ONLINE MAGAZIN

Brnenský Gauss Algorithmic bude analyzovať dáta pre rakúsku Raiffeisen Bank International

Partnerom rakúskej Raiffeisen Bank International pre riešenie a správu aktív s využitím analýzy veľkých dát a strojového učenia sa stane brnenská spoločnosť Gauss Algorithmic, člen skupiny Natland Group. Zvíťazila v súťaži pre startupy Innovation To Company organizovanej Viedenskou hospodárskou komorou v spolupráci s Venionaire Capital. Gauss Algorithmic ponúkne materskej spoločnosti Raiffeisen Bank inovatívne riešenie pre B2B a B2C segment a postará sa tiež o analýzu interných dát.

Služby Gauss Algorithmic využije ako materský koncern Raiffeisen Bank, tak aj jeho štrnásť pobočiek v krajinách strednej a východnej Európy, vrátane Českej republiky. Pre českého dodávateľa ide o významné víťazstvo i kontrakt, ku ktorému viedla tŕnistá cesta. „Kvalita ostatných prezentovaných projektov z celej Európy bola veľmi vysoká a všetkým zúčastneným musíme vyjadriť hlboký rešpekt. O to viac nás teší, že sme v tejto konkurencii obstáli a zvíťazili,“ povedal Jan Janča, generálny riaditeľ Gauss Algorithmic.

Výzvu Innovation to Company na účasť v kategórii Fintech: Asset Management with focus on Big Data Analytics or Machine Learning prijala spoločnosť tento rok v máji. Po dôkladnom preskúmaní prihlášok organizátormi sa v lete dostala do užšieho výberu a predstúpila pred komisiu zloženú z profesionálov z oblasti Fintechu a technologických startupov.

„Analýza Big Data má obrovský potenciál pre ďalšie zlepšenie nášho podnikania. Ohromila nás práca a skúsenosti spoločnosti Gauss Algorithmics v regióne strednej a východnej Európy, ktorý považujeme za náš domáci trh,“ povedal Johann Strobl, generálny riaditeľ Raiffeisen Bank International, ktorá nedávno získala titul „Najinovatívnejšia banka v strednej a východnej Európe“. Gauss Algorithmic dostal od Raiffeisen Bank International okrem kontraktu aj inovačný bonus za víťazstvo vo výške 10 000 eur.

Brnenská spoločnosť tiež dostala „divokú kartu“ na účasť vo finále startupového programu Elevator Lab, ktorý sa uskutoční 20. septembra a zapojí sa doň celkom päť spoločností. „Cieľom tejto súťaže je vybrať partnera pre dlhodobú spoluprácu, ktorému umožníme potenciálne pracovať pre 14 našich pobočiek v strednej a východnej Európe,“ povedal Michael Hoellerer, zástupca Raiffeisen Bank International zodpovedný za stratégie digitalizácie spoločnosti.

 

O spoločnosti Gauss Algorithmic

Gauss Algorithmic je lídrom v oblasti integrácie dát, pokročilej analýzy a výskumu súvisiaceho s dátami v regióne strednej a východnej Európy. Poslaním spoločnosti je pomáhať firmám robiť správne rozhodnutia a vytvárať konkurenčné výhody. Gauss Algorithmic dokáže analyzovať doterajšiu činnosť systému, porozumie aktuálnemu stavu a využíva umelú inteligenciu pri predikcii budúcich výsledkov. Spoločnosť je tiež certifikovaným partnerom spoločnosti Cloudera v regióne strednej a východnej Európy.

Mohlo by vás zaujímať:

Business Technika Technológie Tlačová správa

Rebríček dodávateľov SSD v roku 2022

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že ju spoločnosť TrendForce označila na prvej pozícii na trhu ako najväčšieho dodávateľa SSD diskov pre tretie strany za celý rok 2022. Podľa TrendForce pripadá na spoločnosť […]

Čítať ďalej
Architektúra Automobily Business Cestovanie Film Gastronómia Náš tip outdoor

Slovak Lines 5 2022

Najnovšie vydanie In Drive magazínu je opäť v distribúcii.  

Čítať ďalej
Business

Najdrahší diamant sveta za 73 miliónov euro našli v Botswane

Svet má nový rekord. Je ním impozantná „Ružová hviezda“ – 59,6 karátu vážiaca diamant, ktorý bol vydražený začiatkom roku 2017 v hongkonskej aukčnej sieni Sotheby’s. Za ružový exemplár pomenovaný Pink Star zaplatil jeho nový majiteľ cez 73 000 000 euro. Vojna diamantov Diamant Pink Star ukradol prvenstvo modrému diamantu Oppenheimer Blue, ktorý bol v máji […]

Čítať ďalej