ONLINE MAGAZIN

Nové poňatie profesionálneho bezzrkadlového fotografického systému

Canon pripravuje revolučný prístroj EOS R5 s podporou videa v rozlíšení 8K

Spoločnosť Canon dnes oznámila prípravu predaja fotoaparátu EOS R5, plnoformátového bezzrkadlového prístroja založeného na revolučnom systéme EOS R. Canon pri vývoji fotoaparátu EOS R5 vychádzal z požiadaviek a postrehov zákazníkov a v neposlednom rade aj z potrieb trhu. Fotoaparát ponúka bezkonkurenčnú rýchlosť, vysoké rozlíšenie, 8K video a špičkovú stabilizáciu obrazu. Fotografom a filmárom dáva priestor posúvať tvorivé hranice a zachytiť akciu lepšie, ako kedykoľvek predtým.

 Rýchle snímanie s dokonalou kvalitou obrazu

Novým modelom Canon potvrdzuje dlhodobé zámery ďalej rozvíjať systém EOS R a ponúkať fotografom a filmárom inovatívne produkty. EOS R5 bude predstavovať výrazný výkonnostný skok s rýchlosťou 12 snímok za sekundu pri použití mechanickej uzávierky a 20 snímok za sekundu s elektronickou uzávierkou. Spojenie vysokej rýchlosti a rozlíšenia bude znamenať nový štandard, vďaka ktorému sa bezzrkadlový systém stane ideálnou voľbou pre každého, od svadobných fotografov až po wild life fotografov.

Nový prírastok do rodiny EOS R okrem iného vyniká mimoriadne účinnou technológiou stabilizácie obrazu a bleskurýchlou elektronickou komunikáciou medzi objektívom a telom fotoaparátu. EOS R5 preberá špičkové technológie vyvinuté pre túto sériu a posúva ich na novú úroveň. Novo vyvinutý systém mechanickej stabilizácie obrazu v tele prístroja spolupracuje s optickou stabilizáciou v objektíve a eliminuje chvenie obrazu pri statických snímkach a videu v každej situácii.

Video, ktoré nezostarne

EOS R5 je ideálny prístroj pre tých, ktorí chcú svojimi snímkami a videami vyniknúť nad konkurenciou. Umožňuje záznam videa o rozlíšení 8K v kinematografickej kvalite v širokom spektre filmových situácií, ako odpoveď na stúpajúci dopyt po kvalitnom videozázname s vysokým rozlíšením. Prístroj ponúka štvornásobné rozlíšenie oproti dnešnému štandardu 4K. To umožňuje tvorcom točiť video v plnom rozlíšení 8K a podľa potreby orezávať výstup na 4K.

Richard Shepherd, senior manažér pre marketing profesionálnych produktov, povedal:

„Nový fotoaparát EOS R5 potvrdzuje našu snahu dlhodobo rozvíjať tento segment a vyhovieť dnešným aj budúcim nárokom na fotografickú i filmovú tvorbu. V septembri 2018 sme na trh uviedli inovatívny systém EOS R vrátane radu objektívov s bajonetom RF a telom EOS R, ktoré boli v krátkej dobe doplnené o ďalšie objektívy RF a prístroje EOS RP a EOS Ra. EOS R5 sa stane novou vlajkovou loďou spoločnosti Canon v segmente bezzrkadlových prístrojov a ponúkne mimoriadnu obrazovú kvalitu pri statických snímkoch aj videu.“

Široké možnosti komunikácie v teréne

Zdieľanie obrazového obsahu je dnes rovnako dôležité ako samotné fotenie. EOS R5 bude podporovať automatický prenos obrazových súborov z fotoaparátu do cloudovej platformy image.canon. Tento automatický presun používateľom uľahčí okamžité zobrazenie nadobudnutého materiálu na iných zariadeniach aj v teréne. EOS R5 je navyše vybavený dvoma slotmi na pamäťové karty.

Spoločnosť Canon dnes tiež oznámila uvedenie objektívu RF 24-105 mm f/4-7.1 IS STM – najnovšieho prírastku v ponuke objektívov RF pre systém EOS R. Canon vyvíja celkom deväť objektívov RF, ktoré plánuje uviesť na trh v roku 2020, okrem iného RF 100-500 mm f/4.5-7.1 L IS USM a kompatibilné extendery RF 1.4x a RF 2x.

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Jesennou ponukou pre cyklistov a bajkerov konkuruje Česko európskym cyklo veľmociam

V Českej republike je asi štyridsať tisíc vyznačených cyklotrás s celkovou dĺžkou približne 8800 km a 55 bike alebo trail parkov, z ktorých zhruba tretina spĺňa požiadavky aj tej najnáročnejšej zahraničnej klientely. Ak k tomu prirátame mierny ráz českých pohorí a príjemné teploty, Česko konkuruje ako jesenná cyklistická destinácia aj takým cyklo veľmociam, ako je […]

Čítať ďalej
Technika Umenie a kultúra

Ilustrátorka Tina Minor: Neexistujú chyby, iba skúsenosti

Sympatická, talentovaná a úspešná – to je profesionálna ilustrátorka Tina Minor. Reč je o slovenskej umelkyni, ktorá patrí k vyhľadávaným ilustrátorkám a okrem svojej nezávislej tvorby kreslí pre slovenské aj svetové značky. O tom, ako sa vlastne dostala k umeniu, ktorému vďačí za svoju súčasnú kariéru, nám prezradila viac. Dalo by sa povedať, že Tina […]

Čítať ďalej
Technika

Logitech G predstavuje svoj nový bezdrôtový hráčsky headset G435

Logitech G dnes predstavuje nový, mimoriadne ľahký bezdrôtový headset pre hráčov Logitech G435 LIGHTSPEED, ktorý umožňuje hrať hry, počúvať hudbu alebo komunikovať s priateľmi na rôznych platformách. Je vyrábaný v troch nových farebných kombináciách, aby ste si mohli vybrať podľa vášho štýlu. Nový headset bude na Slovensku dostupný u všetkých distribútorov v priebehu septembra za […]

Čítať ďalej