ONLINE MAGAZIN

Cena diaľničných známok sa v novom roku nezmení

Vodiči zaplatia za slovenské diaľnice v roku 2017 rovnakú sumu ako doteraz. Rozhodol o tom minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Arpád Érsek. Za ročnú známku tak vodiči zaplatia 50 eur, 30 dňovú 14 eur a za desaťdňovú 10 eur.

„Vzhľadom na neustále rozširujúcu sa diaľničnú sieť na Slovensku sme analyzovali aj možnosť zvýšiť krátkodobé diaľničné poplatky, ale nakoniec som rozhodol, že cena za diaľnice sa meniť nebude,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Arpád Érsek. Slovensko tak aj naďalej ostáva jednou z krajín v regióne V4 s najnižšími poplatkami za diaľnice pre osobné automobily.

Ministerstvo dopravy sa tak okrem iného snaží motivovať vodičov, aby diaľnice a rýchlostné cesty využívali čo najviac, a predovšetkým pri dlhých cestách nezaťažovali cesty prvej triedy. Rezort dopravy bude aj v nasledujúcich rokoch pozorne sledovať vývoj výberu mýta a analyzovať ho v pomere k celkovej dĺžke diaľnic a rýchlostných ciest ako aj zavedenie technického roka.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Tlačová správa

Dovolenka pod palmami: Slovákov očarili Maldivy

Vzdialené destinácie ako Maldivy, Mexiko či Dominikánska republika sú počas Vianoc mimoriadne obľúbené. Slovenskí dovolenkári si naozaj doprajú, míňajú viac ako Maďari a Česi.

Čítať ďalej
Cestovanie Gastronómia Radíme Vám

Zážitok z adventných trhov: Vyberáme tie najkrajšie v Dolnom Rakúsku

Príroda, uličky s pivničkami, zámky, hrady, ale aj námestia v dedinkách či mestách sú súčasťou adventu v Dolnom Rakúsku. Vybrali sme pre vás tie najoriginálnejšie adventné trhy, ktoré ponúkajú jedinečné zážitky, a zároveň prinášame niekoľko skvelých tipov na ďalšie miesta, ktoré stojí za to navštíviť počas čarovného adventného obdobia.   Advent v Puchbergu sa predstaví v […]

Čítať ďalej
Cestovanie Príroda Radíme Vám Šport Tlačová správa

Zoznam „povinných“ aktivít pre zimu plnú zážitkov v Korutánsku

  Lyžovanie Nezáleží na tom, či ste začiatočníci alebo skúsení lyžiari – ten, kto si chce v Korutánsku zalyžovať, si príde na svoje. 30 lyžiarskych stredísk v Korutánsku a východnom Tirolsku a viac ako 800 km dobre upravených zjazdoviek s istotou snehu. To všetko získate pomocou jediného skipasu „TopSkiPass“. O nezabudnuteľné chvíle na snehu sa – podľa […]

Čítať ďalej