Las Vegas – Tipy pre rok 2020

Ak nie ste vo Vegas na výstave, na svadbe, len tak pri bazéne, nehráte hry prípadne hazard, nevychutnávate delikatesy medzinárodnej kuchyne, zistíte, že toto mesto vďaka množstvu zaujímavých atrakcií a časovo neobmedzenej zábavy skutočne nikdy nespí. K napínavým horským dráham (SkyJump, X-Scream, Big Shot, Insanity), vybuchujúcim sopkám, bankomatu na 24k zlaté tehličky v Gold Tower Lobby, pribudli pred pár mesiacmi aj tieto aktrakcie:

 

 • Immersion výstava – je Banksy génius alebo vandal? Priblížte sa umeleckému svetu jedného z najkontroverznejších a najvplyvnejších umelcov našej doby. Uvidíte viac ako 70 originálnych diel, sôch, inštalácií, videí a fotografií. Tieto diela zo súkromných svetových zbierok sa teraz prvýkrát zobrazujú v Las Vegas.

 

 • Topgolf – štvorúrovňové zábavné miesto s interaktívnym golfom a loptičkami, ktoré sa sami bodujú. Plne klimatizovaných 120 hitting bays, stovky HDTV, pódium pre živé koncerty a dokonalá lokácia poskytujúce pohľad na panorámu Las Vegas.

 

 • Fly Linq zipline – spravte radosť svojmu vnútornému ja a leťte v štýle super hrdinu ponad LINQ promenádu, Sprinkles cupcakes, Brooklyn Bowl a Gordon Ramsay Fish & Chips. Smiať sa a radostne popritom kričať vetrom sa dá aj v sede, aj v polohe čelom vzad. Ak by Vás neoslovila prvá zipline nad STRIP-om, v ponuke sú ešte VooDoo zip-linev Rio All-Suites Hotel & Casino, Slotzilla Lower Zipline (23,4m) a Upper Zoomline (34,7m) na Fremont Street.

 

 • Viva Vision Canopy – pešia zóna s rozlohou 16 323m2 pokrytá najväčším grafickým zobrazovacím systémom za USD 32 miliónov na svete. Tento renovovaný baldachýn predstavuje veľkolepé svetelné a zvukové predstavenia.

 

 • The Underground at The Mob Museum – v suteréne múzea, za neoznačenými zelenými bočnými dverami, pri zazvonení zvončeka, otvára sa úzky otvor vo dverách, spoza ktorého sa na Vás dívajú tmavé oči. Dvere sa odomykajú. Vchádzate do malej páleni Začína sa Vaša 30 minútová túra výroby “Moonshine” (slengový názov destilátu vyrábaného nelegálne) z kukuričnej kaše. Zdarma ochutnávka, koktejly miešané podľa receptúr z obdobia alkoholovej prohibície, fľaška ako suvenír, exponáty a retro fotografie, skrytá súkromná miestnosť. „Zdvihnite pohár do minulosti, vypite to, čo sa pilo a pamätajte – nikdy ste tu neboli“.

 

 • Block 16 Urban Food Hall – Ghost Donkey, HATTIE B’S HOT CHICKEN, LARDO, POK POK WING, TEKKA BAR. Cudzie slová alebo len značky, ktoré ešte nedorazili do Európy? Táto kulinárska destinácia je výsledkom tvrdej práce, priniesť na STRIP najvytúženejšie a zároveň odvážne chute, svetoznámych kuchárov, milované jedlo a pitie spolu so živou atmosférou. Je lepšie prísť v partii a tak mať širší záber ochutnávok.

 

 • The High Roller – s výškou 167m a priemerom 158,5m najväčšie observačné koleso sveta má najnovšie v ponuke okrem nádherného výhľadu na STRIP s údolím aj Happy Half Hour (v kabíne si na bare môžete vychutnať koktejl počas 30-minútovej rotácie). Milovníci jogy sa môžu tešiť aj na tému jóga na oblohe (zahŕňa hodinové cvičenie jogy tj. dve rotácie s profesionálnym inštruktorom, ktorého v sprievode upokojujúcej hudby počúvate cez headset).

