ONLINE MAGAZIN

Vyriešte dovolenkovú dilemu príjemným relaxom na Slovensku

Toto leto bude z dôvodu stále pretrvávajúcej koronakrízy úplne iné. To však ale neznamená, že nemáte nárok a dôvod na dovolenku. Práve naopak, mnohí ľudia sa potrebujú zbaviť nahromadeného stresu a frustrácie, ktoré vyplývajú z tejto nelichotivej situácie.

A veľmi dobrou príležitosťou, ako vyriešiť túto dilemu, je dovolenka na Slovensku. Aj naša rodná vlasť má veľa prírodných skvostov, pamiatok a hosťov, ktorí sa sem s radosťou vždy vracajú. Nebuďte preto ani vy výnimkou a vyberte sa na Liptov.

Najväčšie a najobľúbenejšie stredisko na Slovensku

Jasná patrí v zimnom období za najviac navštevované lyžiarske stredisko. Nájdete tu 49 km zjazdoviek rôznej náročnosti pre všetky kategórie lyžiarov – od tých, ktorí s lyžovaním začínajú, až po profesionálov, ktorí využívajú tieto svahy na tréning, ale aj zábavu.

Vyberte si dobré ubytovanie v Jasnej

Teraz v lete môžete túto časť Slovenska využiť na príjemné spoznávanie krás prírody, pešiu turistiku alebo víkendovú romantiku. Aby to bolo pre vás a celú vašu rodinu aj pohodlné, nemali by ste si zabudnúť rezervovať včas dobré ubytovanie v Jasnej. Skombinujte ho s národnou kuchyňou a najobľúbenejšími jedlami a užijete si dovolenku bez zábrany.

Aktivity, ktorými si môžete vyplniť voľný čas

Hlavnou výhodou letnej dovolenky v prírode je príroda sama a čerstvý vzduch. Ten nám v poslednej dobe  z dôvodu karanténnych opatrení chýbal, preto by ste si mali jeho deficit doplniť.

V regióne Liptova je však príležitostí na zábavu, relax a vyplnenie voľných chvíľ viacej. Zamieriť môžete do Aquaparku Tatralandia, v ktorom nájdete 14 bazénov s morskou, čírou aj termálnou vodou, vďaka čomu si môžete aspoň trochu pripomenúť atmosféru exotickej krajiny alebo kúpeľov.

Deťom budú zas vyhovovať tobogany a príjemná teplota vzduchu, ktorá neklesne pod 30 °C. Navštíviť zariadenie s podobnými službami môžete aj v Poprade alebo Bešeňovej.

Trocha viac bezpečného adrenalínu si môžete užiť na horskej letnej bobovej dráhe, ktorá sa nachádza v obci Pavčina Lehota – Žiarce. Pripravte sa aj na 1000 metrov dlhú trať so 16 zákrutami a niekoľkými terénnymi skokmi.

Možností, ako sa odreagovať je teda v tomto regióne naozaj veľa, treba hľadať a zábava bude pestrá celá. Nezabudnite si ju ale poistiť aj dobrým ubytovaním na obzore, ktorým bude príjemný hotel na Liptove.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip Šport Technika Technológie

Kolobežkári budú v Bratislave jazdiť stovkou !

Kolobežkári budú v Bratislave jazdiť stovkou: Z prvých pretekov vzídu najlepší borci na elektrinu Bratislava, 28. júla 2021 – Preteky elektrických kolobežiek už onedlho odskúšajú schopnosti a zručnosť prvých odvážnych jazdcov. Tí budú stáť pri zrode novej motoristickej disciplíny, pri ktorej budú atakovať rýchlosť až 100 km/h na kolobežkách. Úplne prvý seriál takýchto pretekov v […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám

Hviezda kúpeľnej scény: Hotel Park Piešťany

Aj na vás doľahla zo všetkého, čo sa naokolo deje, nepríjemná únava? Komplikuje vám život neustály pracovný stres a náročná starostlivosť o domácnosť? Využite čas dovoleniek na relax v prekrásnom prostredí jedného z najkrajších kúpeľných miest na Slovensku. Užite si plnými dúškami nádherný wellness pobyt v Piešťanoch a uvidíte, že energie budete mať na rozdávanie. […]

Čítať ďalej
Cestovanie Gastronómia outdoor Príroda Radíme Vám Zdravie

Zdravá energia na dlhé cestovanie

Energia je pre náš život veľmi dôležitá. Potrebujete ju v škole, v práci a vo voľnom čase s rodinou. Veľmi veľa jej ale určite spotrebuje vaše telo pri dlhých cestách v aute. A ak ste sa toto leto rozhodli vozidlom cestovať na dovolenku, je dobré, ak sa zoznámite s niektorými spôsobmi jej doplnenia. Poistiť sa […]

Čítať ďalej