ONLINE MAGAZIN

Jar v poľovníckom zámku Habsburgovcov

Zámok Schloss Eckartsau

Po zimnom období,  ktoré síce bolo tento rok veľmi mierne, pracovníci zámku  Dolnom Rakúsku, zámku Eckartsau, opäť nablýskali krištáľové lustre, vyleštili nábytok a čakajú na prvých hostí. „Predpokladáme, že zámok sprístupníme po zime verejnosti už 14. apríla“, hovorí Carina Hammer, zo spoločnosti Bundesforste AG. Program na rok 2020 je opäť bohatý a zamestnanci pripravili aj nieľkoko noviniek pre malých i veľkých.

Copyright: Panzer

Top podujatím v zámku Eckartsau bude program „Gartenlust“, teda akási radosť zo záhrady, plánujú ju na koniec apríla, avšak podľa aktuálnej situácie s pandémiou, budú musieť organizátori presunúť podujatie na iný termín, prípadne o rok opäť na jar. Pod mottom „ Čarovné tóny“ – „Zauberklänge“ pozýva spolok komornej hudby Eckartsau opäť na koncerty do zámku. Hostia si vypočujú barokové piesne, tóny huslí a čembala, tak ako aj árie z opier v prekrásnej sále slávností v zámku.

Termíny sú naplánované: ( 3., 10., 17. a 24. mája, vždy o 11 hodine).

Prehliadky zámku Eckartsau budú denne o 11, 14 a 16 hodine a tento rok sa môžeme tešiť na prehliadky prírodou v okolitom parku zámku. Neobjavenú prírodu vôkol môžete spoznať v dňoch (10.5., 5.7., 9.8., 11.10., vždy o 13 a 15 hodine alebo iný program „ Poďte do mojej záhrady s včelami“ v iných termínoch: ( dňa 24.5., 21.6., 30.8., vždy o 15 hodiny). Dozviete sa o mnohorakosti a rôznorodosti rastlín a živočíchov okolitého parku zámku.

ÖBf/Daniela Porwol @highemotionweddings

 A posíme nepremeškajte každoročné podujatia s bohatým programom doplnené bohatou ponukou z gastronómie. Tak napríklad  „Jasnozelená nálada leta“, konať sa bude  7. júna a  „Noc v zámkoch – čaro noci“, tá bude v zámkoch Dolného Rakúska v piatok , 14. augusta s voľným vstupom.

Tím spolupracovníkov zámku Schloss Eckartsau aj my, tím turistického portálu www.kamkam.eu sa tešíme na vašu návštevu!  Veríme, že i napriek situácii a mnohým obmedzeniam, sa čoskoro v zámku Eckartsau stretneme. Ďallšie informácie o programoch na tel. čísle: 0043 2214/2240. Vyhradzujeme si právo na zmenu termínov podujatí, ktoré budeme musieť v rámci situácie s obmedzeniami nahrádzať. Za pochopenie návšteníkom zámku Eckartsau ďakujeme.

Copyright: Panzer

www.schlosseckartsau.at

Foto na titulke: Copyright Panzer

Mohlo by vás zaujímať:

Gastronómia Radíme Vám

Bullinarium – miesto, kde sa dlho vegetariáni nezdržia

Počas nášho presstripu sme ako prvé navštívili miesto, kde priveľa vegetariánov nenájdete. Bullinarium je totiž kráľovstvom hovädzieho mäsa a jedál z neho pripravených. Zaujímavosťou a hlavnou črtou tohto zaradenia je prístup ku chovu a následnej prípravy mäsa z býkov. Jedná sa o projekt, kde sa v maximálnej možnej miere dbá na ekológiu a udržateľný prístup k životnému prostrediu. […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

Do Dolného Rakúska na bicykli s celou rodinou a aktualizovanou cyklomapou i na Dolnorakúsku krajinskú výstavu 2022

Dolné Rakúsko je známe svojou krásnou prírodou a kultúrnymi pamiatkami. V aktuálnej sezóne sa koná každoročná a veľmi populárna Dolnorakúska krajinská výstava. V roku 2022 s témou Tajomstvá MARCHFELDU, ktorá je venovaná krásam a histórii regiónu Moravské pole. Odporúčame však aj cyklovýlety do ktorejkoľvek časti Dolného Rakúska. Vďaka aktualizovanej cyklomape si môžete vybrať trasy cez tunely, lesom, po starej železnici, k vodopádom […]

Čítať ďalej
Nezaradené Osobnosti Lines Radíme Vám

Slávne osobnosti radia: Ako prekonať jet lag?

Po dlhom lete na iné kontinenty vás môže postihnúť jet lag alebo pásmová choroba. Keď sa objavíte behom pár hodín v ďalekom časovom pásme a na miesto polnoci je deväť ráno, môže vás to maličko rozhodiť. Čo robiť, aby ste nepocítili nepríjemnú únavu a čo najlepšie sa zžili s novou časovou realitou? Inšpirujte sa radami celebrít! […]

Čítať ďalej