ONLINE MAGAZIN

Región Trnava sa aj tento rok predstaví na veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2020

Rôzne turistické zaujímavosti a atrakcie v Trnave a jej okolí odprezentuje Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Trnava Tourism od 23. do 26. januára v Bratislave, kde sa koná najväčší veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2020.

Trnava je z roka na rok pre turistov stále atraktívnejšia a navštevovanejšia. Na veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2020 ju nájdete medzi destináciami pod značkou Región Trnava v stánku Trnavského samosprávneho kraja, Hala B2 403. Veľtrh prináša komplexný servis pre ľudí, ktorí chcú cestovať nielen do zahraničia, ale aj spoznávať krásy Slovenska. Okrem cestovných kancelárií sa na ňom prezentujú aj domáce a zahraničné destinácie, ktoré sú zastúpené prostredníctvom mestských či regionálnych organizácií cestovného ruchu a združení.

 

„Byť súčasťou najväčšieho veľtrhu cestovného ruchu na Slovensku je pre nás skvelou možnosťou, ako odprezentovať Trnavu a jej okolie. Má úžasnú atmosféru, kde sa spája súčasnosť so stredovekom, ktorú môžete spoznať prostredníctvom prehliadok so sprievodcom. Všetky nájdete v našom novom letáčiku „Prehliadky mesta Trnava“, ktorý na tohtoročných veľtrhoch predstavíme návštevníkom prvýkrát. Nájdete u nás tipy na množstvo atraktívnych podujatí či zážitkových výletov po okolí. Objavíte tak chute tých najlepších vín a rôzne skryté prírodné i historické poklady,“ hovorí Michaela Sendeková, riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

 

Trnava Tourism bude patriť medzi 345 vystavovateľov z 20 krajín. Vo svojom stánku chce odprezentovať Malý Rím a jeho okolie s cieľom zvýšiť čo najviac návštevnosť tohto historicky významného regiónu. Odbornej i laickej verejnosti budú k dispozícii rôzne propagačné materiály s dôrazom na históriu, možnosti relaxácie a oddychu. Čo zažiť v Trnave a prečo sa ju oplatí navštíviť, nájdu návštevníci aj v minisprievodcovi Say hello to Trnava – Spoznajte Trnavu.

Tento rok to bude v poradí už druhý veľtrh, na ktorom predstaví ponuku a služby destinácie. Nebude chýbať ani na ďalších veľtrhoch v zahraničí, ako HOLIDAY WORLD & REGION WORLD Praha (13. 2. – 16. 2.), Utazás Budapešť (27. 2. – 1. 3.) a ITB Berlín (4. 3. – 8. 3.).

Oblastná Organizácia cestovného ruchu (OOCR) Trnava Tourism združuje mestá, obce a ostatné subjekty v regióne Trnava.
V súčasnosti má  25 členov, medzi ktorými sú obce, ale aj podnikateľské subjekty či občianske združenia. Úlohou organizácie je, , pod značkou Región Trnava, spoločne rozvíjať cestovný ruch v destinácii, prezentovať atraktivity, ktoré sa nachádzajú na jej území, ponuku svojich členov zameranú na návštevníka a informovať o aktuálnom dianí.
Trnava Tourism spravuje taktiež Mestskú vežu a Turistické informačné centrum, ktoré sídli priamo v nej. Práve v Mestskej veži sa nachádza unikátny, plne mechanický hodinový stroj, ktorý oslávil 290 rokov. Pri tejto príležitosti sa konajú raz mesačne špeciálne komentované výstupy s hodinárom, Karolom Nemčekom. „Jeho rodina sa o hodinový stroj stará už päť generácií. Aj preto sme veľmi radi, že sa výstupy podarilo zorganizovať a ľudia sa tak môžu o tomto unikáte dozvedieť viac práve z autentického rozprávania potomka rodiny Nemčekovcov,“ doplnila na záver Michaela Sendeková.
Viac o špeciálnych výstupoch sa dozviete na http://bit.ly/vystupyNaMestskuVezuShodinarom

Zdroj foto: Trnava Tourism

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Cestovanie Náš tip Radíme Vám

Brno – v tomto meste žiadna nuda neexistuje

Nuda v Brne – názov českého filmu, ktorý sa vžiadnom pripade nedá spájať s týmto mestom. Práve naopak. Je zábavne, kultúrne, moderné a je vždy pripravené ponúknuť svojim návštevníkom niečo zaujímavé a nevšedné. Aj preto sme pripravení vám sprostredkovať informácie a ponuky, ktoré toto mesto svojím návštevníkom ponúka. Počas troch dní sme návštivili s redakciou […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej