ONLINE MAGAZIN

Potrebujete vyladiť vaše auto? Vieme, kde by ste mali začať

Tuning automobilov je veľmi široký koncept. Ide o vylepšenie alebo výmenu ktorejkoľvek časti vozidla, ktorá by vďaka kvalitnejšej výbave a materiálom mohla zvýšiť nielen výkon vozidla, ale aj pohodlie a jeho vzhľad. A nová športová sedačka alebo upravené volanty vás o tom môžu presvedčiť najlepšie.

Prečo si zaobstarať športovú sedačku?

Sedadlá namontované vo väčšine sériových vozidiel nám poskytujú v pohodlí, hodnote a bezpečnosti solídne minimum. Sú určené pre priemerného človeka, takže existuje šanca, že vám po určitom čase nebudú vyhovovať a prinášať fyzické nepohodlie.

Vyrábajú sa väčšinou z odolného skleneného vlákna alebo kompozitného kevralu. To znižuje opotrebenie a zvyšuje ergonómiu, ako aj pomáha pri jazde. Vďaka dobrej konštrukcii a ergonomickému tvarovaniu štýlovej športovej sedačky bude telo jazdca v polohe, v ktorej nie je namáhaná ani jeho chrbtica. Je však potrebné poznamenať, že si vyžaduje dodatočnú inštaláciu športového odpruženia, ku ktorej možno budete potrebovať radu odborníka.

Užijete si komfort a pohodlie

Dôležité tiež je, že športové sedačky sú navrhnuté tak, aby vytvorili ideálne jazdné prostredie bez zbytočného pohybu, čo je ideálne pre vodičov, ktorí podnikajú dlhé cesty. Používanie sedačky je možno trocha o zvyku, ale všetky počiatočné komplikácie sú veľmi rýchlo kompenzované maximálnym pohodlím. Aj po stovkách najazdených kilometrov sa tak nebudete cítiť prakticky vôbec unavení.

Svoje auto máte pevne v rukách a pod kontrolou

Jedným z ďalších obľúbených doplnkov, pomocou ktorého si môžete vyladiť interiér vozidla a spríjemniť jazdu v aute je špeciálny volant. Práve vďaka nemu máte svoje vozidlo pevne pod kontrolou a pevne vo svojich rukách. Dokážete ho jednoducho ovládať a manévrovať na ceste za akýchkoľvek podmienok.

Pri jeho výbere a nákupe by ste sa ale nemali spoliehať iba na jeho dizajn a vonkajšie aspekty. Venujte pozornosť kvalite, ergonómii, použiteľnosti, dotykovým pocitom a funkčnosti. Myslite pritom tiež na osobné preferencie a jazdné vlastnosti. Nesmierne dôležitý je samozrejme aj typ auta,  veľkosť volantu, materiál čalúnenia a správna inštalácia, s ktorou si laik vždy nemusí poradiť.

Ak si ale vyberiete správne, nielen pohodlie a komfort, ale aj dokonalý dizajn vášho vozidla vám bude pri dlhých cestách robiť radosť a pôsobiť na vás príjemne. Tak sa o tom presvedčte.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip Nezaradené Technika Technológie

Mercusys: Moderné technológie za rozumnú cenu

Máte doma internet, ktorého kvalita je skôr k hnevu než k úžitku? Notebook alebo stolový PC vyčkáva pri odosielaní pošty a videa z YouTube sa zasekávajú alebo prehrávajú len na nízku kvalitu? Hľadáte informácie na Google a na každé vyhľadávanie čakáte desiatky sekúnd? A pri hovoroch s rodinou či priateľmi cez rôzne chatovacie platformy chytáte vždy iba pár slov? […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

Bulharsko: prečo je z roka na rok populárnejšie ?

Bulharsko sa začína stávať hitom medzi lacnými dovolenkamia  nie je sa čomu diviť. Ešte pred niekoľkými rokmi bolo pre nás Chorvátsko synonymom lacných zájazdov k moru, ale tie časy sú už dávno pominuli. Chorvátsko má veľmi dobre zabehnutý turizmus, ceny sa vďaka tomu len zvyšujú. Naopak Bulharsko bolo ešte pred pár rokmi turisticky takmer neobjavené, […]

Čítať ďalej
Cestovanie Novinky outdoor Radíme Vám Technika Technológie

Canon rozširuje rad instantných fotoaparátov o nový model 2-v-1 – Canon Zoemini S2

Spája zábavné fotenie, inovatívne možnosti úpravy fotografií a okamžitú tlač Spoločnosť Canon Europe dnes predstavila Canon Zoemini S2 – najnovší prírastok do rodiny instantných fotoaparátov pre tých, ktorí chcú fotografovať, upravovať a tlačiť snímky nech sú kdekoľvek. Nový inovatívny fotoaparát s tlačiarňou nadväzuje na svojho predchodcu Canon Zoemini S. Umožňuje pridávať okraje a upravovať snímky […]

Čítať ďalej