TEST BATOH  FJÄLLRÄVEN ABISKO HIKE 35

Náš časopis je vo väčšej miere zameraný na cestovanie a turistiku. A keďže sa riadime heslom: Dva krát rež a raz meraj a naším mottom je: Testujeme na ľuďoch a nie na zvieratách – v redakcii In Drive magazínu Slovak Lines sme sa rozhodli vyskúšať a zároveň i otestovať ruksak, ktorý sa skôr využíva na fyzicky ľahšie a časovo menej náročné výlety do okolia – batoh Fjällräven Abisko Hike 35

Fjällräven Abisko Hike 35 sa vyrába vo viacerých farbách

Čo už v redakcii dávno vieme je, že turistické pomôcky a materiály môžeme testovať rôznymi spôsobmi. Napríklad s vedeckým prístupo a postupom – s použitím rôznych sofistikovaných prístrojov na skúšku ťahu, tlaku, oteru, priepustnosti a ďalších vedeckých metód dostupných laboratórií a certifikovaných skúšobní. Napriek tejto jedinečnej možnosti sme sa rozhodli inak ! Vybrali sme si inú alternatívu: vyskúšať ruksak tým najlepším dostupným a vedeckým spôsobom – na sebe a v najväčšom laboratóriu sveta – v prírode !

Názov: Fjällräven Abisko Hike 35

Počet testovacích dní : 2

Testovacia oblasť: Považský Inovec, chrbty a plecia respondentov.

Počet respondentov a chrbtov: 22

Organizátor: Slovensky TrekLand

Garant a výrobca produktu: Švédsky Fjallräven

Čo sme sledovali a testovali ?

Vyhovujúci chrbtový systém, ktorý dokonale odvetráva a je ergonomicky správne nastavený. Kvalitné prepracovanie zipsov, zadný výstup pre camelback, flaša, fotoaparát. Možnosti a úchyty pripevnenia z vonku na karimatku a turistické paličky.
Či obsahuje integrovanú pláštenku pre prípad nepriazne počasiaHmotnosť batohu
Použitie kvalitných materiálov na namáhané časti. Kvalitne prešité švy, prípadne použitie materiálov ako napríklad: G-1000 Eco a z G-1000 Heavy Duty Eco
Dôležitou súčasťou batohu sú výstuhy (vnútorné, vonkajšie) a rôzne popruhy, upináky a bederné pásy.
Bederný pás prenáša podstatnú časť hmotnosti nášho nákladu a zabraňuje tzv. kymácaniu batohu na strany.

Ako sme testovali a ako sme to naozaj brali vážne, si môžete pozrieť aj tu:


Praktická pláštenka a kryt počas dažďa

Výsledok testu

Fjällräven Abisko Hike 35

Ľahký a flexibilný batoh na turistiku s ľahkou váhou. Vyrobený z odolného materiálu G-1000 Eco a z G-1000 HeavyDuty Eco z recyklovaného polyesteru a organickej bavlny. Pohodlný na nosenie, s jemne vypchatými ramennými popruhmi, bedrovým pásom a ľahkým rámom, ktorý znižuje celkovú váhu. Vďaka úzkemu profilu a tvaru je výborným riešením na rýchle jednodňové výlety, ale zároveň je dostatočne priestranný a stabilný, aby uniesol aj vybavenie potrebné na niekoľko nocí. Praktický aj na cestovanie; keď je prázdny, môžete ho poskladať takmer naplocho a uložiť do väčšej tašky. Hlavná priehradka sa plní zhora a dodatočný zips na jej pravej strane vám umožní rýchly prístup k obsahu. Batoh má bezpečnostné vrecko vo vnútri hlavnej priehradky. Vrchný poklop môžete nadvihnúť – napríklad na uloženie karimatky, a navyše má dve vrecká. Predné vrecko so zipsom a bočné vrecko, ktoré sa dá zväčšiť a prispôsobiť popruhmi, vám umožní uložiť fľašu s vodou tak, že ju budete mať stále poruke. Batoh má aj držiaky na trekingové palice s uťahovacím zapínaním na sťahovateľnom popruhu na ľavej strane, ako aj pútka na bedrovom páse na upevnenie puzdra fotoaparátu, ktoré sú ľahko dostupné. Batoh je kompatibilný s hydratačným systémom (nie je súčasťou). Materiál je povoskovaný a odolný voči vlhkosti, a súčasťou je aj pláštenka proti dlhotrvajúcim dažďom.

Redakcia Slovak Lines, batoh Fjällräven Abisko Hike 35 jednoznačne odporúča na krátke výlety do dvoch dní.

Tento fantastický batoh si môžete pozrieť a kúpiť tu:

 

Alebo viac výbavy do hôr a na vaše tripy, aj tu:

 

Fotografie: ©Peter Holý