej stanice priamo na letisko Schwechat so Slovak Lines

Odteraz sa dostanete na medzinárodné letisko Schwechat ešte pohodlnejšie a rýchlejšie. Spoločnosť Slovak Lines rozširuje svoju vlajkovú autobusovú linku na Schwechat o novú nástupnú zastávku priamo pred Hlavnou železničnou stanicou v Bratislave s medzizastávkou na Einsteinovej ulici.

Čítať ďalej
outdoor Príroda Radíme Vám Šport

Tipy pre efektívnu a bezpečnú jazdu na bicykli: za chudnutím a prírodou

Leto bude v čo nevidieť v plnom prúde a mnoho bežcov si tiež čoraz viac užíva svojho druhého športu – cyklistiky – práve v lete. Je to logické, pretože dni sú dlhé, dlhšie je vidieť, odpadá problematické obliekanie na bicykel, ako je tomu v chladnejších mesiacoch, povrchy sa nešmýkajú… Ale tiež má veľa ľudí dovolenku […]

Čítať ďalej
Architektúra Radíme Vám

Vychytávky, ktoré zútulnia kúpeľňu

Drevo v sprchovacom kúte či bylinky pri umývadle nie sú to jediné, hovorí odborníčka na design Niekto v nej trávi hodiny, iný je hotový za päť minút. Kúpeľňa je miestom, kde by malo byť útulné minimálne tak ako v obývačke. Je preto škoda zostávať pri klasických riešeniach a báť sa experimentovať. Pokiaľ už sa rozhodnete […]

Čítať ďalej