ONLINE MAGAZIN

Fašiangy všade, kam sa pozriete – Tip na výlet pre celú rodinu.

Už tradične je koniec mesiaca február v znamení fašiangov, aj u našich susedov, na Východnej Morave, kde uchovávajú tiež krásne tradície, dobové kostýmy, zvyky a veselia sa a hodujú do sýtosti.

V kopaničiarskej obci Strání na moravsko-slovenskom pomedzí sa tento rok budú fašiangy sláviť od 24. 2. do 28. 2. 2017 (piatok – utorok) a bude to už po tridsiaty raz. Bohatý program s názvom Festival fašiangových tradícií tu je vždy na prelome februára a marca už od roku 1987. Začína  vždy v piatok, päť dní pred Popolcovou stredou a končí sa v utorok fašiangovou obchôdzkou, pri ktorej  „fašančáři“  všetkých vekových kategórií tancujú zvláštny tanec  s mečmi  „Pod šable“.  Festival v Strání je najväčším festivalom fašiangových tradícií v Českej republike. www.strani.cz/fasank

Svoje fašiangy bude mať aj mesto Vsetín, kde sa program začína v sobotu 25. februára o 10.00. Viac o fašiangoch v tomto meste na www.vychodni-morava.cz/akce/118439/.

Hanácke námestie v Kroměříži bude zasa v sobotu 25. februára od 9.00 do 18.00 dejiskom Fašiangového jarmoku.  Bude pripravený rad dobrôt, od moravskej zabíjačky po koštovku vína, ale tiež zábavný hudobný program s cimbalovou muzikou a, samozrejme, tradičným sprievodom fašiangových masiek.

V nedeľu, 26. februára zažije Uherský Brod tradičnú fašiangovú obchôdzku mestom, s pochovávaním basy. Fašiangový sprievod sa vydá o 13.30 od Domu kultúry a bude mať rôzne zastávky. Vystúpia aj rôzne súbory, ktoré doplnia bohatý program a na záver bude v záhrade Panského domu  „smútočný obrad“  – Pochovávanie basy.

Viacej informácií aj na:

www.kamkam.eu

 

Mohlo by vás zaujímať:

Architektúra Náš tip Radíme Vám

Brno láka na 5 ikonických víl modernej architektúry

Po vlaňajšom úspechu turistického balíčka 1 víkend a 4 ikonické vily, ktorý ponúkalo TIC BRNO v spolupráci so správcami všetkých objektov, sa tento rok môžu návštevníci Brna tešiť na prírastok: Za víkend totiž majú šancu spoznať hneď 5 víl – vrátane novo otvorenej Arnoldovej vily. „Vďaka výnimočnej spolupráci piatich brnianskych inštitúcií vznikol pred dvoma rokmi […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

6 romantických botanických záhrad v Maďarsku, ktoré vás túto jar opantajú

V čase, keď sa jar v Maďarsku neodvratne blíži, 35 botanických záhrad v krajine ožíva kaleidoskopom farieb a vôní. Záhrady sa prebúdzajú a stávajú útočiskom, v ktorom kvety kvitnú s bezkonkurenčnou eleganciou a vytvárajú obraz zasnenej romantiky. Pre návštevníkov zo Slovenska môžu byť tieto arboréta, ktoré nájdete v blízkosti vášho bydliska, príjemným prekvapením, a sú […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Umenie a kultúra

TIP NA VÍKEND

Divadlo Jána Palárika v Trnave uvedie v piatok a v sobotu obľúbenú inscenáciu venovanú Jaroslavovi Filipovi, predstavenie s názvom Púpätko bude patriť deťom od šiestich mesiacov a výstavy ponúkajú dve trnavské galérie.

Čítať ďalej