ONLINE MAGAZIN

Na vianočné trhy do Viedne najvýhodnejšie so Slovak Lines

Od zajtrajšieho dňa začínajú vianočné trhy v hlavnom meste Rakúska, ktoré sú obľúbeným výletom pre mnohých Slovákov.

Tí môžu využiť atraktívnu ponuku overeného slovenského dopravcu Slovak Lines, ktorá je dostupná celoročne, a v prípade potreby dopravca pridá posilové spoje. Pri nákupe cestovných lístkov v predstihu je možné do Viedne cestovať aj za 1 euro. Už v sobotu začína premávať aj autobusová linka na zámok Schloss Hof.

Najkrajšie námestia Viedne sa znovu premenia na vianočné trhy. Tie najznámejšie pred viedenskou radnicou štartujú už v piatok 17. novembra. Navštíviť ich budete môcť do 26. decembra. O deň neskôr otvárajú „staré“ vianočné trhy na námestí Freyung, ktoré budú prístupné do posledného predvianočného dňa, teda do 23. decembra. Predvianočnú atmosféru si budú môcť turisti od soboty vychutnať aj na zámku Schönbrunn. Vianočné trhy a predvianočné akcie bude možné navštíviť taktiež v ďalších obľúbených lokalitách ako palác Belvedere, Maria-Theresien-Platz či Karlsplatz. Celkovo bude pre návštevníkov k dispozícii zhruba tisícka stánkov naprieč celou metropolou Rakúska.

Každý deň, každú hodinu do Viedne

Dopravca Slovak Lines jazdí z Náhradnej autobusovej stanice Nivy do centra Viedne „každý deň, každú hodinu“ (20-krát denne v oboch smeroch). Návštevníkom tak pri ceste autobusom odpadnú starosti s hľadaním parkovacieho miesta a platením parkovného vo Viedni.

Jednosmerný lístok od Slovak Lines je dostupný za cenu od 1 eura. Za bežné cestovné zaplatíte 5 eur a obojsmerný lístok stojí zvýhodnených 9 eur. Cestujúci si môžu výhodne zakúpiť aj kombinovaný lístok zahŕňajúci celodenné využívanie viedenskej MHD, tzv. Wiener ticket.  Pri online nákupe cestovného lístka do Viedne cez webstránku dopravcu si stačí zvoliť lístok označený ako Dospelý + VOR Viedeň alebo Mládež či Senior + VOR Viedeň. S kombinovaným lístkom pocestujete z Bratislavy do Viedne a následne ho môžete využívať 24 hodín na všetkých linkách viedenskej MHD. Lístok máte za zvýhodnenú cenu, navyše po príchode do Viedne nemusíte hľadať automaty alebo stánky, kde si lístok na MHD kúpite.

Štatistiky ukazujú, že o vianočné trhy vo Viedni majú turisti čoraz väčší záujem. Turisti strávili vo Viedni 1,136 milióna nocí za november 2016 a 1,375 milióna nocí za december 2016. „V priebehu posledných 30 rokov, odkedy sa začali konať vianočné trhy pred viedenskou radnicou, sa počet prenocovaní za mesiac november strojnásobil a za december dokonca stúpol o štvornásobok. Aj to je dôvodom, prečo očakávame nárast návštevníkov aj v roku 2017,“ uvádza organizácia Vienna Tourist Board, ktorá zastrešuje propagáciu turistického ruchu pre hlavné mesto Rakúska.

Cisárske Vianoce na zámku Schloss Hof

Od tohto víkendu a potom každý víkend až do Vianoc môžete so Slovak Lines navštíviť rakúsky zámok Schloss Hof. Nachádza sa len 30 km od Bratislavy a na návštevníkov čaká rozprávková atmosféra cisárskych a vidieckych Vianoc spolu s tradičnými vianočnými trhmi.
V areáli zámku nájdete počas sobôt a nedieľ – v období od 18. novembra do 17. decembra – stodvadsať stánkov s vianočným sortimentom a gastronomickou ponukou.

Súčasťou zimnej ponuky autobusového dopravcu Slovak Lines bude tiež doprava autobusom z Bratislavy na nákupy do outletového centra Parndorf a tiež doprava do lyžiarskeho strediska Stuhleck.

Všetky informácie o zimnej ponuke sú zverejnené na webstránke dopravcu www.slovaklines.sk. Na uvedenej stránke je aj možnosť zakúpiť si bežné alebo kombinované cestovné lístky.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Náš tip Novinky Osobnosti Lines outdoor Príroda Šport

Majstrovstvá sveta v skialpinizme veteránov

Výzva, na akú Slovensko čakalo dlhých 18 rokov. Po Majstrovstvách Európy a Svetovom pohári, ktoré naša krajina hostila v rokoch 2003 a 2005, sa už tento víkend stanú južné svahy Chopka dejiskom svetového šampionátu v skialpinizme. Zmerať sily s aktuálnou majsterkou sveta, Horehronkou Mariannou Jagerčíkovou, si môže aj široká verejnosť. 160 pretekárov zo 17 krajín sveta Na prelome marca […]

Čítať ďalej
Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Do chorvátske Rijeky vyrazia vlaky zo Slovenska trikrát týždenne

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov, a stále populárnejšia je cesta na dovolenku vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok spúšťa preto predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi, aby si turisti svoju […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej