Prinášame JAZZ do srdca Tatier

Už tento október čaká Tatranskú galériu v Poprade instantná dávka jazzu na prvom jazzovom festivale pod Tatrami. ONE TWO JAZZ FESTIVAL sa bude konať počas dvoch októbrových piatkov, aby aj keď ten prvý niečo máte, ste stihli ten druhý. Každopádne najlepšie výsledky na vašej duši garantujeme po návšteve oboch dní.

V dňoch 18. a 25. októbra vám občianske združenie Naturalista prinesie do Popradu umelcov slovenskej jazzovej scény. Môžete sa tešiť na mená  a hudbné telesá, ako The CoolCatz, Arpád Farkaš a Ján Kopčák Duo, Alan a Štefan Bartuš Trio a Milo Suchomel. Sprievodný program, výstava jazzovej fotografie, sa pripravuje v spolupráci s Tatranskou galériou, pod kurátorskou záštitou riaditeľky galérie, Anny Ondrušekovej.

Festival je určený všetkým vekovým kategóriám a keďže je Slovensko známe folklórnou tradíciou a láskou k festivalom od západu po východ, veríme, že One-two jazz festival osloví milovníkov a aj budúcich milovníkov jazzu z celého Slovenska. Cieľom festivalu je prezentovať stálice jazzovej scény, ale i nové jazzové talenty a postupne naučiť vnímať obecenstvo rôzne druhy jazzového žánru, podporovť rozmanitosť jazzovej scény, rozvíjať a rozširovať jazzovú komunitu v meste Poprad a jeho okolí.

 „Poslaním jazzového festivalu ONE TWO JAZZ v Poprade je prostredníctvom špičkovej slovenskej jazzovej scény obohatiť kultúrne dianie v meste a začleniť mesto Poprad do jazzovej kultúrnej mapy. “ Lucia Matušíková a Tatiana Dučaiová, zakladateľky festivalu ONE TWO JAZZ a Naturalista o.z.

Viacej informácií aj na www.onetwojazz.sk a www.tatragaleria.sk