ONLINE MAGAZIN

Zákazníci dostanú od kuriéra aj ochranné rukavice

Ku každej zásielke, ktorá si vyžaduje biometrický podpis, pribalí spoločnosť O2 pre zákazníka jeden pár ochranných rukavíc. Na tomto opatrení, ktorého cieľom je ešte viac minimalizovať riziko prenosu nákazy vírusu COVID-19 sa spoločne dohodli zástupcovia O2 a Slovak Parcel Service.

„Ako zodpovedná spoločnosť si uvedomujeme, aké dôležité je v súčasnosti dodržiavať najprísnejšie hygienické štandardy. Už samotné biometrické podpisovanie bez nutnosti výmeny papierových dokumentov, ktoré sme zaviedli už dávnejšie, sa v tomto období ukazuje ako obrovská výhoda. Napriek tomu, sme sa aj preto rozhodli pristupovať k našim zákazníkom s ešte väčšou zodpovednosťou.  V prípade, že im prostredníctvom kuriéra doručujeme zásielku so zmluvou, ktorú zákazník musí podpísať biometricky v tablete, automaticky mu k zásielke pribalíme aj pár ochranných rukavíc. Tieto by mal zákazník použiť jednorazovo a po podpise zmluvy ich odseparovať,“ upresňuje Tereza Molnár, šéfka komunikácie O2 Slovakia.

Obidve spoločnosti v ostatných týždňoch urobili niekoľko významných ochranných opatrení, ktoré si vyžadovali značné investície, a to s jediným cieľom – chrániť bezpečnosť zamestnancov a zákazníkov pred šírením koronavírusu.

Spoločnosť Slovak Parcel Service zabezpečila šesťsto kuriérom ochranné pomôcky v podobe respiračných masiek a rúšok, ochranných rukavíc, dezinfekčných gélov a vitamínov. „Ochrana našich kuriérov je pre nás v súčasnosti najdôležitejšia. Rovnako sme vyzývali aj našich zákazníkov, aby sa pri preberaní zásielok správali zodpovedne a tiež sa chránili. Dnes však vďaka spolupráci s O2 ideme ešte ďalej. A priamo našich zákazníkov už v súčasnosti vybavujeme ochrannými rukavicami, v ktorých by mali realizovať biometrický podpis zmlúv v tabletoch,“  hovorí Ján Ťurek, konateľ spoločnosti Slovak Parcel Service.

Obe spoločnosti veria, že týmto krokom budú motivovať aj ďalšie subjekty, aby sa správali zodpovedne nielen voči svojim zamestnancom, ale aj k zákazníkom. Bezpečnosť a zdravie je v súčasnosti tou najvyššou prioritou.

Informácie o opatreniach súvisiacich s pandémiou vírusu COVID-19 nájdete aj na www.sps-sro.sk a na www.o2.sk/ostandoma

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Do chorvátske Rijeky vyrazia vlaky zo Slovenska trikrát týždenne

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov, a stále populárnejšia je cesta na dovolenku vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok spúšťa preto predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi, aby si turisti svoju […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej
Cestovanie Novinky Tlačová správa

Nemecko je v počte prenocovaní slovenských hostí už 19,2 percenta nad úrovňou spred pandémie

Nemecko je medzi slovenskými turistami čoraz obľúbenejšie. V období od januára do novembra 2022 bolo v Spolkovej republike zaznamenaných presne 579 062 prenocovaní (vrátane kempingov) zo Slovenska. To zodpovedá nárastu o 47,9 % v porovnaní s rokom 2021, keď Nemecko za prvých jedenásť mesiacov zaznamenalo 391 523 prenocovaní slovenských hostí. Podľa údajov Spolkového štatistického úradu […]

Čítať ďalej