ONLINE MAGAZIN

Huawei nova 5T: Funkcie top triedy za polovičnú cenu

Je veľa používateľov, pre ktorých je pri výbere nového smartfónu na prvom mieste pomer ceny a výkonu. Ich ideálom je často model, ktorý prináša moderné technológie a funkcie, avšak cenou nezruinuje rozpočet. Presne túto charakteristiku spĺňa novinka v strednej triede od Huawei s názvom nova 5T. Tento smartfón ponúka viacero technológií z aktuálnych vlajkových lodí za veľmi prijateľnú cenovku. Pozreli sme sa na štvoricu tých, ktoré stoja za pozornosť.

Čipset z vlajkovej lode

Nový model poháňa čipset Kirin 980, ktorý nájdeme aj v útrobách tohtoročného top modelu P30 Pro, predstaveného na jar. Okrem vysokého výkonu sa tento čipset môže pochváliť aj jedným prvenstvom – ide o prvý komerčný čipset na svete, vyrábaný 7nm technológiou. Jeho integrovaná grafická jednotka využíva umelú inteligenciu na identifikáciu záťaže hier a prispôsobenie zdrojov pre optimálne herné výkony. Navyše vďaka spojeniu so 6 GB operačnej pamäte RAM nesklame ani najnáročnejších mobilných hráčov.

Pokročilá foto technika

Výkonným “mozgom” to nekončí, hlavným ťahákom novinky od Huawei sú totiž fotoaparáty. Dostal ich dohromady až päť, pričom štyri z nich okupujú zadnú stranu smartfónu a v spolupráci s umelou inteligenciou zabezpečujú do detailov vyladené zábery. Kvarteto tvorí hlavný snímač s rozlíšením 48 Mpx, dopĺňa ho 16 MPx ultra širokouhlý objektív, 2 Mpx makro objektív a 2 Mpx snímač pre hĺbku ostrosti a obľúbený bokeh efekt. Pomocou tejto profesionálnej zostavy a vylepšenej umelej inteligencie dokáže smartfón zachytiť jasné snímky za každých podmienok.

Selfie ako z hlavného fotoaparátu

Päticu snímačov, podľa ktorej dostal smartfón aj meno, uzatvára selfie objektív, ktorý si zaslúži špeciálnu pozornosť. A to nielen preto, že je netradične umiestnený v „priestrele” v ľavom hornom rohu displeja. Jeho rozlíšenie je 32 Mpx (mimochodom, rovnaký počet megapixelov má aj úradujúca vlajková loď Mate 30 Pro) a vývojári mu nadelili technológie, ešte donedávna vyhradené pre fotoaparáty na zadnej strane. Vďaka nim s bezkonkurenčnou ostrosťou zachytáva aj drobné detaily, akými sú napríklad jednotlivé pramene vlasov.

Rýchle nabíjanie

Nie je tomu tak dávno, čo bolo rýchle nabíjanie výhradnou doménou vlajkových lodí. Hoci sa dnes sa už postupne dostáva aj do nižších cenových kategórií, stále nie je štandardom. Vítanou výbavou je aj v novinke nova 5T, ktorá podporuje technológiu 22,5W nabíjania Huawei Supercharge. Smartfón vďaka nej prostredníctvom konektora USB-C doplní 50 % kapacity batérie iba za 30 minút.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Náš tip outdoor Príroda Radíme Vám Umenie a kultúra

Zámok Eckertsau – jedinečné miesto, kde sa tvorili dejiny Európy.

V rakúskom mestečku Eckertsau, pri európskom veľtoku rieky Dunaj, je jedinečné miesto, kde sa tvorili nielen dejiny Európy, ale i dnešná realita moderného spoločenstva národov. V okolí tohto miesta sa rozprestiera prírodná oblasť Národného parku Dunajské lužné lesy – Donau – Auten. Korene zámockých dejín siahajú až do 12. storočia . V 18. storočí sa zmenil kamenný vodný hrad […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej
Automobily Cestovanie Radíme Vám

Ako je to s parkovaním a nocovaním mimo kempingov v Nemecku

Ako je známe, Nemecko veľmi radi navštevujeme. Je to dané tým, že Nemecko má veľmi dobre rozvinutú turistickú ponuku, a to ako v oblasti historických pamiatok, tak napríklad aj v oblasti wellness, či spoznávania jeho prírodných krás. A preto si treba aj u neho vyjasniť „ako je to teda s tým parkovaním a nocovaním mimo […]

Čítať ďalej