ONLINE MAGAZIN

4 fotovýlety v Českej republike

Spravte si výlet a nezabudnite na fotoaparát. Máme pre vás tipy na miesta, ktoré sú ako stvorené pre krásne fotografie z dovolenky v Českej republike.

Nádherné výhľady do krajiny nájdete v Českej republike snáď na každom kroku. Niektoré z nich sú však doslova omračujúce, zvlášť keď sem prídete na východ či západ slnka. Vybrali sme pre vás niekoľko tých najkrajších.

Vyhliadka Máj

Kde: Stredné Čechy, neďaleko Jílového pri Prahe

Vyhliadka Máj v stredných Čechách /FOTO Tomáš Holub /

Vyhliadka Máj v stredných Čechách ponúka jeden z najpôsobivejších pohľadov na rieku Vltavu. Vyhliadku nájdete asi 45 minút južne od Prahy, avšak na konci tohto výletu vás za odmenu čaká doslova fascinujúca scenéria. Všetko umocňuje niekoľko desiatok metrov hlboký zráz k rieke a zaujímavo pokrútené borovice, ktoré tu rastú. Nad výhľadom do hlbokého kaňonu meandrujúcej Vltavy sa doslova tají dych. Vyhliadka má svoje čaro v každom ročnom období. Najkrajšia je však na začiatku jesene, keď okolité listnaté lesy hýria farbami.

Mariina vyhliadka

Kde: Jetřichovické steny, neďaleko Děčína

Vyhliadkový altánok na Mariinej skale /FOTO Jiří Marák /

Vyhliadkový altánok na Mariinej skale je jedným z najznámejších turistických cieľov v Jetřichovických stenách a jedným zo symbolov Českého Švajčiarska. Vyhliadka leží neďaleko Děčína v severných Čechách. Na vrcholku skaly bol jednoduchý prístrešok postavený už v roku 1856. Po strmšom výstupe vás na vyhliadke čaká fantastický panoramatický výhľad do okolia na lesy, skaly a kopce národného parku České Švajčiarsko. Najpopulárnejšie je romantické pozorovanie okolitej krajiny pri západe slnka.

Pravčická brána

Kde: České Švajčiarsko, neďaleko Děčína

Pravčická brána /FOTO Vaclav Sojka, CzechTourism/

V národnom parku České Švajčiarsko nájdete aj jednu z najväčších prírodných skalných brán na európskom kontinente. Pravčická brána je považovaná za najkrajší prírodný útvar národného parku a tvorí symbol celej oblasti. Obdivovať a fotiť jej krásu môžete z niekoľkých okolitých vyhliadok alebo si môžete posedieť priamo pod týmto skalným gigantom – rozpätie oblúka pri dne je 26,5 m, výška otvoru 16 m a šírka až 8 m! K Pravčickej bráne neodmysliteľne patrí tiež výletný zámoček Sokolie hniezdo z roku 1881. Dnes tu nájdete múzeum národného parku a štýlovú reštauráciu vyzdobenú pôvodnými maľbami.

Skalný hrad Sloup

Kde: severné Čechy, neďaleko Českej Lípy

Skalný hrad Sloup /FOTO Ladislav Renner, CzechTourism/

Skalný hrad Sloup je bez preháňania jedným z najzaujímavejších miest v Českej republike. Nájdete ho na severe Čiech v prekrásnom údolí Dobranovského potoka neďaleko Českej Lípy. Hrad bol založený koncom 13. storočia na 35 metrov vysokej pieskovcovej skale hneď vedľa romantického hradného rybníka, v ktorom sa prekrásne odráža jeho silueta – miesto ako stvorené pre fotografiu. Pekný výhľad na Sloup je aj z vyhliadky Na Stráži nachádzajúcej sa na Sloupskom vyhliadkovom okruhu neďaleko lesného divadla. Aj tu určite urobíte zopár skvelých fotiek. Za prehliadku rozhodne stojí aj hrad. Najpozoruhodnejšia je v skale vytesaná miestnosť kostola. Na vrchu skaly sa nachádzajú vyhliadkové terasy 100 metrov dlhé a 60 metrov široké, ktoré sú porastené borovicami a dubmi.

 

Objavujte Česko a vyberte si z viac ako 60 000 možností, kde v Česku stráviť víkend alebo dovolenku. Inšpirujte sa na stránke www.kudyznudy.cz

Foto na titulke: Vaclav Sojka, CzechTourism

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

Do Dolného Rakúska na bicykli s celou rodinou a aktualizovanou cyklomapou i na Dolnorakúsku krajinskú výstavu 2022

Dolné Rakúsko je známe svojou krásnou prírodou a kultúrnymi pamiatkami. V aktuálnej sezóne sa koná každoročná a veľmi populárna Dolnorakúska krajinská výstava. V roku 2022 s témou Tajomstvá MARCHFELDU, ktorá je venovaná krásam a histórii regiónu Moravské pole. Odporúčame však aj cyklovýlety do ktorejkoľvek časti Dolného Rakúska. Vďaka aktualizovanej cyklomape si môžete vybrať trasy cez tunely, lesom, po starej železnici, k vodopádom […]

Čítať ďalej
Nezaradené Osobnosti Lines Radíme Vám

Slávne osobnosti radia: Ako prekonať jet lag?

Po dlhom lete na iné kontinenty vás môže postihnúť jet lag alebo pásmová choroba. Keď sa objavíte behom pár hodín v ďalekom časovom pásme a na miesto polnoci je deväť ráno, môže vás to maličko rozhodiť. Čo robiť, aby ste nepocítili nepríjemnú únavu a čo najlepšie sa zžili s novou časovou realitou? Inšpirujte sa radami celebrít! […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám

Ulička, stred alebo okno? Ktoré miesto si vybrať v lietadle?

Vedeli ste, že vaše povinnosti a nároky počas letu sa líšia v závislosti od toho, aké sedadlo si zvolíte? Cestujúci pri okienka môže rozhodovať o tom, kedy zatiahne roletu. Človek v uličke má zase na starosť tlačidlo volania. Všetko samozrejme záleží na dohovore, slušnom jednaní a ohľaduplnosti k potrebám ostatných… So sedadlom pri okienku prichádzajú […]

Čítať ďalej