ONLINE MAGAZIN

Vďaka Slovak Lines je spojenie medzi Bratislavou a Hainburgom obnovené

Spoločnosť Slovak Lines od 28. decembra 2019 spúšťa novú linku, ktorá bude jazdiť medzi Bratislavou a rakúskym Hainburgom. Dopravca chcel vyjsť v ústrety stovkám Slovákov, ktorí žijú v pohraničí a do Bratislavy dochádzajú za prácou a do škôl.

Spoločnosť Slovak Lines vypraví z Bratislavy do Hainburgu každý pracovný deň 11 spojov, pričom nejde o prevzatie ani nahradenie pôvodnej linky MHD. Na novej komerčnej linke  budú môcť cestujúci využiť všetky benefity, ktoré Slovak Lines svojim zákazníkom ponúka, ako je napríklad bezplatná wifi či pripravovaná možnosť platby kartou priamo v autobuse. O prevzatie linky medzi Bratislavou a Hainburgom požiadal spoločnosť Slovak Lines Magistrát hl. m. SR Bratislavy.

Okrem autobusovej stanice Mlynské Nivy bude nová linka v rámci Bratislavy zastavovať v termináli Most SNP či na Einsteinovej ulici. Na rakúskej strane môžu cestujúci využiť dve zastávky v obci Wolfsthal, v  samotnom Hainburgu môžu nastúpiť na piatich miestach. „Spoločnosť Slovak Lines teší, že prispela k tomu, aby autobusové spojenie medzi Bratislavou a Hainburgom zostalo zachované. Túto autobusovú linku vnímame ako prirodzené doplnenie našej ponuky autobusových spojení Slovenska s Rakúskom,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Pavol Labant.

Pri tvorbe cestovného poriadku sa prevádzkovateľ snažil zohľadniť potreby cestujúcich. Prvá ranná linka tak vyrazí z Bratislavy už o 5:00 hod. a prvý spoj z Hainburgu  o 5:35 hod. Posledný spoj z Bratislavy je naplánovaný krátko po ôsmej hodine večer a naopak z Hainburgu pred deviatou večer. „Prevádzku linky a jej využitie budeme podrobne analyzovať a v krátkom čase vieme prispôsobiť cestovný poriadok pre spokojnosť čo najväčšieho počtu cestujúcich,“ dodáva Pavol Labant.

Trasa dlhá 23 kilometrov bude spolu s 10-timi zastávkami trvať autobusom Slovak Lines  len 32 minút. „Linka bude prevádzkovaná v komerčnom režime, nebude teda finančne dotovaná žiadnym partnerom zo štátnej ani verejnej správy. Výška cestovného odzrkadľuje reálne náklady na prevádzku linky. Pre pravidelných cestujúcich sme pripravili zvýhodnené ponuky a to vo forme týždenných a mesačných lístkov, ktoré pribudnú neskôr,“ dodáva Pavol Labant.

„Som rád, že linka medzi Hainburgom a Bratislavou zostane zachovaná. Tiež vítam, že Slovak Lines bude reagovať na požiadavky obyvateľov,“ hovorí starosta mesta Hainburg an der Donau, Helmut Schmid.

 

Cenník cestovného pre linku Bratislava – Hainburg
                                        BRATISLAVA
 

 

 

 

 

 

Ceny cestovného,  platné pre predaj cez internet a mobilnú aplikáciu Ceny cestovného, platné pre predaj v pokladni a v sieti predajných miest Platný u vodiča v čase nástupu na prepravu
Jednosmerný Obojsmerný Jednosmerný Obojsmerný Jednosmerný
Wolfsthal 1           2,20         4,40             2,50          5,00             2,50
2          1,20          2,40             1,50           3,00            1,50
Hainburg 1            2,20          4,40             2,50           5,00            2,50
2             1,20          2,40            1,50           3,00            1,50
  • Dospelá osoba
  • Študenti, dôchodcovia

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Radíme Vám

VEĽKÁ PRÁZDNINOVÁ ZÁBAVA NA ZÁMKU SCHLOSS HOF

Od 6. augusta do 4. septembra sa dianie na zámku Schloss Hof nesie v znamení letných prázdnin. Počas celého jedného mesiaca je k dispozícii pestrý program s kreatívnymi workshopmi, divadelnými i hudobnými vystúpeniami. Na návštevu príde gašparko aj kúzelník.   Schloss Hof Kinder springen vor Schloss(c)SKB Foto: Astrid Knie Ak sa rozhodnete pre návštevu zámku […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor

Ruch a pohostinnosť gruzínskych uličiek

Gruzínsko je krajina s bohatou históriou siahajúcou k Gréckym Argonautom, s ranostredovekými kresťanskými kláštormi a pevnosťami, s vynikajúcim vínami nádhernou prírodou. Biele vrcholky Kaukazu kontrastujú s modrou oblohou a zelenými pastvinami malebných nižších hrebeňov. Vstupnou bránou do Gruzínska je trojica miest Tbilisi, Kutaisi a prímorské Batumi. Tentokrát sa nebudeme ponáhľať do horských dedín a za […]

Čítať ďalej