ONLINE MAGAZIN

D-Link prináša nové HD Wi-Fi bezpečnostné kamery pre jednoduchý, spoľahlivý a diskrétny monitoring domácnosti

Kamery ponúkajú kvalitný obraz s HD rozlíšením 720p, detekciu pohybu a zvukov a posielanie varovných správ a streamovanie videa do vášho mobilného zariadenia pomocou aplikácie mydlink Lite.

D-Link predstavil dve nové, malé, diskrétne a cenovo dostupné HD Wi-Fi kamery pre jednoduchý a spoľahlivý video dohľad – Mini HD Wi-Fi kameru DCS-8000LH a HD 180° Wi-Fi kameru DCS-8100LH. Tieto kompaktné kamery sú vybavené množstvom pokročilých funkcií pre dokonalý monitoring okolia. Vstavaná Wi-Fi komunikácia má veľký dosah a šírku pásma, potrebné pre hladký HD streaming 720p videa, a je kompatibilná aj so staršími bezdrôtovými zariadeniami. Funkcia na detekciu pohybu a zvuku dokáže automaticky posielať varovné správy na mobilné zariadenia, aby mal majiteľ kamery neustály prehľad o všetkých neobvyklých aktivitách, zistených kamerami na stráženom mieste. Infračervený LED prísvit umožňuje nočné videnie, takže obe kamery môžu zachytiť obraz aj v úplnej tme. Vďaka nepretržitému video dohľadu vo dne i v noci si už používatelia nemusia robiť starosti s tým, čo sa práve deje v ich dome či kancelárii.

Obe kamery spolupracujú s aktuálnou aplikáciou D-Link pre chytré domácnosti – mydlink Lite a jej webovým portálom. To umožňuje prijímať varovné správy, sledovať živé video prenosy a ručne spúšťať nahrávanie videozáznamu prostredníctvom mobilných zariadení. Používatelia sa tak môžu pokojne venovať svojim aktivitám s vedomým, že sú ľudia a miesta, na ktorých im záleží, v bezpečí.

Táto úroveň zabezpečenia bola predtým výsadou len špičkových profesionálnych zabezpečovacích systémov, no dnes je vďaka technickému pokroku Wi-Fi a mobilných zariadení všetko jednoducho a za dostupnú cenu k dispozícii pre všetkých. Pomocou intuitívnej aplikácie, nainštalovanej v mobilnom zariadení, môžu používatelia niekoľkými dotykmi pohodlne a bezpečne pozorovať celý svoj dom.

Medzi kľúčové výhody patria:

  • Jednoduché pripojenie k bezdrôtovej sieti – Ľahká inštalácia a konfigurácia kamery kdekoľvek v dosahu siete Wi-Fi.
  • Jednoduché ovládanie – Kamery sú kompatibilné s aktuálnou aplikáciou D-Link pre chytré domácnosti, ktorá sa ľahko inštaluje a používa. Podporujú integráciu s ďalšími zariadeniami na vytvorenie príjemného a pohodlného prostredia automatizovanej domácnosti.
  • Samostatné snímky a videozáznamy – Dajú sa ukladať pomocou aplikácie priamo do mobilného zariadenia. DCS-8100LH má aj slot na microSD kartu pre lokálne záznamy fotografií a videa priamo v kamere.
  • Detekcia pohybu a zvukov – Funkcia pri spustení automaticky posiela varovné správy do mobilného zariadenia používateľa.
  • Diaľkové ovládanie – Pomocou aplikácie môžu používatelia sledovať a ovládať kamery z ľubovoľného miesta a tiež ručne spúšťať nahrávanie videozáznamov.
  • Kompaktný tvar a nenápadný vzhľad – Obe kamery dobre zapadnú do ľubovoľného prostredia, takže je možné umiestniť ich prakticky kdekoľvek.
  • Veľmi kvalitný obraz – 4× digitálny zoom, nočné videnie až do 5m a veľké HD rozlíšenie 720p zabezpečia detailný prehľad o dianí doma alebo vo firme.
  • Širokouhlý objektív – Pre ešte lepšie pokrytie monitorovaného priestoru má kamera DCS-8000LH 120° a kamera DCS-8100LH až 180° uhol záberu.
  • Obojsmerný prenos zvuku – DCS-8100LH podporuje obojsmerný prenos zvuku, čo umožňuje počúvať zvuky alebo hovoriť s osobami v blízkosti kamery prostredníctvom mobilného zariadenia.

D-Link DCS-8000LH bude k dispozícii na Slovensku a v Českej republike za odporúčanú maloobchodnú cenu 69,90€ (1799Kč) vrátane DPH, model DCS-8100LH za odporúčanú maloobchodnú cenu 140,90€ (3699Kč).

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip Nezaradené Novinky Technika Technológie

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu. Zábavná funkcia domáceho internetu samozrejme stále zostáva, ale stále viacero z nás potrebuje stabilnú bezdrôtovú sieť nielen […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Technika

Mramor a žula: Veľkolepé moskovské podzemie

Moskovské metro nie je najväčšie ani najstaršie, drží však rekord v počte prepravených ľudí – denne ho využije osem až deväť miliónov cestujúcich. Meria takmer 306 km a jazdí na 12 linkách so 185 stanicami. Väčšina liniek smeruje z okrajových štvrtí mesta do centra, jedna je okružná. Pod centrom metropoly sú tunely razené až 90 […]

Čítať ďalej
Náš tip outdoor Technika Technológie

Vyrazte do akcie jedine s kvalitnou outdoorovou kamerou

Sú okamihy, ktoré sa neopakujú. Či už ide o zážitky z pohodovej dovolenky pri mori alebo o adrenalínovú výpravu do hôr, jedno zostáva spoločné, chceme si uchovať čo najvernejšie spomienky. Väčšina z nás potom siahne po mobilnom telefóne a jednoducho fotí a natáča. Kto ale raz spoznal výhody outdoorovej kamery, ten môže potvrdiť, že ako […]

Čítať ďalej