Cyprus otvorí letiská od 9. júna. Letieť tam môžu už aj Slováci

Cyprus obnoví bežnú prevádzku na letiskách od 9. júna po vyše dva a pol mesačnom zákaze komerčných letov pre koronavírus. Krajina postupne uvoľnuje opatrenia na zastavenie šírenia koronavírusu, uviedol to námestník ministra cestovného ruchu Savvas Perdios.

Cyprus od 9. júna povolí komerčné lety z vybraných krajín, medzi nimi je aj Slovensko. Turisti sa budú musieť preukázať maximálne 3 dni starým negatívnym testom na koronavírus, píše agentúra AP.

„Očakávame úplné potlačenie vírusu do konca tohto týždňa, čo znamená, že 9. júna opäť otvoríme bežnú prevádzku na našich letiskách, a to je veľmi dôležité,“ uviedol Perdios počas online konferencie ekonómov o cestovnom ruchu.

Cyprus reagoval na pandémiu medzi prvými krajinami v Európe, čiastočne uzavrel hranice v polovici marca.

V utorok ohlásil 1 nový prípad a celkový počet infikovaných v krajine dosiahol číslo 918.

 

Zdroj: www.pelipecky.sk

Autor: Roland Regely

 

Pelipecky.sk je internetový portál o cestovaní a krajinách sveta venovaný ľuďom, ktorí radi cestujú. Redaktori portálu Pelipecky.sk sú nadšení cestovatelia a delia sa o svoju vášeň so svojimi čitateľmi.
Môžete si tu prečítať o zaujímavých miestach a najnovších udalostiach, nájdete tu aj čerstvé informácie a rady pre turistov a cestovateľov, horúce tipy na výlety a dovolenku. Nesmieme zabudnúť na turistické informácie o pamiatkach a zaujímavých miestach v európskych a svetových metropolách, príbehy o cestovaní a neuveriteľné tipy na ponuky. Tipy na najlepšie kombinácie letov na jednom mieste.