ONLINE MAGAZIN

Na Bystrej sa zatrasie zem počas turistických dní Horehronia !

Už túto sobotu sa brány amfiteátra Zuna v obci Bystrá opäť otvoria a privítajú stovky návštevníkov s bohatým kultúrnym a sprievodným program počas Turistických dní Horehronia a Dní obce Bystrá.
Podujatie Turistické dni Horehronia a Dni obce Bystrá otvorí už tradične v piatok turnaj o starostu obce v štvorboji.
V sobotu sa brány amfiteátra otvoria o 10:00 hodine a návštevníkov privítajú remeselníci z celého regiónu na remeselnom trhu.
Okrem remeselných výrobkov bude v areáli množstvo atrakcií nielen pre deti ale aj dospelých.

Turisti sa môžu tešiť na testovačku celoodpružených bikoch a adrenalínovú cyklistickú dráhu priamo z nového Bike parku Mýto ski & bike centrum.
Pre najmenších bude pripravený skákací hrad, maľovanie na tvár, rôzne zábavné hry a kreatívne dielne, kde si budú môcť vytvoriť vlastnú magnetku z Horehronia.
Hlavný program odštartuje o 15:00 hodine, predstavia sa nielen interpreti z regiónu ako speváčka Vladka Brveníková, duo finalistu Československo má talent Martin Vetrák a Tereza Králiková. Pre milovníkov folklóru vystúpia folklórny súbor Čiertaž a Heľpan.

Najväčším lákadlom celého dňa bude vystúpenie Adama Ďuricu, ktoré začne tesne pred deviatou hodinou večer. Okrem nadupaného kultúrneho programu sa všetci návštevníci môžu tešiť aj
na tombolu o skvelé pobytové, vecné ceny a automobil KIA na víkend, či veľkolepý ohňostroj.
Celý deň ukončí koncert Kapely Dora, ktorá bola jedným z finalistov Československo má talent v roku 2018.

Po prvý krát sa bude podujatie niesť aj v ekologickom duchu kedže v celom areáli budú k dispozícii iba vratné poháre s dizajnom regiónu Horehronie, ktoré si návštevníci budú môcť zakúpiť prípadne požičať na zálohu.
Okrem vratných pohárov sa aj všetky jedlá budú podávať na riadoch z ekologického plastu či iných prírodných materiálov.

„Podujatie Turistické dni Horehronia a Dni obce Bystrá je jedným z najväčších, ktoré sa v Bystrianskej doline pod Chopkom počas roka odohrajú.
Okrem bohatého kultúrneho a sprievodného programu majú turisti aj domáci možnosť navštíviť naše originálne turisticko-informačné centrum Horehronie, ktoré sa nachádza v obci a okrem suvenírov si môžu zakúpiť a ochutnať aj rôzne regionálne výrobky ako napríklad mliečne produkty z Breznianskej mliekarne, destiláty od Saber Destillery z Brezna, regionálne pivo Ďumbier, či ríbezľové víno Berezun“ uviedla Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.


Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Príroda Radíme Vám

Chorvátske turistické združenie spustilo novú zimnú kampaň „Chorvátsko – zimná ríša divov“

Chorvátske turistické združenie spustilo novú zimnú propagačnú kampaň „Chorvátsko – zimná ríša divov“, ktorá pobeží do 10. januára naprieč kľúčovými trhmi, teda trhmi Nemecka, Slovinska, Rakúska, Poľska, Českej republiky, Slovenska, Maďarska, Talianska, Holandska, Francúzska, Veľkej Británia, Belgicka, Švédska a Nórska. Kampaň pobeží na sociálnych sieťach vrátane Facebooku, Instagramu, Twitteru, TikToku a Pinterestu s použitím značiek […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Health outdoor Príroda Radíme Vám Zdravie

Voda a čerstvý vzduch – jedinečná ordinácia v Jesnníkoch

Redakcia In Drive magazínu sa pred časom vybrala do regiónu, ktorý preslávil zakladateľ prvých vodoliečebných kúpeľov na svete, Vincenz Priessnitz. Po príjemnej a bezproblémovej ceste od  Bratislavy, smerom na Brno, Olomouc a Šumperk sa dostanete do obce Jeseník, ktorá je len 300 kilometrov vzdialená od Bratislavy. Nad obcou Jeseník sa v pôvodne malej osade Gräfenberg […]

Čítať ďalej
Architektúra Automobily Cestovanie Lines Novinky

Fakty o novej autobusovej stanici Nivy

Nová autobusová stanica Nivy Rozloha autobusovej stanice 30315m2 (z toho čakáreň 2945m2, priestor nástupísk a výstupísk 4788m2 a dopravný priestor 22582m2). Prevádzková doba 24/7, pričom v čase mimo otváracích hodín Nivy centra je k dispozícii vchod pri Nivy Tower. Denná kapacita stanice: očakávaná: 9500 cestujúcich (nástup aj výstup, 6700 prímestská / 1000 diaľková / 1800 medzinárodná doprava), 1100 spojov […]

Čítať ďalej