ONLINE MAGAZIN

7 tipov, ako si užiť jún v regióne Trnava

Leto sa pomaly blíži a ako stúpajú teploty, tak pribúdajú aj rôzne podujatia v regióne Trnava. Vybrali sme pre vás tie najlepšie, pri ktorých sa zrelaxujete, zašportujete a hlavne zažijete niečo nové a netradičné. Zároveň spoznáte aj to, aké krásy a talenty ukrýva naše Slovensko.

Trnavská hudobná jar

Aj tento mesiac sa môžete tešiť na špeciálne koncerty v rámci 52. ročníka Trnavskej hudobnej jari. V nedeľu 14. júna o 20:00 hod. si nenechajte ujsť v Bazilike sv. Mikuláša Filharmonické trombónové trio v sprievode organu. O týždeň neskôr 21. júna o 19:00 hod. vám spríjemní nedeľu český súbor „Plaisir de Musique“ a ich umelecký vedúci Jan Čižmář, ktorí vám v Synagóge – centrum súčasného umenia predvedú Koncert starej hudby. Posledná júnová nedeľa bude patriť v Bazilike sv. Mikuláša Koncertu duchovnej hudby v podaní Miešaného speváckeho zboru Tirnavia, organistu Stanislava Šurina a dirigenta Michala Stahla.

Prehliadky s hodinárom

Trnava Tourism opäť spúšťa špeciálne výstupy na Mestskú vežu s hodinárom Karolom Nemčekom. Jeho rodina sa už päť generácií stará o hodinový stroj v Mestskej veži, ktorý oslávil 290 rokov. Počas prehliadky 19. júna od 18:30 h. si môžete vyskúšať natáčanie hodín a dozviete sa rôzne detaily o tom, ako tento unikátny hodinový stroj funguje. Výstup bude trvať 1,5 hodiny a počet miest je limitovaný na 15 osôb. Preto je potrebné si vopred zarezervovať svoje miesto v Turistickom informačnom centre – Región Trnava alebo na http://bit.ly/vystupyNaMestskuVezuShodinarom .

Barbeque na Golfe

Čo majú spoločné golf a barbeque? Príďte to zistiť na Golf Trnava v Kamennom mlyne. Každú stredu a piatok od 16:00 do 20:00 hod. si môžete vychutnať rôzne grilované špeciality, ako pečené rebrá, kuracie krídelká, pulled pork, batátové hranolky a nebudú chýbať ani šaláty či čerstvé ryby z neďalekej farmy. Okrem toho si so svojou rodinou či priateľmi môžete vyskúšať zahrať golf, kde vám radi bezplatne požičajú golfovú palicu alebo fanúšikovia futbalu sa určite potešia footgolfu. Viac informácií nájdete na https://www.facebook.com/events/1092547054461909.

Trnavský lanáč

Šplhnite si v Trnave, a to doslova. Zoberte svoje deti do Trnavského lanového centra, kde ich čaká množstvo atrakcií a prekážok. A nielen ich. Skvele sa tam zabavia aj dospelí a hlavne strávite aktívny deň. Budete prekonávať nízke a vysoké lanové prekážky, vyskúšate si Tarzanov skok, Big swing a pre tých najodvážnejších je pripravený Powerfan – simulácia voľného pádu z výšky 13 metrov. Otvorené majú od pondelka do piatka od 14:00 – 20:00, počas víkendu už od 10:00 hod. do 20:00 hod. Viac informácií nájdete na www.lanac.sk.

Výstavy v Galérii Jána Koniarka

Ak vám chýbalo slovenské umenie, tak určite zavítajte do Galérie Jána Koniarka v Trnave. Od 4. júna tu nájdete výnimočnú výstavu „Zásielka“ od slovenského maliara Alexandra Salontaya, ktorého diela neboli doposiaľ relevantným spôsobom zdokumentované. Určite nevynechajte ani prezentáciu osobitej textilnej tvorby autorky Vlasty Žákovej, ktorej Nostalgie zajtrajších rán si môžete pozrieť do 3. júla v Synagóge – centrum súčasného umenia.

Online podujatia v Malom Berlíne

Nemusíte nikam ísť, Malý Berlín sa vám postará o program v pohodlí vášho domova. Nedeľu 14. júna vám spestrí svojou hrou na gitare Ondrej Veselý. V jeho podaní si vypočujete skladby od Salvatora Sciarrinoho, Milana Adamčiaka, Jozefa Podprockého, Egberta Gismontiho a ďalších. V pondelok 15. júna sa môžete tešiť na prednášku Umenie medzi realitou a virtualitou v rámci diskusného formátu Teória vs. Prax. Hľadaním odpovedí na otázky vás prevedie Zuzana Miklánková. Jej hosťami budú Lucia Mendelová, Jozef Pilát a Veronika Šmírová. Viac informácií nájdete na www.malyberlin.sk.

Festival Rotenstein

Nenechajte si ujsť obľúbený rytiersky festival Rotenstein. Tento rok sa bude konať v sobotu 13. júna z domu a uvidíte tak veci, ktoré ste dovtedy nevideli. Budete sa opäť baviť v spoločnosti vznešených princezien a udatných rytierov, ale na špeciálnom mieste. Po prvýkrát sa turnaj na koňoch odohrá v záhradách Západoslovenského múzea v Trnave. Zároveň Rotenstein doma bude len začiatkom celoletnej scény, ktorú v záhradách vybudujú. Viac informácií o festivale  nájdete na https://www.facebook.com/events/928513944254141/.

 

 

Zdroj foto:  Trnava Tourism, Golf Trnava, Trnavský lanáč, Galéria Jána Koniarka, Agentúra Hector

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum

 

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Tlačová správa

V Brezne otvorili novú vláčikovú expozíciu s názvom „Malá stanička s vlakovou históriou“

Pri príležitosti prvej tohtoročnej jazdy historického Horehronského expresu, ktorý vyrazil na trať v piatok 1.júla 2022, sa na vlakovej stanici „Brezno – mesto“ alebo ako ju miestni nazývajú „malá stanička“ otvorila nová historická vlaková expozícia – „Malá stanička s vlakovou históriou. Pamätáte si ešte na lepenkové cestovné lístky, kliešte na ich označovanie, ktoré nosil sprievodca vo vlaku, […]

Čítať ďalej
Film Náš tip Novinky

Kto boli v skutočnosti križiaci?

História križiackých výprav trvala približne 200 rokov a bolo to fasciknujúce obdobie stredoveku, ktoré si veľmi často idealizujeme a vyvoláva v nás určitý nádych romantiky. Svetlo do tejto problematiky sa snaží vniesť nový dokumentárny seriál Križiaci na Viasat History.

Čítať ďalej
Cestovanie Lines Náš tip Novinky Radíme Vám

Z Hlavnej stanice priamo na letisko Schwechat so Slovak Lines

Odteraz sa dostanete na medzinárodné letisko Schwechat ešte pohodlnejšie a rýchlejšie. Spoločnosť Slovak Lines rozširuje svoju vlajkovú autobusovú linku na Schwechat o novú nástupnú zastávku priamo pred Hlavnou železničnou stanicou v Bratislave s medzizastávkou na Einsteinovej ulici.

Čítať ďalej