ONLINE MAGAZIN

Medzinárodný deň turistických sprievodcov spustil lavínu podujatí

Pri príležitosti Medzinárodného dňa turistických sprievodcov (21. 2. 2017) pripravilo mesto Spišská Nová Ves v spolupráci s ďalšími subjektmi sériu zaujímavých podujatí pre domácich i návštevníkov mesta. Tie sa budú postupne uskutočňovať na viacerých miestach.

Slovenské technické múzeum Košice – pobočka Spišská Nová Ves pripravilo už 14. februára premietanie horských filmov zo Škandinávie, 20. februára sa tu môžete stretnúť s predsedom Tatranskej horskej služby – dobrovoľného zboru PaedDr. Jaroslavom Švorcom a 21. i 22. februára predstaví speleológ František Miháľ Známy neznámy svet jaskýň.

Múzeum Spiša má prichystané na 21. februára o 16.00 tematické sprevádzanie mestom Spišská Nová Ves a prehliadku Provinčného domu – sídla Múzea Spiša. Historik M. Števík odhalí verejnosti, kto žil na najväčšom šošovkovitom námestí na Slovensku v 18. storočí.

Galéria umelcov Spiša je ďalším miestom, kde si môžu návštevníci užiť zaujímavé akcie. Deti zaujme 21. februára Tvorivka – tvorivá dielňa zameraná na pamiatky Unesco, o deň neskôr sprístupní galéria všetky svoje stále expozície a večer bude venovaný Rozhovorom o umení, tentoraz na tému Jubilanti.

Turistické informačné centrum pozýva všetkých na najvyššiu vežu Slovenska – 23. februára sa môžu zvedavci (o 10.00, 11.00, 13.00, 14.00 a 15.00) pozrieť na Spišskú Novú Ves zhora alebo prežijú mystérium večerného výstupu na túto jedinečnú pamiatku (o 17.00).

Nielen kultúrou je cestovný ruch živý, čoho dôkazom je ponuka zážitkov v objatí prírody. Víkend bude patriť Slovenskému raju. Asociácia horských sprievodcov Slovenský raj a Regionálna rada Klubu slovenských turistov Spišská Nová Ves pripravili 25. februára (sobota) pre priaznivcov turistiky a bežeckého lyžovania v rámci 58. ročníka Zimného prechodu tiesňavami Slovenského raja atrakciu – prechod tiesňavy Zejmarská roklina s možnosťou výstupu na Gačovskú skalu.

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Do chorvátske Rijeky vyrazia vlaky zo Slovenska trikrát týždenne

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov, a stále populárnejšia je cesta na dovolenku vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok spúšťa preto predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi, aby si turisti svoju […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej
Cestovanie Film Náš tip Príroda

Ohrozené ekosystémy sa nachádzajú po celom svete

Vydajte sa spolu s populárnym biológom za poznaním krehkej biodiverzity našej planéty. V štvordielnom dokumente Divočina Patricka Aryeeho sa spoločne s ďalšími odborníkmi a aktivistami vydáme na inšpiratívnu cestu do najdivokejších kútov sveta. Zistíte, ako zdanlivé drobnosti udržujú ekosystémy v rovnováhe, aká zložitá sieť interakcií spája koruny stromov s neviditeľným svetom pod našimi nohami ako aj to, ako najmenšie tvory […]

Čítať ďalej