ONLINE MAGAZIN

ADVENT NA ROMANTICKOM RÝNE

Advent – nádherný čas očakávania blížiacich sa Vianoc. Nemožno si ho predstaviť bez rozžiarených vianočných trhov a špeciálnych adventných plavieb.

Vábivú vôňu punču, vareného vína a domácich špecialít máte predo dvermi – ako vo vianočnej dedinke v bratislavskom Starom meste. Ale neželali ste si už zažiť počas týchto jedinečných týždňov niečo nové, niečo naozaj mimoriadne? Máme pre vás tip: Zaraďte nižší rýchlostný stupeň! Ponorte sa do predvianočného lesku miest na brehoch romantického Rýna. Ako hosť plávajúceho luxusného hotela 4*+ MS Amadeus Classic. Adventná plavba z Kolína do Mainzu trvá štyri dni. Lietadlom sa dostanete do Düsseldorfu. Po krátkom transfere autobusom v Kolíne nastúpite na loď MS Amadeus Classic. Budete mať pritom dostatok času, aby ste si mohli prezrieť staré mesto a navštíviť impozantný Kolínsky dóm.

PREDVIANOČNÁ NÁLADA

Starobylé mestá Andernach, Koblenz a Mainz, ktoré založili Rimania, sa každoročne premenia na žiarivé predvianočné raje. Mesto Andernach, ktoré má už viac než 2000 rokov, patrí medzi najstaršie nemecké mestá a má preto množstvo pamätihodností. Symbolom mesta je „Okrúhla veža“ z 15. storočia. Mesto Koblenz, ktoré je približne rovnako staré, v ničom nezaostáva za Andernachom, čo sa týka pamätihodností. Hlavnou atrakciou je prvá lanovka v Nemecku s tromi lanami, ktorá spája staré mesto Koblenzu ponad Rýn s pevnosťou Ehrenbreitstein.

SVETOVÉ DEDIČSTVO UNESCO

Jedinečným zážitkom je plavba romantickým údolím hornej časti stredného Rýna. Približne 30 stredovekých hradov, hradných zrúcanín a zámkov vytvára spolu s prírodnými krásami Porýnia romantickú kultúrnu krajinu, ktorá bola zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Množstvo historických stavieb a pamiatok svedčí o bohatej histórii mesta Mainz, ktoré pred viac ako 2000 rokmi založili Rimania. Tržné námestie (Marktplatz) s bohato zdobenými renesančnými fasádami a dómom je dokonalou kulisou svetoznámeho vianočného trhu. V meste Mainz sa naša plavba aj končí. Spiatočná cesta do Viedne sa uskutoční komfortným luxusným autobusom.

Advent na romantickom Rýne z Kolína do Mainzu na lodi MS Amadeus Classic s letom z Viedne do Düsseldorfu a spiatočnou cestou autobusom z Mainzu do Viedne.

Termín: 1. dec. – 4. dec. 2017

Súhrnná cena: od 449,- €

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Príroda Radíme Vám

Chorvátske turistické združenie spustilo novú zimnú kampaň „Chorvátsko – zimná ríša divov“

Chorvátske turistické združenie spustilo novú zimnú propagačnú kampaň „Chorvátsko – zimná ríša divov“, ktorá pobeží do 10. januára naprieč kľúčovými trhmi, teda trhmi Nemecka, Slovinska, Rakúska, Poľska, Českej republiky, Slovenska, Maďarska, Talianska, Holandska, Francúzska, Veľkej Británia, Belgicka, Švédska a Nórska. Kampaň pobeží na sociálnych sieťach vrátane Facebooku, Instagramu, Twitteru, TikToku a Pinterestu s použitím značiek […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Health outdoor Príroda Radíme Vám Zdravie

Voda a čerstvý vzduch – jedinečná ordinácia v Jesnníkoch

Redakcia In Drive magazínu sa pred časom vybrala do regiónu, ktorý preslávil zakladateľ prvých vodoliečebných kúpeľov na svete, Vincenz Priessnitz. Po príjemnej a bezproblémovej ceste od  Bratislavy, smerom na Brno, Olomouc a Šumperk sa dostanete do obce Jeseník, ktorá je len 300 kilometrov vzdialená od Bratislavy. Nad obcou Jeseník sa v pôvodne malej osade Gräfenberg […]

Čítať ďalej
Architektúra Automobily Cestovanie Lines Novinky

Fakty o novej autobusovej stanici Nivy

Nová autobusová stanica Nivy Rozloha autobusovej stanice 30315m2 (z toho čakáreň 2945m2, priestor nástupísk a výstupísk 4788m2 a dopravný priestor 22582m2). Prevádzková doba 24/7, pričom v čase mimo otváracích hodín Nivy centra je k dispozícii vchod pri Nivy Tower. Denná kapacita stanice: očakávaná: 9500 cestujúcich (nástup aj výstup, 6700 prímestská / 1000 diaľková / 1800 medzinárodná doprava), 1100 spojov […]

Čítať ďalej