ONLINE MAGAZIN

Slovak Lines prináša letné more zážitkov na dosah autobusom

Toto leto sa začnú mnohé výlety Bratislavčanov na autobusovej stanici Nivy, pretože cestu za letnými dobrodružstvami je možné si užiť v komfortných autobusoch Slovak Lines. Celú letnú ponuku aj s podrobnými informáciami nájdete na www.slovaklines.sk.

“Tohtoročné leto bude pre mnohých iné. Dovolenkové plány pri mori sa kvôli zrušeným letom či obavám zmenili, isté je len jedno: leto si treba poriadne užiť”, hovorí Pavol Labant, generálny riaditeľ Slovak Lines a dodáva, “preto sme sa rozhodli rozšíriť našu pravidelnú letnú ponuku o nové destinácie, ktoré ponúkajú more možností objavovať jedinečné miesta, ktoré máte za humnom.”

Vyplávajte za zážitkami

Každodenná linka do Viedne a Budapešti ukáže výletníkom tieto mestá bez davov turistov a umožní vybrať si z bohatej ponuky pamiatok, galérií či výstav bez čakania a tlačenice.

Na nákupy výhodného značkového oblečenia v Designer outlet v Parndorfe cestujúcich odvezie špeciálna “nákupná” linka, ktorá premáva v piatok a sobotu.

Rodičia alebo starí rodičia môžu ukázať svojim deťom a vnúčatám zámok, ZOO a vyhliadkovú vežu Čajka v Bojniciach.

S novou linkou je možné navštíviť aj ZOO Zlín so zámkom Lešná, ktoré dlhodobo patria medzi desiatku najnavštevovanejších turistických miest v Českej republike.

Obľúbeným cieľom je aj jedinečný juhomoravský zámok Lednice s rozľahlou záhradou, ktorý patril Lichtenštajnovcom takmer 700 rokov. Spoznať toto miesto je možné v kočiari či výletnej lodi, ktorá sa plaví po tajomných meandroch starej Dyje.

Najväčšie stepné jazero v Európe Neusiedler See je pozostatkom prastarého mora. Obľúbená letná linka premáva od piatku do nedele a tento rok ide až do Podersdorfu s ikonickým majákom, kde je možné prenajať si elektrický čln, len tak sa plaviť na výletných lodiach alebo využiť stovky kilometrov cyklotrás okolo celého jazera, keďže autobus Slovak Lines má príves na bicykle.

V ponuke sú aj víkendové linky na neďaleké termálne kúpalisko THERMAL CORVINUS
vo Veľkom Mederi
alebo x-bionic® aquatic sphere v Šamoríne. Cestovné je vo výške celodennej vstupenky, takže cestujúci ušetria na doprave a cesta so Slovak Lines sa stáva ešte výhodnejšou.

Vymeniť kufor za ruksak a vyraziť na výlet s priateľmi do Malých Karpát je možné aj vďaka širokej sieti regionálnych autobusov. Výlet nie je nutné ukončiť na rovnakom mieste ako začínal: vyraziť sa dá napríklad z hradu Červený Kameň a krížom cez kopce prejsť až k Plaveckému hradu, odkiaľ sa dá dostať regionálnymi linkami naspäť do Bratislavy.

Toto všetko sa dá v lete zažiť vďaka novým letným víkendovým linkám v komfortných autobusoch Slovak Lines.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Gastronómia outdoor

Objavujte krásy Dolného Rakúska na jeseň

Lány dozrievajúceho viniča, sladučké strapce hrozna, vôňa babieho leta, marhúľ, vína… Také je Dolné Rakúsko na jeseň. Požičajte si bicykel a vybehnite obdivovať prírodu, užite si prechádzky pri Dunaji či v lužných lesoch, dobré jedlo v „Heuriger“ alebo zájdite na prehliadku viníc a vínnych pivníc. A určite nevynechajte ani vinobranie a jesenné festivaly. Región hrozna a vína Dolné […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

Bulharsko: prečo je z roka na rok populárnejšie ?

Bulharsko sa začína stávať hitom medzi lacnými dovolenkamia  nie je sa čomu diviť. Ešte pred niekoľkými rokmi bolo pre nás Chorvátsko synonymom lacných zájazdov k moru, ale tie časy sú už dávno pominuli. Chorvátsko má veľmi dobre zabehnutý turizmus, ceny sa vďaka tomu len zvyšujú. Naopak Bulharsko bolo ešte pred pár rokmi turisticky takmer neobjavené, […]

Čítať ďalej
Osobnosti Lines outdoor Príroda

Tatranskí šerpovia – nenahraditeľní nosiči v Tatrách

Je to neuveriteľné. Muži s ťažkým ruksakom na chrbte na strmých chodníkoch vedúcich k tatranským chatám ľahkým krokom predbiehajú upotených turistov. Turistky potom stačia obdariť úsmevom aj  šteklivým vtipom. Takto nejako som pred rokmi som spoznala Viktora Beránka, jedného z rekordmanov medzi tatranskými nosičmi, niekoľkonásobného víťaza slávnej „Sherpa rallye“. 60 kíl unesú ako nič Viktor […]

Čítať ďalej