 

 • Obdivovatelia Elona Muska, inžinieri a technici profesionáli, súčasní historici – 15.11.2019 sa v podzemí Kongresového centra v Las Vegas (LVCC) spustil vŕtací stroj spoločnosti The Boring Company. V hĺbke 12m pod zemou začal Elon Musk raziť tunel vrámci svojho prvého komerčného projektu v hodnote USD 52,5 milióna. Tento inovatívny dopravný systém umožní účastníkom kongresu presun v priebehu jednej minúty na ploche 200 akrov (0,8km2) areálu. Po dokončení najneskôr v januári 2021 bude systém pozostávať z dvoch tunelov (každý o dĺžke 1,6km) a troch zastávok.

 

STARONOVÉ ATRAKCIE

 • Leteckí fanatici – Sky Combat Ace (SCA) je najextrémnejšou leteckou atrakciou na svete. Ovládajte lietadlo pod dohľadom vysoko trénovaného stíhacieho pilota SCA či už vrámci leteckej akrobacie, kombatu, prípadne kombinácie. Nie sú potrebné žiadne skúsenosti.

 

 • Leteckí fanatici inak – Vegas Indoor Skydiving – bez zoskoku z lietadla, bez padáku len tak, obrazne roztiahnuť krídla pomocou vnútorného a kontrolovateľného aerodynamického tunela s čalúnenými stenami a podlahou z trampolíny.

 

 • Workoholici – na ”DIG THIS! ”detskom ihrisku pre dospelých máte možnosť stať sa bagristom alebo buldozéristom. Pod dohľadom inštruktorov trhajte, kopte, búrajte, bagrujte.

 

 • Obdivovatelia flóry – okrem ikonických fontán s 1 000 vodnými tryskami starostlivo choreografovanými podľa jedinečných operných, klasických a popkultúrnych hudobných výberov, Bellagio ponúka na obdiv podstatu každej sezóny v neustále sa meniacej záhrade nádherných rastlín, kvetov, stromov a vzácnych botanických nálezov z celého sveta.
 • Obdivovatelia fauny – na výber máte napr. plameniakov vo Flamingo Wildlife Habitat, tigre, levy a delfíny v Secret Garden & Dolphin Habitat, žraloky v Shark Reef Aquarium.
 • Fanúšikovia CSI – máte príležitosť hrať úlohu vyšetrovateľa na mieste činu, učiť sa vedeckým princípom a skutočným vyšetrovacím technikám. V snahe vyriešiť jednu z troch záhad scén zločinu Vám budú s dôkazmi nápomocné dve najmodernejšie laboratóriá.

 

 • Pretekári a milovníci áut – Dream Racing v Las Vegas Motor Speedway obsahuje najväčší a najrýchlejší výber super áut na svete a umožňuje hosťom dostať sa za volant pretekov v Lamborghini, Ferrari, Porsche, Lotus Race Car, aj NASCAR flotily. Je to určite zážitok z exotických automobilových pretekov, inštruktorov, simulátorov. Kto by odolal sile 600 koní pod kapotou?

 

 • Vedci a fyzici – v The National Atomic Testing Museum, pobočke známeho Smithsonian Institution, jednej z najkomplexnejších zbierok jadrovej histórie sa vrátite do 50tych rokov minulého storočia. Nachádza sa tu podrobný popis histórie jadrových skúšok, ktoré sa odohrali v púšti severne od Las Vegas, s náhľadom do atmosférických skúšok, žiarenia, vývoja, podzemných skúšok a atómovej kultúry.

Stiahnite si aplikáciu virtuálnej reality Vegas VR, a vyskúšajte si Las Vegas zo svojho iPhone alebo Androidu.

 

Text: Lucia Masková

Zdroj a fotografie: Las Vegas Convention and Visitors Authority.