ŠPORTOVÝ DEŇ S MAJSTROM EURÓPY JÁNOM VOLKOM

Dňa 29.5.2020 o 11:00 sa v Brezne uskutoční spoločný tréning Atletického klubu Mostáreň Brezno s tréningovou skupinou Nadi Bendovej. Členovia atletického klubu majú jedinečnú šancu zažiť ako vyzerá tréning popredného slovenského atléta.

Ján Volko, aktuálne najlepší atlét – šprintér, halový majster Európy z Glasgowa 2019, v čase pandémie opustil Bratislavu a trénuje neďaleko biatlonového areálu v Osrblí. Odtiaľ spolu so svojou tréningovou skupinou dochádzajú do Brezna kde trénujú v novovybudovanom Športovom areáli Milutína Černáka.

Atletická dráha v Brezne je naozaj skvelá a na súčasné tréningové jednotky nám úplne postačuje. Ja by som bol síce spokojnejší, keby takýto atletický štadión bol v každom meste. Tiež by bolo vyhovujúce, ak by mal 400 metrov a mohli sa na ňom organizovať regulárne preteky. Samozrejme, som veľmi vďačný za možnosť trénovať na tomto nádhernom štadióne a veľmi si to vážim“, uviedol Volko.

Mesto Brezno sa rozhodlo usporiadať spoločný tréning Atletického klubu Mostáreň Brezno s tréningovou skupinou Nadi Bendovej aby využili prítomnosť tohto úspešného atléta. Veď čo  môže byť lepšou inšpiráciou pre mladých športovcov ako majster Európy v behu na 60 metrov?

Spoločný tréning začne príhovorom primátor mesta Brezno, Tomáš Abel a samozrejme sa prítomným na úvod prihovorí aj trénerka Naďa Bendová a Ján Volko. Po úvodnej rozcvičke budú nasledovať rozbehy na 60m. Na záver nebude chýbať prekvapenie a autogramiáda pre deti z atletického klubu.