Zbavte sa snehu s úsmevom. Postavte si iglu!

Tohtoročná zima nám praje poriadnu snehovú nádielku, a pokiaľ si už neviete dať rady, čo s toľkým snehom, máme pre vás zaručený tip! Postavte si vlastné iglu a do stavby zapojte celú rodinu! Nielenže sa zbavíte poriadnej kopy snehu, ale naviac si spolu užijete veľa zábavy.

Stavba iglu je perfektná rodinná aktivita, do ktorej sa môžu zapojiť i tí najmenší. Postaviť iglu však zvládne aj jeden dospelý človek, a ani nemusí mať veľké staviteľské schopnosti alebo kopu náčinia. Potrebujete iba hrablo, lopatu, vedro a dosku, ktorou spevníte vchod.  Potom sa už môžete pustiť do stavby sna každého dieťaťa a nejedného dospelého.

Postup:

Ako prvé si nájdite vhodné miesto – ideálne kruhového tvaru – a vyznačte si rozmery iglu. Najlepšie urobíte, keď sneh vo zvolenom mieste poriadne ušliapete. To môže baviť napríklad vašich najmenších členov rodiny. Potom pomocou hrabla na sneh Fiskars SnowXpert nahrňte čo najviac snehu k miestu, kde budete iglu stavať.

Ako urobiť z odhrabávania snehu príjemnú záležitosť? Zaobstarajte si hrablo Fiskars SnowXpert. Jeho pracovná časť je spevnená patentovanou hliníkovou lištou, ktorá zaručí, že sneh sa na ňu už nikdy nenalepí. Naviac násada je potiahnutá plastovým materiálom, takže už vás pri odpratávaní snehu nikdy nebudú oziabať ruky.

Vezmite si vedro (najlepšie bude vedro v tvare štvorca) a lopatu na sneh SnowXpert. Vaši malí pomocníci môžu použiť lopatku First Fiskars, ktorá je navrhnutá priamo pre deti. Lopatou naberte do vedra sneh, utlačte ho a potom vyklopte kváder.

Lopata na sneh SnowXpert je navrhnutá tak, aby bola čo najľahšia a prácu so snehom teda mohli zvládnuť i ženy. Pracovná časť je zakončená oceľovou hranou, takže vlhký sneh sa na ňu neprilepí. Naviac je 3x odolnejšia v porovnaní so starším typom lopát.

Aj deti môžu pomáhať! S detskou lopatkou Fiskars First sa do akcie môžu zapojiť i tí najmenší.  Náradie je pre ne vyrobené z rovnako kvalitných materiálov ako plastové lopaty pre dospelých, ale všetko je prispôsobené tak, aby deťom náradie padlo do ruky.

Kvádre postupne skladajte do kruhu a dbajte na to, aby sa spoje vždy prekrývali. Postupným stavaním dosiahnete to, že musíte kvádre nakláňať smerom dovnútra. Je dobré, ak spoje vždy po položení uhladíte, čím zvýšite pevnosť a kvádre by teda nemali spadnúť.

Nezabudnite si urobiť miesto pre vchod do iglu, ktoré zastrešíte až zhruba v štvrtej rade kvádrov. Ako výstuž odporúčame dosku dlhú 70 cm, ale záleží na tom, aké veľké iglu plánujete postaviť a ako veľkí ľudia ho budú používať.

Potom prichádza na rad strecha. Začnite približne od piateho radu nakláňať kvádre výrazne smerom dovnútra. Kvádrov bude do kruhu treba stále menej a menej. Skúste si pre inšpiráciu predstaviť tvar čiapky. Posledným kvádrom sa vám celé iglu pripojí a tým vám vznikne pekná strecha.

Na konci stavby už neostáva nič iné, než si tento snehový domček poriadne užiť. Deti budú mať určite obrovskú radosť. Vy si môžete vychutnávať ich spokojné výrazy a nakoniec usporiadať napríklad snehovú bitku o nadvládu nad iglu.