Vychutnajte si advent v Olomouci

Tridsať dní hudobného programu, klzisko pre verejnosť zadarmo, dobročinné podujatia a množstvo darčekov aj tradičného punču! Návštevníci sa aj tento rok môžu tešiť na všetko, čo k obľúbeným Vianočným trhom v Olomouci tradične patrí. Trhy, ktoré zapĺňajú obidve historické námestia, sa začali v piatok 23. novembra slávnostným rozsvietením a pomenovaním vianočného stromu. Pre záujemcov a návštevníkov budú otvorené až do 23. decembra.

Adventný čas v Olomouci patrí hneď po hlavnej turistickej sezóne k najvyhľadávanejšiemu obdobiu roka. Miestnymi i turistami je obľúbený pre svoju nezameniteľnú atmosféru, kedy sa sviatočne osvetlené starobylé centrum mesta prepája s hudobným aj kultúrnym programom a vytvára tak pohodové prostredie, ktoré v tomto predvianočnom čase vyhľadáva čoraz viac ľudí.

Tridsať druhov obľúbeného punču, regionálne dobroty a viacero zaujímavých remeselných výrobkov či originálnych dekorácií ponúka viac ako sto stánkov na Hornom i Dolnom námestí. V rámci kultúrneho programu si môžete vypočuť množstvo kapiel a interpretov, k videniu sú divadelné predstavenia a nechýbajú ani koledy, vianočná hudba či tradičná bohoslužba na Štedrý deň. Na Hornom námestí potom tiež nájdete deťmi obľúbený historický kolotoč, Ježiškovu poštu, Ježiškovu dielňu a zvoničku. Priestor Dolného námestia tradične oživuje vianočné zoo, betlehem a predovšetkým ľadové klzisko.

 

Stále obľúbenejším cieľom turistov je Olomouc v tomto období tiež vďaka špeciálnym pobytovým balíčkom „Adventný Olomouc“. Mesto ich už šiesty rok pripravuje v spolupráci so Strednou Moravou – Združením cestovného ruchu, a miestnymi hoteliermi. Súčasťou pobytových balíčkov za špeciálnu cenu pre dve osoby na tri dni sú okrem ubytovania a raňajok vo vybranom hoteli, tiež turistická karta Olomouc region Card a propagačné materiály mesta.

Pobytové balíčky je možné objednať a viac informácií získať na www.olomouctravel.cz.

Tak neváhajte a objavte aj vy čaro adventu v Olomouci!

 

Viac inšpirácií na adventné trhy v Českej republike nájdete na www.kudyznudy.cz

 

 

 

Foto na titulke: Libor Sváček, CzechTourism a archív Magistrátu mesta Olomouc